Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnia fotka z dzisiejszej zabawy z koksami.

Wsypałem już mixa i mam nadzieję, że niebawem sytuacja na palniku się nieco poprawi...

Dzięki wszystkim za pomoc, ale jak widać tego spalić sie po prostu nie da. Bynajmniej u mnie. [ATTACH=CONFIG]295829[/ATTACH]

 

Czemu nie chcesz całkowicie zjechać z nadmuchem i zobaczyć czy zacznie przesypywać koksiki czy może będzie lepiej i to normalnie spalisz?

Na wszystkich zdjęciach widać że za dużo dmuchasz, a jak czyściłeś palnik to dosyp trochę popiołu aby się palnik ustabilizował.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile to nie kłopot zostało tego na samym dnie w koszu. A spalić resztę też nie problem bo został mi sie tego szajsu tylko worek ;)

 

.

 

To po cholerę marnujesz czas ???

 

Ja mam 2 tony (teraz już trochę więcej niż 1 tona) do spalania i do tego miał i z takim badziewiem męczę sie od października. A przetestowałem mnóstwo różnych ustawień i jestem w tym samym miejscu jak na początku spalania.

Wymieszaj z innym opałem i zapomnij ...

 

Bez sensu wynajdujesz sobie problemy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo prawda jest taka że większość polskiego opału nie nadaje się co spalania w warunkach domowych ...

Te wyniki badań z przed kilku lat już dawno nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ...

 

A WSZYSCY POLACY oczywiście od wielu wielu lat składają się na pensje , przywileje i dopłacają do nierentownych kopalni , mimo że mało kto jest zainteresowany tym opałem ...

 

Opał jest wydobywany z coraz to głębszych odległości i staje się z roku na rok coraz gorszy ...

Z roku na rok jego spiekalnośc się powiększa ...

 

Szczerze mówiąc obecnie trafić na polski dobry opał który się nie spieka to trzeba mieć szczęście ...

 

Na szczęście jest jeszcze opał ruski , kazachski , ukraiński i czeski ...

W większości w/w mają duuuużo niższą spiekalność i dzięki temu bardziej nadają się co spalania w warunkach domowych ...

 

Ja się w polskiego opału "wyleczyłem" ...

 

Szkoda nerwów , czasu i pieniędzy ...

 

Z tego co czytam ...

 

Rok temu Wesoła - super ... W tym roku tragedia ...

Rok temu Chwałowice - dośc dobre. W tym roku tragedia ...

 

PS. Mam jeszcze trochę Chwałowic ? z zeszłego roku i dośc ładnie się spala , choć też jest spiekalny , chociaż jak porównam z pierwszy moim ruskim ekogrochem to nie ma co porównywać. Z ruskiego zero spieków i popiół jak z papierosa.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest... To mój pierwszy sezon z takim kotłem. Cały czas szukam czegoś lepszego. Retopal u mnie jest po 820 org., workowany.

Dużo popiołu produkuje. Ale jeśli nie znajdę jakiegoś fajnego ruska to będę palił Retopalem

 

Też jestem z łódzkiego u mnie za retopal oryginalny workowany 860zł tona .Obecnie wygrzewam dom jeszcze nie zamieszkały , jak paliłem retopalem było bardzo dużo popiołu i kocioł był bardziej brudny .Teraz pale jaretem za 760zł za tonę workowany i jest o wiele mniej popiołu i wydaje mi się że czyściej w kotle .

Może ktoś ma namiary na ruski opał w okolicach Piotrkowa lub Tomaszowa chętnie bym kupił na próbę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z łódzkiego u mnie za retopal oryginalny workowany 860zł tona .Obecnie wygrzewam dom jeszcze nie zamieszkały , jak paliłem retopalem było bardzo dużo popiołu i kocioł był bardziej brudny .Teraz pale jaretem za 760zł za tonę workowany i jest o wiele mniej popiołu i wydaje mi się że czyściej w kotle .

Może ktoś ma namiary na ruski opał w okolicach Piotrkowa lub Tomaszowa chętnie bym kupił na próbę .

 

A ile paliles Retopala a ile spawacz Jareta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z łódzkiego u mnie za retopal oryginalny workowany 860zł tona .Obecnie wygrzewam dom jeszcze nie zamieszkały , jak paliłem retopalem było bardzo dużo popiołu i kocioł był bardziej brudny .Teraz pale jaretem za 760zł za tonę workowany i jest o wiele mniej popiołu i wydaje mi się że czyściej w kotle .

Może ktoś ma namiary na ruski opał w okolicach Piotrkowa lub Tomaszowa chętnie bym kupił na próbę .

W okolicach Piotrkowa masz jeden z wielkich magazynów Barteru - w Kiełczówce. Nie jestem tylko pewny czy prowadzą tam sprzedaż detaliczną, ale spróbować możesz - w najgorszym razie dadzą Ci namiar na jakieś składy z którymi współpracują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekoret spiekał i z niego zrezygnowałem już 2 sezony temu(moze się poprawił???), mozesz jednak spróbować- ja wolę spieki niż koksowanie

 

No to nie wiem czy spróbuje. Mam dość koksu... Teraz pali się u mnie Retopal i jest tylko trochę popcornu. Natomiast lepiej jest niż przed uszczelnieniem. Wiem, że teraz zostałem zwyczajnie oszukany, bo nie możliwe jest, żeby ekogroszek z Piekar tak koksowal. Byłem to wyjaśniać na składzie i właścicieli na moje zastrzeżenia nie miał argumentów do obrony. Także mają jednego klienta mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ekogroszku rosyjskiego.

Czy wszystkie do nabycia u nas są jakościowo ok? Jest jeden czy kilka tych ruskich? Czy ruski też może być koksujaco spiekajaco kleisty jak borek?

 

Są różne i można się nieźle władować więc nie radzę brać większej ilości bez testowania mniejszej i pewności, że to taki sam węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że kilka lat polski ekogroszek będzie czymś epizodycznym na rynku, bo jest coraz gorszej jakości i dużo za drogi - cena dla klienta końcowego to max 600zeta na tą jakość.... i naturalnie zostanie wyparty przez wschodnie produkty (jeśli będą trzymać jakość), których mają tam pod dostatkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem w tym roku wesołą z Bartexu podobnie jak w ubiegłym roku i u mnie nie spieka, nie wiem tylko czy to w 100% wesoła bo kto to może wiedzieć. Na pewno troszeczkę więcej opału mi idzie niż w ubiegłym roku ale to też ciężko porównywać bo w ubiegłym roku zimy nie było w ogóle. W każdym razie nie spieka a popiół mam jak kurz. Sterownik ecol wesrsja 3.1.6 ustawiony na automat i korekta nadmuchu -2, . W ubiegłym roku lepiej spalało na grupowym Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...