Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Dla mnie ten program naprawczy KWSA choć oczywiście słuszny to takie trochę pudrowanie nosa. Rząd i związki pokrzyczą swoje przez pewien okres a później wypracują nie satysfakcjonujący nikogo kompromis. Za wszystko oczywiście zapłaci podatnik. A problem pozostanie. Nie mam nic przeciwko przywilejom gwarków ale nich będą płacone z zysku przedsiębiorstwa jeśli takowe generują. Ewentualne straty niech pokrywają komercyjnymi kredytami bankowymi A już w ogóle zapala mi się czerwona lampka gdy Kopaczowa bajdurzy o mariażu górnictwa z energetyką. Kiedyś S. Latkowski pisał, że z Kopalń dobrze żyją nie tylko związkowcy ale i politykiera wszelkiej opcji. Dlatego tu tak trudno o jakiekolwiek zmiany.
Ten akurat zamysł wcale nie jest moim zdaniem taki głupi. Szczególnie kiedy patrzę na sytuację 2 kopalni Taurona - Wydobycie. Mają zapewniony zbyt na znaczną część swojej produkcji. KW SA już od co najmniej 2 lat zbiera się do wybudowania elektrowni. Gdyby ta elektrownia dzisiaj stała, jakaś część problemów by nie wystąpiła. No ale ważniejsze było zaspokoić żądania związkowców niż zainwestować w przyszłość przedsiębiorstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Związki zawodowe są RAKIEM polskiego przemyslu i firm.

 

Nie jestem przeciwnikiem związków zawodowych ale uważam że za utrzymanie związków powinni płacić osoby należące do danego związku.

Pracodawca nie powinien ponosić żadnych kosztów na rzecz związków ...

 

Problem zapewne jest taki że zapewno z 90% związków by od razu padło , bo większość pasożytuje na pracodawcach i blokuje wszsystko byle TRWAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że polskie kopalnie dobijane są wysokimi podatkami: podobno są najbardziej obciążone w Europiew tej branży. Z drugiej strony firmy ze wschodu sprowadzają wymieszany węgiel i dopiero w Polsce robią z niego różne rodzaje. Dzięki temu korzystają z minimalnych obciążeń fiskalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat zamysł wcale nie jest moim zdaniem taki głupi. Szczególnie kiedy patrzę na sytuację 2 kopalni Taurona - Wydobycie. Mają zapewniony zbyt na znaczną część swojej produkcji. KW SA już od co najmniej 2 lat zbiera się do wybudowania elektrowni. Gdyby ta elektrownia dzisiaj stała, jakaś część problemów by nie wystąpiła. No ale ważniejsze było zaspokoić żądania związkowców niż zainwestować w przyszłość przedsiębiorstwa.

 

Dla mnie to łączenie jednej patologii z drugą. Mam niedaleko do Bełchatowa. Z racji wykonywanej pracy mam styczność z Kopalnią i Elektrownią. Mówiąc łagodnie marnotrawstwo goni marnotrawstwo. Ustawione przetargi, zawyżone ceny itp. Podejrzewam, że podobnie sytuacja wygląda na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , że polskie kopalnie dobijane są wysokimi podatkami: podobno są najbardziej obciążone w Europiew tej branży. Z drugiej strony firmy ze wschodu sprowadzają wymieszany węgiel i dopiero w Polsce robią z niego różne rodzaje. Dzięki temu korzystają z minimalnych obciążeń fiskalnych.

 

Wydaje mi się, że podobne podatki muszą płacić Bogdanka, Silesia. One jednak potrafią sobie radzić na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret ma 21 do 22MJ, łatwiutki w spalaniu, drobny popiół, jak masz niskie zapotrzebowanie, to ok. Określiłbym go jako dobry na lato, ciepłą jesień, ciepłą wiosnę, zimą to tak do -5st.C na zewnątrz albo do domu dobrze ocieplonego, gdzie jest mocno przewymiarowany kocioł.

 

Jaret-Plus to mieszanka paliw, którą robią autoryzowani dystrybutorzy. Próbka, którą miałem w zeszłym roku paliła się elegancko, ok. 7%popiołu było a same spieki były takie drobniutkie popcorny. Wypalone, ale popcorny się robiły. Teraz na budowę u Ciebie pewnie to lepszy wybór.

 

To ja już nie wiem co u mnie jest nie tak:( Kupiłem ostatnio 5 woreczków Jareta na lokalnym składzie i spieka gorzej od retopala z tego samego składu:(

Myślałem, że będę mógł go sobie mieszać właśnie z retopalem ale widzę, że nie ma takiej możliwości:(

Mają jeszcze ekoret ale boje się, że będzie jeszcze gorzej ze spiekami:( Nie wiem, może mieszać to z jakimś tanim marketem nie całkiem czarnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda normalna firma jeśli przynosi straty to prędzej czy później upada, to samo dotyczy kopalni.

Nie widzę żądnych powodów aby z pieniędzy podatników a więc także i moich ciągle dopłacać do tego dziadostwa. Koniec z pasożytami.

Górnicy nie są pępkiem świata, to taki sam zawód jak inny, muszą to wreszcie zrozumieć.

Dobrze, że rząd wreszcie chce coś z tym zrobić, szkoda że dopiero teraz.

Pytanie tylko czy w roku wyborczym nie ugną się presji hołoty (o przepraszam związkowców), która pewnie znowu ściągnie głupich ludzi na zadymę do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda normalna firma jeśli przynosi straty to prędzej czy później upada, to samo dotyczy kopalni.

Nie widzę żądnych powodów aby z pieniędzy podatników a więc także i moich ciągle dopłacać do tego dziadostwa. Koniec z pasożytami.

Górnicy nie są pępkiem świata, to taki sam zawód jak inny, muszą to wreszcie zrozumieć.

Dobrze, że rząd wreszcie chce coś z tym zrobić, szkoda że dopiero teraz.

Pytanie tylko czy w roku wyborczym nie ugną się presji hołoty (o przepraszam związkowców), która pewnie znowu ściągnie głupich ludzi na zadymę do Warszawy.

 

Widzę, że bardzo łatwo niektórym zdiagnozować przyczyny zapaści w tej branży. Dla mnie sprawa wcale nie jest taka łatwa, jak się niektórym wydaje.

Daleki jestem od określania górników jako "głupich ludz" czy "pasożytów": jak w takim razie nazwać wszystkich rolników otrzymujących coroczne dopłaty z UE i zarazem miliardowe dopłaty z polskiego budżetu do KRUS-u ? Rolnicy tez są "pasożytami"?

Nie tędy droga. Moim zdaniem na obecny stan kopalni nakładają się wieloletnie zaniechania.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś - rolników korzystających z masy nieuzasadnionych przywilejów należy też nazywać po imieniu. Znaczy - pasożytami. Jak mnie nie idzie bo zima słaba - zamiast do Tajlandii jadę na wakacje do Bułgarii. Sprzedaję Jeepa i ujeżdżam jakąś Fiacinę. Zamiast codzień jeść w restauracji gotuję w domu a wyjście do knajpy robię od święta. Pani do sprzątania przychodzi raz w miesiącu, nie jak dotąd co tydzień. Jak nie idzie górnikom czy rolnikom - palą opony, blokują drogi i demolują miasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroyu (przynajmniej w Zgorzelcu),znów jest kamienny groszek pakowany przez Barter, w cenie 600zł/tona za workowany. Opał ten uważam za bardzo fajny, szczególnie w tej cenie. Worki biało-pomarańczowe 20kg z nazwą Czarny Węgiel.

Ostatnio, nie wiem co mnie skusiło, kupiłem w Casto ekogroszek Tani Opał. Węgiel kamienny. I na tyle byłoby jego zalet. Wilgotny, masa spieków i popiołu. Opakowanie biało-czerwone z opisem Ekogroszek wysokoenergetyczny. Cena za tonę 760 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroyu (przynajmniej w Zgorzelcu),znów jest kamienny groszek pakowany przez Barter, w cenie 600zł/tona za workowany. Opał ten uważam za bardzo fajny, szczególnie w tej cenie. Worki biało-pomarańczowe 20kg z nazwą Czarny Węgiel. .

 

W Toruniu takiej oferty nie ma ...

W gazetce też nie ma ...

 

Zapewne sam sklep sobie zrobić promocję ...

 

W Toruniu cena "normalna" czyli chyba coś koło 15zł za 20kg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze paliłem Chwałowicami groszkiem średnim i było ok.Na obecny sezon zakupiłem mieszankę Chwałowice-Pieklorz i jest lepiej.W tym sezonie Chwałowice to totalna porażka.

rutino podjedź sobie po worek do mnie i zobaczysz różnicę.

Jak dla mnie ta cena jest podejrzana bo nawet kopalnia po tyle nie sprzedaje.A ogólnie jak się sprawa ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj minertu.

mam resztkę groszku średniego chwałowickiego. pali się chyba normalnie, za to popiołu (spieków?) masa. ale ilość węgla na dobę nie jest chyba zła, wychodzi 4tony rocznie (CO+CWU) więc przy tym bym pozostał.

Kupowałem go w Rybniku jesienią, coś się pogorszyło od tego czasu?

jak można kupić mieszankę? Samemu nie chcę takich cudów dokonywac, nawet nie mam gdzie to rozsypać.

co do namiaru to na allegro znalazłem, emaila wysłałem co do kosztów transportu ale faktycznie podejrzane to jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...