Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje pilnej pomocy, bo już nie mogę ogarnąć tego koksu.

Ekogroszek z Piekar – bynajmniej taką dostałem informację od właściciela składu.

Przy ustawieniach 6/60 i nadmuch 22% zrobiło się tak jak na zdjęciu.

Teraz zmieniłem na 6/70 i 40% nadmuch i czekam co będzie dalej, ale nie wiem czy idę w dobrym kierunku.

[ATTACH=CONFIG]295508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]295509[/ATTACH]

 

Raczej 2 / 20-25 nadmuch 25-30%

albo 2/22-30 nadmuch 30%-40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2/20 to przecież to samo co 6/60.

Teraz ustawiłem 6/70. Wiem ze niby na małych cyklach złoże się częściej rusza, ale to nie wiele pomaga. Stosunek mocy jest przecież ten sam. Wydaje mi się, że kalafior tworzy się już w głębi palnika.

To nie to samo bo złoże się rusza i jest bardziej dotlenione ,a powiedz czy ty tak palisz cały czas

jak na tym zdjęciu dysze odkryte ,gdzie jest kopiec .

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/zdechly-kret-pl-ffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzieć jaką powierzchnię i jakim kotłem ogrzewasz, mając tak niskie zużycie. U mnie obecnie schodzi 26kg/dobę mieszanki Chwałowic i silwera z Barteksu. Ogrzewam 165m2, 300l CWU, dwie łazienki, dwie kuchnie. A tak przy okazji; życzę wszystkim na tym forum, ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT, i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

 

Mam niecałe 150m2 użytkowej i 140l CWU i teraz schodzi około 10kg/24h (na parterze 23C na 1p. 21C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo bo złoże się rusza i jest bardziej dotlenione ,a powiedz czy ty tak palisz cały czas

jak na tym zdjęciu dysze odkryte ,gdzie jest kopiec .

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/zdechly-kret-pl-ffffff

 

Nie raczej staram się żeby kopiec był.

Niestety 6/70 i 40% też nic nie pomaga. Teraz dałem 6/90 i 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje pilnej pomocy, bo już nie mogę ogarnąć tego koksu.

Ekogroszek z Piekar – bynajmniej taką dostałem informację od właściciela składu.

Przy ustawieniach 6/60 i nadmuch 22% zrobiło się tak jak na zdjęciu.

Teraz zmieniłem na 6/70 i 40% nadmuch i czekam co będzie dalej, ale nie wiem czy idę w dobrym kierunku.

 

Koledzy dobrze radzą - nie kombinuj z 6s tylko daj 2s podawanie i 25s przerwa a nadmuch 22% - poczekaj i daj znać czy jest lepiej.

 

6/60 to nie to samo co 2/20 - testuję spiekalność węgli zmieniając między innymi te proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej staram się żeby kopiec był.

Niestety 6/70 i 40% też nic nie pomaga. Teraz dałem 6/90 i 30%

Nastaw 2 podawanie i nie przestawiaj zmieniaj cały czas przerwę aż dojdziesz do najlepszej nastawy,patrz na popiół ,dmuchawę też staraj się nie przestawiać masz jeszcze przesłonę na niej ,jak będziesz kręcił wszystkim na raz to nic nie da ,czym bliżej lepszego spalania i popiołu tym rzadziej i delikatniejsze zmiany wprowadzaj np:co godzinę dwie ,potem co kilka godzin przy lepszym spalaniu raz na dobę .

Wszystko zapisuj zeszyt i długopis żebyś mógł się cofnąć do lepszej nastawy ,lepsze podkreślaj.

Wesołej choinki .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku też testowałem najtańsze ekogroszki "brunatne" w granicach 620zł/t i po przeliczeniu spalania wyszło że jak kupiłem wesołą za 900zł to wyszła taniej (brunatnego spalałem ok. 18kg, wesołą poniżej 12kg i do tego nie trzeba było czyścić tak pieca jak po brunatnym).

Tylko, że to kamienny.

 

Kaszpir, nie wiem od kiedy ta gazetka. Na stojaczku z próbkami węgla była cena i przy niej napis: "produkt z gazetki". Może leroy nie ma takich samych promocji w całej Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest tak samo. Wypycha kalafiora jak diabli a z drugiej strony robi się dziura jak na wcześniej wstawionym zdjęcia . Teraz dałem 2/30
Ze zdjęcia wynika że masz otwory na wierzchu, w głębi powinny być nacięte kanały. Jeżeli chcesz to popróbuj zakleić te kanały od spodu do połowy wysokości, użyj silikonu na 1200-1500*C (kominkowy) Podniesiesz tym samym do góry spalanie i szybciej utworzysz kopczyk na palniku. Podawanie tak jak koledzy podpowiadają, po zaklejeniu częściowym tych kanałów powinien się zmniejszyć nadmuch.

 

Wszystkim razem i z osobna

 

Zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest tak samo. Wypycha kalafiora jak diabli a z drugiej strony robi się dziura jak na wcześniej wstawionym zdjęcia . Teraz dałem 2/30

 

Jeśli masz opał o takich samych właściwościach jaki ja mam (ale ja mam miał) to raczej będziesz miał wielkie problemy ze spaleniem tego opału.

 

Mi trafił sie miało takich właściwościach ...

 

Wczoraj testowałem nawet na 2 sekundy podawania i 60 sekund przerwy i nic to nie dało. Efekty niemalże identyczne jaka u Ciebie ...

 

Choć u Ciebie może być lepiej bo masz ekogroszek , a tam dystrybucja powietrza jest łatwiejsza i można zejśc mocniej z nawiewem niż przy miale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to kamienny.

 

Kaszpir, nie wiem od kiedy ta gazetka. Na stojaczku z próbkami węgla była cena i przy niej napis: "produkt z gazetki". Może leroy nie ma takich samych promocji w całej Polsce?

 

Jak kamienny to myślę że warto, sam jak będę gdzieś w pobliżu i będzie podobna promocja to może kupie na próbę. Tak jak pisałem wcześniej w tej cenie nie opłaca się kupować brunatnego (na worku pisało 23Mj/kg a pewnie w rzeczywistości jak ma 19 to max bo więcej chyba nie może mieć brunatny).

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc prawdopodobnie sprzedano mi całkiem coś innego niż deklarowany groszek z Piekar.

 

Niestety nie ma możliwości na żadnych ustawieniach tego spalić ;(. Na szczęście kupiłem tylko 2 worki – jak zwykle na próbę.

Wybrałem to wszystko z zasobnika ile się dało. Myślę, że za 2-3 godziny wypali się wszystko.

 

Zdjęcie pierwsze – przy ustawieniach 2/24

 

Zdjęcie drugie – przy ustawieniach 2/30 – tak rano zastałem palnik.

 

Cały czas skleja głęboko i po prostu wypycha kalafior do góry, a z drugiej strony robi dzirę.

wydaje mi się, że to „Bobrek”, albo coś innego o wysokiej spiekalności gdyż już raz mnie napaśli.

 

Tak więc na dni świąteczne zrobię mixa Retopala z tym świństwem.

 

Niestety nadal musze szukać opału innego.

Jeszcze będę próbował EKORET i inne dostępne.

 

 

 

Dziękuje Wszystkim za pomoc i zaangażowanie w moich problemach.1.jpg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kamienny to myślę że warto, sam jak będę gdzieś w pobliżu i będzie podobna promocja to może kupie na próbę. Tak jak pisałem wcześniej w tej cenie nie opłaca się kupować brunatnego (na worku pisało 23Mj/kg a pewnie w rzeczywistości jak ma 19 to max bo więcej chyba nie może mieć brunatny).

 

Zgadza się brunatny z Komoran ma dokładnie maks 19,8 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc prawdopodobnie sprzedano mi całkiem coś innego niż deklarowany groszek z Piekar.

 

Niestety nie ma możliwości na żadnych ustawieniach tego spalić ;(. Na szczęście kupiłem tylko 2 worki – jak zwykle na próbę.

Wybrałem to wszystko z zasobnika ile się dało. Myślę, że za 2-3 godziny wypali się wszystko.

 

Zdjęcie pierwsze – przy ustawieniach 2/24

 

Zdjęcie drugie – przy ustawieniach 2/30 – tak rano zastałem palnik..

 

Te górne otwory palnika bym pozaklejał bo dla mnie to pomyłka - powietrze z nich praktycznie zawsze będzie nadmuchiwane nad żar a to bez sensu bo trudno będzie trzymać taki poziom żaru, żeby to powietrze brało udział w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...