Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Znacie może takiego dostawcę? Ceny ma wspaniałe.

http://www.burdacki-opalprostozkopalni.pl/kwk-chwalowice-luzem/

 

 

- cena bajka :) jaret plus tańszy od jareta - coś pomieszali, retopal tańszy niż na kopalni :) pieklorz cena taka jak na kopalni - muszę mieć spore rabaty :) albo zarabiają na transporcie

- ciekawe jaki koszt transportu w okolice Łodzi...

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

po 3 miesiącach bezproblemowego palenia Wesołą (1t), przed tygodniem wkopałem się w Chwałowice. od razu większe spalanie, masa popiołu i niedopalonego węgla w popielniku... da się to jakoś sensownie spalić w sztokerze mini?

 

Dokup Komoran i wrzucaj na przemian po worku jednego i drugiego - to powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem ofertę na Komorany. Cena 540 tona/workowany z dostawą. Dziwne tylko, że facet podaje: kaloryczność 22MJ/KG oraz, że "groszek ten charakteryzuje się zerową spiekalnością Ri=0, popiół 4%"

 

Te 22 MJ/kg podają także markety - ja tam wierzę danym z czeskiej kopalni oraz wynikom własnych testów, które potwierdzają, że ma około 20 MJ.

 

Spiekalność 0 bo to brunatny, ale popiołu do 14% - ot 1 im umknęła ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a wiec tak-kol susperser-nie czyń drugiemu co tobie nie miło

węgiel z kwk wesoła

okazał sie zwykłym -badziewiem jakiego nie miałem w swojej stajni-opał ten jest bardzo drogi- jak za tą cenę- bo syfi wymiennik sadzą

zapierdz wymiennik czarnym syfem-i podejrzewam nie ma tyle koników w sobie- co na fakturze jest pisane nigdy go jurz nie zakupię

zdradziłem kwk ziemowit i bardzo tego żałuję

wolę mieć pełne kubły chasio jak syf na dachu

masz jakieś układy z zakupem- niższą ceną-to to to wypadaj z forum

taka jest moja ocena

:cool:

Edytowane przez berdnard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek-2 zakupiłem bespośredno z kwk 29 CZERWCA Z TZW DOBRYCH POKŁADÓW

tak wiec bez pośredników

uważam -tak

forum jakie tu piszą-JEST BARDZO WIELKIM NIEWYPAŁEM-nadmieniam z kwk nie tylko z wesołą mam 39 letnią praktykę w transporcie-żeczywistą na papierze i o ogólnie

kąńczę z czytania krętactwa-bredni-CELEM ZYSKU DLA SPRZEDAWCZYKÓW- TZW DILERÓW

pa

Edytowane przez berdnard
KOREKTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek-2 zakupiłem bespośredno z kwk 29 CZERWCA Z TZW DOBRYCH POKŁADÓW

tak wiec bez pośredników

uważam -tak

forum jakie tu piszą-JEST BARDZO WIELKIM NIEWYPAŁEM-nadmieniam z kwk nie tylko z wesołą mam 39 letnią praktykę w transporcie-żeczywistą na papierze i o ogólnie

kąńczę z czytania krętactwa-bredni

pa

 

Hej Bernardzie, napisz jeszcze ile za ten wungiel zapłaciłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje co to za opał w Obi ? Chodzi o te "promocyjny" za 599zł za tonę (11,99 za worek 20kg). Patrzyłem na worki i widzę że są "podziurkowane" więc mają wentylację i raczej nie napełniają ich wodą , bo od razu by wypływała ...

No chyba że od razu foliują ;)

 

Widziałem na "wystawce" w Obi w kuwetce wysypane trochę tego węgla i jest on bardziej czarny niż opałkóry kiedyś kupiłem czeski z niby Ledvic. Tamten z niny Ledvic były koloru brunatnego a ten jaśniejszy ale czarnawy , a w kuwetce był suchutki ...

 

Czy to czech z Komoran ???

 

testował ktoś ?

 

Wiem że drogo bo wychodzi 600zł za zapewne czecha , ale obecnie mam miał po 570zł (podobno Piast) i takiego badziewia nigdy jeszcze nie miałem. Spala się fatalnie , syfi kocioł , sporo spieków koksowych i niedopału i sporo popiołu. Porażka.

Dodatkowo mam w workach polipropylenowych-przewiewnych i się z nich sypie sporo ...ze s

 

Jeśli to Czech i ma te swoje 19-20Mj to zastanawiam się ile go by faktycznie więcej poszło niż w przypadku powiedzmy ruska ?

 

Rusek w Leroyu po około 730zł za tonę i niby 23Mj ...

 

Nie ukrywam że na przyszłośc chciałbym coś łatwego w spalaniu. Miału już nie chce , bo stwierdziłem że przy tej cenie co kupowałem (570zł pakowany) to się nie opłaca , bo boję się że znów wdepnę w minę ...

 

Sądzę więc że albo rusek albo czech ...

 

Zużycie mam małe , więc może czech nie byłby zlym pomysłem ? Czy jednak rusek z Leroya byłby lepszy ?

 

Czy ktoś testował rusek z Leroya kontra Czech - z Komoran ?

 

No i jak z ta siarką , bo Komorany mają duża zawartość , ale gdziś czytałem że polskie węgle też już obecnie mają dużą zawartośc siarki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...