Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

To nie w tym miejscu leży problem

Patrząc na zdjęcia stawiam śmiałą tezę, że ten konkretny zestaw nie widział ani fabrycznego stanowiska do prób ani tym bardziej labo.

 

Łatwo to można poprawić, może nie wypali się to w pył, ale wyraźnie lepiej i równiej owszem tak, i to bez zatykania tych otworków, bo one akurat bywają przydatne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie w tym miejscu leży problem

Patrząc na zdjęcia stawiam śmiałą tezę, że ten konkretny zestaw nie widział ani fabrycznego stanowiska do prób ani tym bardziej labo.

 

Łatwo to można poprawić, może nie wypali się to w pył, ale wyraźnie lepiej i równiej owszem tak, i to bez zatykania tych otworków, bo one akurat bywają przydatne....

 

Możesz coś więcej napisać ?

 

W moim palniku APPM-1 też są takie dziurki i mój opał spala się bardzo podobnie jak opał Wilchelma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie w tym miejscu leży problem

Patrząc na zdjęcia stawiam śmiałą tezę, że ten konkretny zestaw nie widział ani fabrycznego stanowiska do prób ani tym bardziej labo.

 

Łatwo to można poprawić, może nie wypali się to w pył, ale wyraźnie lepiej i równiej owszem tak, i to bez zatykania tych otworków, bo one akurat bywają przydatne....

 

Możesz napisać bardziej konkretnie co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tylko 2 osoby dostaną rozwiązanie co zrobić ?

A co z innymi co mają takie problemy? Pomyślałeś o tym

Czyżby jakieś niedoróbki w palniku sprzedawca chciał ukryć?

 

Chyba nie do końca zrozumiałeś co autor miał na myśli.

To nie jest tak, że on chce pomóc tylko dwóm osobom. Z pewnych względów nie mógł tej treści opublikować „publicznie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie w tym miejscu leży problem

Patrząc na zdjęcia stawiam śmiałą tezę, że ten konkretny zestaw nie widział ani fabrycznego stanowiska do prób ani tym bardziej labo.

 

Łatwo to można poprawić, może nie wypali się to w pył, ale wyraźnie lepiej i równiej owszem tak, i to bez zatykania tych otworków, bo one akurat bywają przydatne....

Jeżeli tam są na dole nacięcia to ja taki palnik miałem jak kupiłem swój kociołek. Widocznie takie były wtedy sprzedawane z tym palnikiem, teraz już są po modyfikacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam są na dole nacięcia to ja taki palnik miałem jak kupiłem swój kociołek. Widocznie takie były wtedy sprzedawane z tym palnikiem, teraz już są po modyfikacjach.

Były i są nadal te nacięcia i dalej fabrycznie są tak sprzedawane.

Producent Twojego kotła kupuje palniki z surowymi głowicami spalającymi i napowietrzenie robi u siebie.

Masz porównanie i nie tylko Ty, jak było a jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tylko 2 osoby dostaną rozwiązanie co zrobić ?

A co z innymi co mają takie problemy? Pomyślałeś o tym

Czyżby jakieś niedoróbki w palniku sprzedawca chciał ukryć?

 

Ja pomyślałem,- ale rozwiązań innym producentom na tacy podawać nie zamierzam- ich robota i ich sprawa.

Pomóc moge konkretnej osobie i nic poza tym

 

Masz problem z tym palnikiem- wal do jego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie nacięcia Wam chodzi?

Może ktoś z Was wstawić konkretne zdjęcie, gdzie beda pokazane te nacięcia?

Odpowiedziałem Zbyszkowi.

Piszę o tych nacięciach:

https://www.google.pl/search?newwindow=1&site=&source=hp&q=palnik+ekoenergia&oq=palnik+ekoenergia&gs_l=hp.1.0.0l10.1558.7326.0.11463.18.9.0.9.9.0.242.1231.0j8j1.9.0.msedr...0...1c.1.60.hp..1.17.1183.0.zb4oixheu0s

Coś się nie otwierało, ale tutaj obejrzysz.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomyślałem,- ale rozwiązań innym producentom na tacy podawać nie zamierzam- ich robota i ich sprawa.

Pomóc moge konkretnej osobie i nic poza tym

 

Masz problem z tym palnikiem- wal do jego producenta.

I tu popieram twoją decyzję, wiele firm to czyta a potem uważa to za swoje rozwiązanie i stosuje to w produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak to jest, że wasze kotły zużywają po kilkanaście, góra dwadzieścia kilka kg ekogroszku na dobę, a na moim worek średniej jakości opału lub ekoreta starcza średnio na 12 godzin palenia, co na dobę daje ok. 50 kg, a na miesiąc 1,5tony!!! To chyba znacznie za dużo:eek:

Do ogrzania mam 132m powierzchni użytkowej+garaż i kotłownia ok. 30m, w garażu grzejnik, kocioł firmy Lokus z Opoczna z podajnikiem tłokowym o mocy 20kW. W czym może tkwić przyczyna? Czy to, że dom jest jeszcze nie "wygrzany" - mieszkam dopiero drugi sezon, słaba jakość paliwa lub kotła? Czy może założenie głowic termostatycznych na grzejniki lub ogólnego termostatu poprawiłoby znacząco sytuację?

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie jak poprawić tak duże spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak to jest, że wasze kotły zużywają po kilkanaście, góra dwadzieścia kilka kg ekogroszku na dobę, a na moim worek średniej jakości opału lub ekoreta starcza średnio na 12 godzin palenia, co na dobę daje ok. 50 kg, a na miesiąc 1,5tony!!! To chyba znacznie za dużo:eek:

Do ogrzania mam 132m powierzchni użytkowej+garaż i kotłownia ok. 30m, w garażu grzejnik, kocioł firmy Lokus z Opoczna z podajnikiem tłokowym o mocy 20kW. W czym może tkwić przyczyna? Czy to, że dom jest jeszcze nie "wygrzany" - mieszkam dopiero drugi sezon, słaba jakość paliwa lub kotła? Czy może założenie głowic termostatycznych na grzejniki lub ogólnego termostatu poprawiłoby znacząco sytuację?

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie jak poprawić tak duże spalanie...

Ty masz 132m2 w nowym domu ja mam 320m2 w starym poniemieckim, ty masz 20kW ja mam 17kW, ty masz tłoka ja mam ślimak.

Pokaż co masz na w popielniku a ktoś coś doradzi.

Termostaty mogą poprawić ale nie muszą, wszystko zależy od tego jak jest zrobiona instalacja i czego od niej oczekuje twój kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...