Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Tu widać że kopczyk się zapadł pali się za głęboko w palniku

Nie masz czasem nieszczelnego zasobnika?

Animuss jemu się kopiec nie zapadł. Wyciągnęło mu środkiem spiek który pozbierał opał od strony drzwi i przewrócił się w głąb kotła zostawiając od drzwi dziurę. Dość typowe. Następne podania wywalą ten spiek do popielnika, przy uderzeniu o dno popielnika rozpadnie się na mniejsze koksiki i będzie wyglądało jakby kocioł wyrzucał niedopał ale nie spieczony tylko w postaci pojedynczych węgli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dużo było węgla w zasobniku ? masz sam groszek zasypany ile miału jest w tym węglu .

1/4 zasobnika, teraz mam zasypany ten Retopal, w którym jak na razie nie stwierdziłem miału, w Wesołej z Bartexu to było jakieś 20%

 

Zostało mi ok. 10 worków tego, pomieszam kiedyś z retopalem i mam nadzieję, że się sensownie spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss jemu się kopiec nie zapadł. Wyciągnęło mu środkiem spiek który pozbierał opał od strony drzwi i przewrócił się w głąb kotła zostawiając od drzwi dziurę. Dość typowe. Następne podania wywalą ten spiek do popielnika, przy uderzeniu o dno popielnika rozpadnie się na mniejsze koksiki i będzie wyglądało jakby kocioł wyrzucał niedopał ale nie spieczony tylko w postaci pojedynczych węgli.

To jest prawdopodobne.

1/4 zasobnika, teraz mam zasypany ten Retopal, w którym jak na razie nie stwierdziłem miału, w Wesołej z Bartexu to było jakieś 20%

 

Zostało mi ok. 10 worków tego, pomieszam kiedyś z retopalem i mam nadzieję, że się sensownie spali

A weź jeszcze otwórz drzwi wyczystki komina na 1-2 doby ,podeprzyj czymś żeby się nie zamknęły. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

SUSPENSER > w poście #7684 pisałeś ''Brunatne się nie spiekają i można dać dużą moc na palniku''.

Z własnego doświadczenie powiem, że paląc brunatnym pelletem KARBOPAL PLUS w Sztokerze 25KW zawsze mam spieki. I potrafią być naprawdę ogromne. Przerobiłwm różne ustawienia i spieków nie udaje się zlikwidować. Jeżeli wyciągnę spiek z paleniska, to ma przyklejone rozpalone do czerwoności pellety. Wysuwający się spiek jest wypalony całkowicie. Względnie łatwo go skruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

SUSPENSER > w poście #7684 pisałeś ''Brunatne się nie spiekają i można dać dużą moc na palniku''.

Z własnego doświadczenie powiem, że paląc brunatnym pelletem KARBOPAL PLUS w Sztokerze 25KW zawsze mam spieki. I potrafią być naprawdę ogromne. Przerobiłwm różne ustawienia i spieków nie udaje się zlikwidować. Jeżeli wyciągnę spiek z paleniska, to ma przyklejone rozpalone do czerwoności pellety. Wysuwający się spiek jest wypalony całkowicie. Względnie łatwo go skruszyć.

 

Myślę że chodziło mu o komorany i ledvice. To co ty piszesz to chyba miał węglowy prasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

SUSPENSER > w poście #7684 pisałeś ''Brunatne się nie spiekają i można dać dużą moc na palniku''.

Z własnego doświadczenie powiem, że paląc brunatnym pelletem KARBOPAL PLUS w Sztokerze 25KW zawsze mam spieki. I potrafią być naprawdę ogromne. Przerobiłwm różne ustawienia i spieków nie udaje się zlikwidować. Jeżeli wyciągnę spiek z paleniska, to ma przyklejone rozpalone do czerwoności pellety. Wysuwający się spiek jest wypalony całkowicie. Względnie łatwo go skruszyć.

 

 

Czym tak naprawdę jest KARBOPAL PLUS - może PROPAL zmieszany z jakimś wysokokalorycznym [i spiekającym] kamiennym pyłem i uformowany w pellety co by tłumaczyło spiekanie ?

 

Podaj link do wyników badań tego cuda to z nich będzie coś można wywnioskować.

 

Nie spotkałem się jeszcze z ekogroszkiem brunatnym spiekającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Defro w piwnicy stoi z otwartą klapą zasobnika. Taka metoda dosuszania opału - kiedy zamknę klapę nawet przy suchym opale potrafi się zrobić wilgoć na klapie i na ściankach. To normalne - z jednej strony kocioł grzeje kosz, z drugiej strony powietrze go chłodzi. Musi się skraplać. Przy otwartej klapie jest sucho. Nie dymi bo jest odpowiedni ciąg, pali się dostatecznie wysoko, palnik nie ma skłonności do cofania dymu i lej w koszu jest odpowiedniej wielkości. Jedyny przypadek kiedy przydymił z kosza miałem jak opału w koszu zabrakło i zaczął wypalać w głąb palnika. Skam zakładowy też pali z otwartą klapą - z tych samych przyczyn. I też nie dymi. Więc twierdzę, że fajkę i stalowe obrotowe Ardeo da się tak poustawiać żeby dymienia z kosza nie było - oczywiście przy odpowiednim ciągu. Pionan - ten Leroy to rzeczywiście może być fajna oferta. Z Barteru - znaczy że pewnie rusek. Jak woda się nie leje i bez kamieni to 100% warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/eko-groszek-23-mj-barter,p262611,l1019.htm

Teraz w leroyu w promocji 12 zeta za worek 20kg, czyli 600zł/tona. Jak dla mnie, super.

 

Nie otwiera mi się ta strona ...

 

Najtańszy BArter na stronie kosztuje 14,67zł za 20kg ...

 

Gdzie taki tani ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie ten. Prosukt z gazetki. Leroy w Zgorzelcu.

 

W zeszłym roku też testowałem najtańsze ekogroszki "brunatne" w granicach 620zł/t i po przeliczeniu spalania wyszło że jak kupiłem wesołą za 900zł to wyszła taniej (brunatnego spalałem ok. 18kg, wesołą poniżej 12kg i do tego nie trzeba było czyścić tak pieca jak po brunatnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje pilnej pomocy, bo już nie mogę ogarnąć tego koksu.

Ekogroszek z Piekar – bynajmniej taką dostałem informację od właściciela składu.

Przy ustawieniach 6/60 i nadmuch 22% zrobiło się tak jak na zdjęciu.

Teraz zmieniłem na 6/70 i 40% nadmuch i czekam co będzie dalej, ale nie wiem czy idę w dobrym kierunku.

20141223_212034.jpg20141223_212107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też testowałem najtańsze ekogroszki "brunatne" w granicach 620zł/t i po przeliczeniu spalania wyszło że jak kupiłem wesołą za 900zł to wyszła taniej (brunatnego spalałem ok. 18kg, wesołą poniżej 12kg i do tego nie trzeba było czyścić tak pieca jak po brunatnym).

Proszę powiedzieć jaką powierzchnię i jakim kotłem ogrzewasz, mając tak niskie zużycie. U mnie obecnie schodzi 26kg/dobę mieszanki Chwałowic i silwera z Barteksu. Ogrzewam 165m2, 300l CWU, dwie łazienki, dwie kuchnie. A tak przy okazji; życzę wszystkim na tym forum, ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT, i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...