Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Gronik

 

Odpiszę Ci anegdotą opisująca stan rzeczy...

 

W organiźmie jest kłótnia, kłócą się:

- oczy i mówią - teraz my będziemy rządzić, to dzięki nam człowiek chodzi, widzi, nie potyka się itd.

 

- nos - teraz ja będę rządził, dzięki zmysłowi węchu człowiek się nie truje, wie jak rzeczy pachną....

 

- nogi - o nie, to dzięki nam człowiek się porusza, bez nas nigdzie nie dojdzie, nogi są najważniejsze....

 

- ręce - chyba żartujecie, bez rąk to człowiek nic do buzi nie weźmie, nie naje się, to my będziemy rządzić

 

- na to odzywa się mentor mózg - jaj sobie nie róbcie, bez umysłu jesteście niczym, to ja koordynuję wszystkie ruchy i to ja wami zarządzam, będę kierował dalej i kropka

 

- nieśmiało odzywa się DUPA, a mozę teraz ja trochę będę rządzić?

...pozostałe części ciała ryknęły gromkim śmiechem łącznie z mózgiem, Ty DUPA chcesz rządzić, a co Ty takiego ważnego robisz

 

- DUPA poczuła się urażona, wkurzyła się i mówi, tak k....wa, no to macie STRAJK

 

... mijają dwa tygodnie....

oczy opadają, nos się wykręca, nogi powyginało, ręce przykulone, mózg paruje

Mają dość, wszyscy idą na mediacje do DUPY, pozwalają jej rządzić.....

 

 

Jaki z tego morał?

 

Rządzi i zarabia ten, kto g...wno robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żeby "rozebrać" problem jakości węgli trzeba się cofnąć lat parę .Otóż była kiedyś i obowiązywała Polska Norma opisująca jakość węgla kamiennego.Po naszym wejściu do UE PN obowiązywaly czas jakiś a potem stały się zupelnie dowolne.I od 2004 coś komuś przeszkadzalo,nie zauważył,nie mógł,nie chciał (niepotrzebne skreślić),żeby wprowadzić jakiekolwiek unormowania jakości węgla obowiązujące w obrocie handlowym.W tym stanie rzeczy Inspekcja Handlowa NIE MOŻE wykonać jakiejkolwiek kontroli rozmaitych "wynalazków" będących w obiegu.I nie pomoże żaden prawnik ani cała kancelaria prawna - brak regulacji prawnych skutecznie pozwala jednej stronie (sprzedającej) na wszystko zaś strona kupująca może kręcić pokrętłami w sterowniku.

Widocznie PT posłowie i senatorowie nie używają prozaicznego węgla do celów grzewczych i tyle.

Warto przyglądnąć się systemowi sprzedaży zbóż.Otóż w każdym składzie jest tablica informująca o normatywnej wilgotności i o dopuszczalnych zanieczyszczeniach oraz jak zmienia się cena w przypadku podwyższonej wilgotności.No i są ,oczywiście ,mierniki tejże wilgotności.To tak wygląda gdyż kupujący jest duży a po drugiej stronie jest malorolny robaczek.

Gdy zaś z zarobionymi pieniędzmi robaczek jedzie kupić węgiel ..... dalej wszyscy wiecie jak to się kręci!

Kupujących węgiel jest w Polsce ponad milion osób.Sprzedających może tysiąc.Jak to się dzieje,że ci co ich malo mogą tak dużo? Wie to ktoś? Pozdrawiam

 

Gronik - masz 100% racji - tym sposobem po wejściu do UE spieprzono wiele - poza węglem np. kiełbasy i żywność.

 

Na swoje pytanie sam częściowo odpowiedziałeś - po prostu bogaty może więcej, bo jak wiadomo wobec prawa są równi i równiejsi.

 

Czy kogoś jeszcze dziwi że pojawiły się mafie węglowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś pali ekogroszkiem z firmy Prestige z Sosnowca, czy jest tak dobry jak podają na stronie.

Proszę o opinie czy warto go kupić.

Pozdrawiam.

 

A widziałeś lub słyszałeś żeby ktoś krytykował to co sprzedaje ?

Kup dwa worki i sprawdź.

Ja o mało nie wtopiłem się w 25 ton największego badziewia jakie dotąd widziałem.

A miał być taki amerykanski i czarny ale po kilka minutach zbrązowiał.

Pisałem chyba na poprzedniej stronie żeby ktoś się nie nabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś lub słyszałeś żeby ktoś krytykował to co sprzedaje ?

Kup dwa worki i sprawdź.

Ja o mało nie wtopiłem się w 25 ton największego badziewia jakie dotąd widziałem.

A miał być taki amerykanski i czarny ale po kilka minutach zbrązowiał.

Pisałem chyba na poprzedniej stronie żeby ktoś się nie nabrał.

 

Ja to chyba w casto widziałem.Wyglądało jak mieszanka brunatnego z kamienny, jednak po przeschnięciu przy rozerwanym worku było widać ze to zwykły czech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba w casto widziałem.Wyglądało jak mieszanka brunatnego z kamienny, jednak po przeschnięciu przy rozerwanym worku było widać ze to zwykły czech...

Tak wszystkie Casto mają to gó..o w ofercie.

I nie wiem co to za czech bo porównując z tym z Komoran co aktualnie palę to nie ma chyba nawet połowę kaloryczności na dodatek z miałem i wilgotny.

Nigdy nie szkaluję jak widzicie węgla jaki sprzedaje konkurencja ale tutaj po raz pierwszy chciałem przestrzec żeby ktoś sobie tego nie nakupił bo cena bardzo kusząca ale nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie napisać tak po krótce, jak rozpoznać czy to jest czech, rusek, polak, orzech, brunatny itp. ale tak dla laika jeśli można.

 

Czech czy brunatny jak wyschnie ma brązowawy kolor (jak kto woli w kolorze nalotu rdzy... jest też przeważnie lżejszy)

Węgiel kamienny będzie czarny lub szary (dla purystów może też być siwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam karoka65, przyszły pierwsze mrozy.... porządne eko na składzie posiadasz??? bo jak znam życie co niektórzy przypomna sobie zaraz, że nie maja eko na zimę ;)

Ja za nim komuś coś dam to sam sprawdzam i dopiero komuś oferuję.

Największy problem to za drogi transport, paliwo drogie i stawki firm przewozowych rosą niemiłosiernie.

Mogę konkurować cenowo jeszcze na pomorzu bo tam w ogóle masakra cenowa chyba że import to taniocha (stateczki dowożą z rosji, chin i Bozia wie skąd jeszcze)

jak ktoś ma dostep do taniego transporu lub sam moze odebrać ode mnie eko ew ma podpisane umowy z kurierami w dobrych cenach to w każdej chwilii moze u mnie dostać

Czasami ktoś kto ma dostęp do taniego transportu to sam odbiera.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie przesadzaj, 30-ci parę stron ?

Zagłębiając się kiedyś w inny temat musiałem przewalić ponad 200 stron.

A co do paliwa to jakoś mi się udaje coś załatwić to tu, to tam.

Poprzednie firmy dla których pracowałem dbały o dostawy latem a jak robiło się chłodno to po miesiącu worka węgla nie miałem i jeszcze po ostatniej do dzisiaj się wstydzę, dobrze tylko że nie na jakość ale terminy, masakra.

Chcąc działać dalej trzeba było zacząć dbać o siebie samemu i skończyły się problemy z brakami.

Wiem na czym stoję i co mogę.

Nie ma jakiegoś brania kasy na przód a towar w lesie i obracanie czyimiś pieniędzmi przez miesiąc bo tak się pisze że czas realizacji 3 albo 4 tygodnie. Tak działa dużo firm, idą na żywioł nabierając masę zamówień a gdzieś po drodze pęka jedno ogniwko i z 3 tygodni robi się 3 miesiące.

Jak to mówią łyżeczką ale cały czas, a chochlą możesz się zachłysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Jaret Plus, jest to mieszanka jareta z kopalni Janina i węgla z kopalni Wesoła.

Jak już mnie tak ciągniesz za język.

 

no z tego co zdazylam sie zorientowac to mieszanka taka powinna niezle sie palic !!

janina ma dobre opinie /parametrow nie potrafilam na szybko odszukac ... a odnosnie wesolej to tez super ...

 

mnie tylko zastanawia ze spiekalnosc z wesolej i chwalowic jest podobna a z chwalowicami jest tyle problemow ... nie wiem czemu ...

 

wlasnie szukam co by kupic i za ile i mam kilka opcji:

eko chwalowicki z piekarami za 700zl/t

eko z kazimierza juliusza za 730zl/t

eko piekary za 700zl/t

wszedzie +100 za workowanie ... duzo

 

albo isc po bandzie i workowanego ruska kupic za 720 ... pan daje 2 worki na sprobowanie jak nie spasuje to mozna zrezygnowac :) ot marketing ...

 

karoka65 jak u ciebie z cenami i kosztem transportu ... napiszesz na pw/jak to tajemnica handlowa/ - kierunek rybnik !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mea pali się bardzo fajnie bez spieków, jest suchutki i bez miału.

Co do groszku z chwałowic to już pisałem w tym wątku i w innych kilka razy, wystarczy poczytać.

Wybrałbym między tymi dwoma pierwszymi.

Powiem że pierwszy raz słyszę żeby ktoś mieszał chwałowice z piekarami ale można spróbować.

Jak masz pewny dostęp do eko z kazimierza juliusza to powiem że to bardzo dobry eko groszek chociaż trochę mniej kaloryczny bo około 23 może 24MJ/kg ale za to spiekalność zerowa i mało popiołu po jego spaleniu zostaje.

Sam pieklorz piekarski jakoś się zraziłem do niego bo już sam widziałem i były opinie że zawiera dużo śmieci i potrafi co dostawa mieć inne parametry.

Workowanie kosztuje niestety, jest bardzo wygodnie z workami ale zobacz na allegro ile kosztują worki, do auta trzeba od ręki dołożyć około 600pln, ktoś to musi zrobić, paliwo do ładowarki, paletowanie, palety, skretch i robi się cena.

Nie będziemy wozić węgla ze śląska do mnie i odwrotnie bo wiadomo z góry jaka będzie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...