Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacząłem palić świeżą dostawą z Wesołej. Rzeczywiście mocno spieka a raczej koksuje :) jutro się przyjrzę dokładniej. Mogła być trochę mokra ale to nie zmienia faktu że jest to zupełnie inny towar niż w tamtym roku. Radzę się zastanowić przed zakupem.

 

Bardzo cenna informacja.Podaj jakie jest żródło tej Wesołej.Czy była kupiona na lokalnym składzie,czy też może bespośrednio ze Śląska?Czy dałeś sobie radę z tymi spiekami? Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna informacja.Podaj jakie jest żródło tej Wesołej.Czy była kupiona na lokalnym składzie,czy też może bespośrednio ze Śląska?Czy dałeś sobie radę z tymi spiekami? Daj znać.

 

na pewno wesoła z bartexu tzw. gold , u mnie jest to samo , dopiero po wymieszaniu pali się w miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś informacje, ze Pieklorz z Piekar ma RI 20. Takie dane są na oryginalnych workach. Prawdopodobnie zrobili nowe badania w laboratorium. Niestety na stronie KW SA cały czas jest stary certyfikat

 

Czyli NIE NADAJE się do spalania w warunkach domowych , jak wiele innych polskich węgli ...

 

Zapewne gdyby ponownie zrobiono badania większości węgli okazało się że większość jest już na granicy spiekalności ...

 

W warunkach domowych dobry opał powinien mieścić się w granicy Rogi 0-5 ...

Powyżej to już jest coraz gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna informacja.Podaj jakie jest żródło tej Wesołej.Czy była kupiona na lokalnym składzie,czy też może bespośrednio ze Śląska?Czy dałeś sobie radę z tymi spiekami? Daj znać.

 

Ale po co sobie radzić ?

 

Takiego opału NIE MA SENSU kupować , bo ma za dużą spiekalność a co za tym idzie będzie go bardzo trudno spalić i na 99% nie da się go dobrze spalić.

To zwykłe wywalenie kasy w błoto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co sobie radzić ?

 

Takiego opału NIE MA SENSU kupować , bo ma za dużą spiekalność a co za tym idzie będzie go bardzo trudno spalić i na 99% nie da się go dobrze spalić.

To zwykłe wywalenie kasy w błoto ...

 

Gdy kupisz w sezonie letnim taki opał to test można sobie włożyć.... .

Ja "wesołą" z Bartexu ujarzmiłem i niemal zero spieków koksowych (niestety wesoła tegoroczna bardzo kopci i koksuje).

Ale u mnie e-coal to tylko element wykonawczy, a spalaniem steruje RPi i zarządza mocą kotła w pięciu segmentach.

Kocioł czysty, bez sadzy, na palniku ładnie i spalanie bez ostawiania na zasadzie modulowania mocy palnika.

Próba na grupowym - tragedia koksowa i sadza. Na ręcznym da się ustawić, ale trzeba korygować wraz ze zmianą temperatur na zewnątrz.

Obecnie kociołek pracuje bardzo stabilnie.

Jeśli komuś się uda ustawić e-coala do spalania czystego bez koksowania węgla pod hasłem "Wesoł - Gold" z Bartexu to proszę aby się podzielił dobrymi wieściami. Tylko bez mieszania z innym węglem, bo kurz i pył jest dla mnie nieakceptowalny.

Oczywiście ja nie skorzystam, no chyba , że mój "automacik" się spitoli... :):):)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi Rogami znowu. Tak do 15 RI daje się spoko spalić, bez koksu i trudności. 2 lata wstecz Wesoła np. miała RI 9 do 13, wypalała się w pył i tego pyłu zostawało max 3% wagowo. Opał 0 - 5 RI w Polsce to tylko KJ, Piast, Ziemowit, Sobieski i Janina. Więcej nie ma. Piekary palą się bardzo ładnie, czysto i bez koksu. Popiołu zostawiają koło 5%. Nie wiem co tam podają obecnie na oryginalnych workach i prawdę mówiąc wali mnie to. Jedyną wadą Piekar jest ich cena - za ta wartość opałową to rzeczywiście kosmos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupisz w sezonie letnim taki opał to test można sobie włożyć.... .

Ja "wesołą" z Bartexu ujarzmiłem i niemal zero spieków koksowych (niestety wesoła tegoroczna bardzo kopci i koksuje).

Ale u mnie e-coal to tylko element wykonawczy, a spalaniem steruje RPi i zarządza mocą kotła w pięciu segmentach.

Kocioł czysty, bez sadzy, na palniku ładnie i spalanie bez ostawiania na zasadzie modulowania mocy palnika.

Próba na grupowym - tragedia koksowa i sadza. Na ręcznym da się ustawić, ale trzeba korygować wraz ze zmianą temperatur na zewnątrz.

Obecnie kociołek pracuje bardzo stabilnie.

Jeśli komuś się uda ustawić e-coala do spalania czystego bez koksowania węgla pod hasłem "Wesoł - Gold" z Bartexu to proszę aby się podzielił dobrymi wieściami. Tylko bez mieszania z innym węglem, bo kurz i pył jest dla mnie nieakceptowalny.

Oczywiście ja nie skorzystam, no chyba , że mój "automacik" się spitoli... :):):)

Pozdrawiam,

 

Jak ktoś już kupił to co innego ...

 

Chodzi o tych co chcą kupić. Jest informacja aby nie tykać Piekar i Wesołej w tym roku i tyle.

Kupić coś innego.

 

Po co samemu sobie robić problemy ? Czy naprawdę chcecie siedzieć godzinami w kotłowniach ?

Ja trafiłeś na taki syfny miał który zapewne ma liczę Rogi 20 lub wyższą , bo co co się z nim dzieje i jaki koks produkuje to maskra I nikomu nie zyczę takiego opału o takich właściwościach ...

 

Kupić słabszy ale o mniejszej spiekalności. Może i spali się go więcej , ale spokojniej i bez nerwów i zapewne kosztowo może okazac się że wyjdzie nam palenie nim ... taniej ...

 

Dodatkowo nie tylko polski opał istnieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi Rogami znowu. Tak do 15 RI daje się spoko spalić, bez koksu i trudności. 2 lata wstecz Wesoła np. miała RI 9 do 13, wypalała się w pył i tego pyłu zostawało max 3% wagowo. Opał 0 - 5 RI w Polsce to tylko KJ, Piast, Ziemowit, Sobieski i Janina. Więcej nie ma. Piekary palą się bardzo ładnie, czysto i bez koksu. Popiołu zostawiają koło 5%. Nie wiem co tam podają obecnie na oryginalnych workach i prawdę mówiąc wali mnie to. Jedyną wadą Piekar jest ich cena - za ta wartość opałową to rzeczywiście kosmos.

 

Sam osobiście palisz Janiną więc najmniej trudnym opałem jak sam piszesz. Po co się męczyć jak są łatwiejsze węgle ?

 

Dodatkowo do spalenia opału o większej spiekalności przydało by się mieć nowocześniejszy palnik (np. taki jak Ty masz Ardeo) lub chociaż jakiś "brucerowaty" , bo na fajce będzie problem większy ...

 

Po co się ładować w trudniejsze węgle i do tego DROGIE jak sa tańsze i łatwiejsze w spaleniu ..

A że mniej kaloryczne ? Zapewne w 90% problemu nie będzie , bo prawie żaden kocioł nie działał u nikogo nigdy zapewne niż na 100% mocy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir oprócz Ardeo mam też starą 11-sto letnią fajkę. Ją też karmiłem Wesołą 2 lata temu i było OK. Owszem palę w tej fajce Janką obecnie, bo MJ z Jareta najtaniej w mojej lokalizacji wychodzi. Taniej jest już tylko z miału, więc w Ardeo palę miałem. Fajka niestety miału spalać nie chce, próbowałem ale co jakiś czas nazbija sobie w kolanie i się blokuje, więc porzuciłem te próby bo nerwów szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi Rogami znowu. Tak do 15 RI daje się spoko spalić, bez koksu i trudności. 2 lata wstecz Wesoła np. miała RI 9 do 13, wypalała się w pył i tego pyłu zostawało max 3% wagowo. Opał 0 - 5 RI w Polsce to tylko KJ, Piast, Ziemowit, Sobieski i Janina. Więcej nie ma. Piekary palą się bardzo ładnie, czysto i bez koksu. Popiołu zostawiają koło 5%. Nie wiem co tam podają obecnie na oryginalnych workach i prawdę mówiąc wali mnie to. Jedyną wadą Piekar jest ich cena - za ta wartość opałową to rzeczywiście kosmos.

Chętnie się dowiem czy ktoś miał okazję palić z nowych dostaw tym opałem.

Do tej pory oficjalnie było, że RI = 0-10. Z kolei znalazłem na allegro Pieklorza z Piekar w oryginalnych workach, gdzie RI wynosi 0 – 20.

Tutaj linki z dwóch różnych aukcji:

http://allegro.pl/ek...31051158.html na ostatnim zdjęciu w tej aukcji jest certyfikat, gdzie RI wynosi 0.

http://allegro.pl/pi...4923102548.html

Wychodzi na to, że Piekarski już nie jest tak niespiekający, a certyfikat, którym się wszyscy posługują prawdopodobnie stracił ważność.

Nadruk na opakowaniu mówi sam za siebie

 

 

 

4931051158_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już kupił to co innego ...

 

Chodzi o tych co chcą kupić. Jest informacja aby nie tykać Piekar i Wesołej w tym roku i tyle.

Kupić coś innego.

 

Po co samemu sobie robić problemy ? Czy naprawdę chcecie siedzieć godzinami w kotłowniach ?

kaszpir007 Dziękuję,za ochronę merytoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się dowiem czy ktoś miał okazję palić z nowych dostaw tym opałem.

Do tej pory oficjalnie było, że RI = 0-10. Z kolei znalazłem na allegro Pieklorza z Piekar w oryginalnych workach, gdzie RI wynosi 0 – 20.

Tutaj linki z dwóch różnych aukcji:

http://allegro.pl/ek...31051158.html na ostatnim zdjęciu w tej aukcji jest certyfikat, gdzie RI wynosi 0.

http://allegro.pl/pi...4923102548.html

Wychodzi na to, że Piekarski już nie jest tak niespiekający, a certyfikat, którym się wszyscy posługują prawdopodobnie stracił ważność.

Nadruk na opakowaniu mówi sam za siebie

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]296942[/ATTACH]

Ostatnio paliłem Piekarami jakiś miesiąc temu. Spaliłem 100 kilogramów. Były OK - popiołu około 5%, koksu brak. Obecna deklarowana przez producenta spiekalność tego ekogroszku wynosi 0 - 9 RI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio paliłem Piekarami jakiś miesiąc temu. Spaliłem 100 kilogramów. Były OK - popiołu około 5%, koksu brak. Obecna deklarowana przez producenta spiekalność tego ekogroszku wynosi 0 - 9 RI.

 

Deklarowana gdzie? Bo jeśli mowa o certyfikacie na stronie KW SA, to data wystawienia to 2007 rok. Tam może jest 0-9.

Masz w posiadaniu certyfikat bardziej aktualny?

Skoro na workach (nowych) podają wyzszą spiekalność, to chyba coś w tym jest.

Może paliłeś jeszcze ze starych zapasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklarowana gdzie? Bo jeśli mowa o certyfikacie na stronie KW SA, to data wystawienia to 2007 rok. Tam może jest 0-9.

Masz w posiadaniu certyfikat bardziej aktualny?

Skoro na workach (nowych) podają wyzszą spiekalność, to chyba coś w tym jest.

Może paliłeś jeszcze ze starych zapasów.

Najbardziej aktualne parametry węgli z KW SA zawsze są na ich stronie w ofercie handlowej. Otwierasz stronę KW SA, dajesz Jak i Gdzie Kupić Węgiel - Kopalnie - wybierasz kopalnię która Cię interesuje i masz ceny i podstawowe parametry. Te są uaktualniane w marę na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupisz w sezonie letnim taki opał to test można sobie włożyć.... .

Ja "wesołą" z Bartexu ujarzmiłem i niemal zero spieków koksowych (niestety wesoła tegoroczna bardzo kopci i koksuje).

Ale u mnie e-coal to tylko element wykonawczy, a spalaniem steruje RPi i zarządza mocą kotła w pięciu segmentach.

Kocioł czysty, bez sadzy, na palniku ładnie i spalanie bez ostawiania na zasadzie modulowania mocy palnika.

Próba na grupowym - tragedia koksowa i sadza. Na ręcznym da się ustawić, ale trzeba korygować wraz ze zmianą temperatur na zewnątrz.

Obecnie kociołek pracuje bardzo stabilnie.

Jeśli komuś się uda ustawić e-coala do spalania czystego bez koksowania węgla pod hasłem "Wesoł - Gold" z Bartexu to proszę aby się podzielił dobrymi wieściami. Tylko bez mieszania z innym węglem, bo kurz i pył jest dla mnie nieakceptowalny.

Oczywiście ja nie skorzystam, no chyba , że mój "automacik" się spitoli... :):):)

Pozdrawiam,

 

Jak już pisałem spalam wesołą z Bartexu bez spieków, co do Twojego drugiego warunku to niestety mimo próśb jak wiesz ecoal wypuścił nowa wersję softu tylko dla defro a starych klientów olał i nie idzie do przodu, myślę że przy pewnych udoskonaleniach nie byłoby też sadzy, w chwili obecnej jest ale też nie ma tragedii. Moje nastawy na temperaturę powyżej 5 st to automat -2 korekta nadmuchu czas podawania 3 s. Na temperature -8- +5 lepsze było grupowe 8KW nadmuch 37-38 %. Podtrzymanie 3, 120, 100, 3, 42. Popiołu jest naprawdę mało sadza jak napisałem trochę jest, znacznie więcej jest jakiegoś siwego kurzu nie spala się więc to nie sadza. Ogólnie jestem z węgla zadowolony data zakupu okoła 20 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mamy podobną dostawę, bo ja brałem chyba pod koniec czerwca. Czasy podawania to 3 i 2s.

Ustawień mam dość dużo, bo dla każdej mocy inne, ale za to nic nie zmieniam przy zmianach temp. zewnętrznej od -10 do + 15.

Przy grupowym 5 s x 3 podania to i tak palnik przewęglony i kopci.

Wiem, że ES brzydko mówiąc "olał" nas klientów, którzy już kupili super, hiper sterownik. Ja w każdym razie już bym tego "cuda" drugi raz nie kupił.

Jeśli znudzi mi się ta "proteza" do dobrego spalania, to kupię coś innego, może SPP. Ma być nowsza wersja, poczekam, zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...