Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Co byście zaproponowali z ekogroszków ?

Jeśli chodzi o dostępność i transport to rejon Dąbrowy Górniczej.

Pale obecnie ekogroszkiem z KW Kazimierz Juliusz, popiół jak z papierosa jak mocniej grzeje. Jak słabo, tak jak teraz to troszkę jest spieków i lekko zasyfiony piec sadzą, być może mam źle ustawione nastawy w nadzorze. Popiołu jest cały popielnik ze 120-125kg węgla. (raz na tydzień)

Jestem bardzo zadowolony z tego węgla ale nie wiem czy się go jeszcze uda kupić na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z okolic Bydgoszczy co polecacie ? Palilem jak dotąd Barterem/Equation z Leroy Merlin ale się zepsuł, w Castoramie jest gówno...Chcę jutro na próbę kupić 1 worek Miami 25kg 25Mj http://www.obi.pl/decom/product/Ekogroszek_25_MJ_25_kg/5787155?c=214 to jest brunatny ? Bo wy pisaliście tylko o tym co ma rzekomo 23Mj czyli ten http://www.obi.pl/decom/product/Ekogroszek_23_MJ_25_kg/5510706?c=214&position=5&pageNum=1&pageSize=24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Bydgoszczy co polecacie ? Palilem jak dotąd Barterem/Equation z Leroy Merlin ale się zepsuł, w Castoramie jest gówno...Chcę jutro na próbę kupić 1 worek Miami 25kg 25Mj http://www.obi.pl/decom/product/Ekogroszek_25_MJ_25_kg/5787155?c=214 to jest brunatny ? Bo wy pisaliście tylko o tym co ma rzekomo 23Mj czyli ten http://www.obi.pl/decom/product/Ekogroszek_23_MJ_25_kg/5510706?c=214&position=5&pageNum=1&pageSize=24

 

Paliłem tym drugim Miami w zeszłym roku i jako że to brunatny ładnie się spalał tylko brudził piec i ilościowo był mniej opłacalny od tegorocznej wesołej za 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Bydgoszczy co polecacie ? Palilem jak dotąd Barterem/Equation z Leroy Merlin ale się zepsuł, w Castoramie jest gówno...Chcę jutro na próbę kupić 1 worek Miami 25kg 25Mj http://www.obi.pl/decom/product/Ekogroszek_25_MJ_25_kg/5787155?c=214 to jest brunatny ? Bo wy pisaliście tylko o tym co ma rzekomo 23Mj czyli ten http://www.obi.pl/decom/product/Ekogroszek_23_MJ_25_kg/5510706?c=214&position=5&pageNum=1&pageSize=24

 

Papier wszystko "przyjmie:" ...

 

Opał z Miami widziałem w "kuwetce" w Obi i to na 100% czech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

 

Takie np. Komorany, czyli czeski ekogroszek, nie znam procesu produkcji, ale na logikę biorąc węgiel brunatny traktowany wodą- rozleci się... przypuszczam,że powstaje w procesie prasowania.... oczywiście,że iles tam wilgoci może przyjąć, ale po dosuszeniu łatwo go spalić.

Do tzw czeskich mam podejście takie....

nadają się na duże brucerowate, szczególnie, gdy kocioł jest przewymiarowany, warto wybrac także wtedy, gdy przy palniku żeliwnym na węglach kamiennych pojawia się wilgoć w koszu - kropelki wody...

Kopa one nie mają, traktuję je pod tym względem podobnie jak pellet, max.19MJ, łatwe w spaleniu, fajny popiół, ale mocniej zasyfią wymiennik. Nie kupiłbym tego opału, gdyby zapotrzebowanie na grzanie przy kamiennym było w okolicy i powyżej 25kg/24h, tutaj zakup czeskiego nie ma sensu..... Jak jednak ktoś spala widełki 15-20kg/24h można się w czeskie próbować bawić.

Po przeczytaniu okazuje się, że spełniam wszystkie powyższe kryteria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, palił ktoś z Was tym eko ?

 

http://pw-d.pl/ekogroszek/44-ekogroszek-ekoprometeusz-pakowany-1000kg.html

ekoGroszek ekoPROMETEUSZ

 

http://pw-d.pl/ekogroszek/42-ekogroszek-ekosilesian-pakowany-1000kg.html

ekoGroszek ekoSILESIAN

 

Warto przy tłokowcu?

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc palę od soboty mieszanką chwałowic z brunatnym w proporcji +-3/2 i mam następujące spostrzeżenia:

- spalanie wzrosło o ok. 15% (wg wskazań licznika);

- niedopałów jakby mniej ale tylko w sensie wielkościowym, nie ma większych spieków tylko pojedyncze niedopały, co ciekawe trafia się niedopalony brunatny;

- popielnik wciąż trzeba opróżniać raz dziennie.

Palę na sofcie S na -50 do -40% mocy. można to spalanie jeszcze jakoś zoptymalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołe, Chwałowice, opał z Bobrka- to nie są łatwe w spalaniu opały i nie powinny być wybierane przez początkujących.

Nic nie daje "papierowe" 28-30MJ, skoro mają wysoką spiekalność i nie da się w nie dmuchnąć i więcej podać.

Owa Wesoła da to "papierowe" 3%popiołu jak nie będzie trzeba spalić >15kg/24h, jak odbiór ciepła z kotła będzie stały bez skoków i zmian wykorzystania mocy i jak palnik będzie odpowiedni a wszystko poparte doświadczonym użytkownikiem w dodatku trzeba jeszcze mieć szczęście i trafić na dobrą dostawe z niższą spiekalnością....

 

Jak masz pecha i trafisz na gorszą dostawę i będziesz musiał spalić więcej, podać więcej i dmuchnąć więcej, to wyprodukujesz tzw kolbę kukurydzy, rozwali się cały proces spalania na palniku i tyle... jak taki spiek przewróci się na palnik, to się dopali, jak nie, to doklejone do niego czarne kawałki węgla spadną do popielnika.

 

Ja te konkretne 3opały odradzam na starcie, ale wszyscy z uporem maniaka się w nie pchają....

 

Co do wesołej, ona po zmieszaniu np. z Ziemowitem, którego wymienia Berdnard daje fajną mieszankę, ale trzeba wiedzieć co zmieszać i w jakiej proporcji..

Berdnard się dziwi,że szklarze wybierali Ziemowita, ja się nie dziwię, przecież to węgiel typu 31.2, ma 23-25MJ i niską spiekalność <10RI a popiołu daje 9%. Wychodzi w tej samej granulacji co Wesoła, zatem odpowiedni miks da mniej popiołu, więcej kalorii i nie będzie kłopotu ze spalaniem.

Trzeba też głośno powiedzieć,że Wesoła oraz Ziemowit nie są ekogroszkami, omawiane w tym wypadku mają granulację 8-31,5mm zatem nie w każdym palniku powinno się je spalać... (co nie znaczy,że przez typową fajkę nie przejdą).

 

 

 

 

Odnośnie granulacji na Wesołej zgadzam sie że groszek jest do 31,5 ale wystepuje tam groszek II i on jest w granulacji do 20 /25/ tylko jest droższy w zakupie dlatego niektórzy dostawcy kupują ten zwykły a cena jak za groszek II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wesołą zakupiłem tylko i wyłącznie z opowiadań z tutejszego forum-powtarzam nigdy już go nie chcę

mało tego

mam w kotłowni około tony suchego jak pieprz który zakupiłem w czerwcu 2013 r z kop Z i robiłem tzw testy-prawda jest taka wolę mieć pełne kubły odpadów z spalania go jak zajeb... pokrycie na dachu-sadzą

bo wesoło się zalicza do smolnych węgli

mam czysty przykład na swojej skurze co jest wart z kop Z -niby 24 konie ale takie jak w górach do ściągania bali

z resztą każdy człek się uczy do końca życia

i czekam aż wysoko będzie słoneczko świecić-na kolejny zakup sprawdzonego opału-przez mnie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie granulacji na Wesołej zgadzam sie że groszek jest do 31,5 ale wystepuje tam groszek II i on jest w granulacji do 20 /25/ tylko jest droższy w zakupie dlatego niektórzy dostawcy kupują ten zwykły a cena jak za groszek II

 

Nie chodzi tylko o cenę zakupu - weź na próbę drobnej i grubej, i przetestuj to się przekonasz ;)

 

Gdyby drobna była ok to bym ją chętnie brał bo ciszej pracuje podajnik, ale niestety nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o cenę zakupu - weź na próbę drobnej i grubej, i przetestuj to się przekonasz ;)

 

Gdyby drobna była ok to bym ją chętnie brał bo ciszej pracuje podajnik, ale niestety nie jest.

 

 

Palę groszkiem II z lata i nie mam się do czego przyczepić. Wiem, że teraz idzie jakaś gorsza ściana bo mój lokalny dostawca też na razie nie przywoził nic nowego tylko sprzedaje zapasy, które miał, ale miejmy nadzieje, że to się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, iż dziś byłem na śląsku podjechałem na wszystkim znany duży skład opały. Myślę, że nie posądzi mnie nikt o reklamę jeśli wspomnę, że chodzi o BARTEX z Mysłowic.

rozmawiałem z facetem o ekogroszku i pytałem co może mi zaproponować. Powiedział, że najlepszy opał jest - UWAGA z Wesołej.

Powiedziałem, że przecież wszyscy mają teraz problemy z tym opałem, że cholernie spieka. Facet wytłumaczył mi, że faktycznie i oni dostali pechowy sort. Ponoć były bardzo dużo reklamacji. Kliencie skarżyli się właśnie na spiekanie z Wesołej. Z tego co mi jeszcze powiedział, to to, że zgłosili to na kopalnie a ci wymienili im cały zapas z kiepskiej partii. Ponoć był to opał wydobyty z innej ściany i dlatego ta wyszło. Facet mówi, że wszystkim którzy zgłosili reklamację towar wymieniono na tej z nowej dostawy lub zwrócili kasę i odebrali towar.

Ponoć Wesoła u niech jest teraz najlepszym opałem i facet mnie bardzo na nią namawia. Ile w tym wszystkim prawdy nie mam pojęcia, ale widząc jak jest to duża i poważna firma uważam, że nie mieli podstaw aby klienta oszukiwać i wciskać mu kit.

Z racji tego, że poruszam się małym autem zakupiłem na próbę 50 kg i będę testował.

 

Czy ktoś w ostatnim czasie kupował u nich WESOŁĄ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, iż dziś byłem na śląsku podjechałem na wszystkim znany duży skład opały. Myślę, że nie posądzi mnie nikt o reklamę jeśli wspomnę, że chodzi o BARTEX z Mysłowic.

rozmawiałem z facetem o ekogroszku i pytałem co może mi zaproponować. Powiedział, że najlepszy opał jest - UWAGA z Wesołej.

Powiedziałem, że przecież wszyscy mają teraz problemy z tym opałem, że cholernie spieka. Facet wytłumaczył mi, że faktycznie i oni dostali pechowy sort. Ponoć były bardzo dużo reklamacji. Kliencie skarżyli się właśnie na spiekanie z Wesołej. Z tego co mi jeszcze powiedział, to to, że zgłosili to na kopalnie a ci wymienili im cały zapas z kiepskiej partii. Ponoć był to opał wydobyty z innej ściany i dlatego ta wyszło. Facet mówi, że wszystkim którzy zgłosili reklamację towar wymieniono na tej z nowej dostawy lub zwrócili kasę i odebrali towar.

Ponoć Wesoła u niech jest teraz najlepszym opałem i facet mnie bardzo na nią namawia. Ile w tym wszystkim prawdy nie mam pojęcia, ale widząc jak jest to duża i poważna firma uważam, że nie mieli podstaw aby klienta oszukiwać i wciskać mu kit.

Z racji tego, że poruszam się małym autem zakupiłem na próbę 50 kg i będę testował.

 

Czy ktoś w ostatnim czasie kupował u nich WESOŁĄ?

 

Sławne Składy węgla też były duże...

Ja palę węglem z bartexu i nie narzekam. Wiedząc o problemach z wesołą, kupiłem silvera. Może i są to mieszanki ale trzeba przyznać że problemu z nimi nie ma.

 

@bernard

Co chwilę sie tu pisze o kupowaniu na próbę 2 worków na próbę, bo z węglem to loteria, no fakt, wymazów z dachu jeszcze nikt nie pobierał. Po drugie po cholerę mając sprawdzony opał, szukałeś czegoś innego. Po trzecie jak Ci za te górskie konie do bali greenpace albo inni animalsi wjadą na chatę to zobaczysz :). Po czwarte może w końcu napiszesz w czym i jak to palisz?

Po piąte wychodzi na to że miałeś pecha. Na Twoim miejscu próbowałbym składać reklamację. Wszędzie dostali trefny węgiel i doskonale wiedzą co wypuścili na rynek. Myślę że Tobie również uznają reklamację na podstawie dowodu zakupu (daty zakupu). Jeżeli Ci tego nie wymienią, może przynajmniej dostaniesz rekompensatę finansową. Wg. mnie to trochę za dużo kasy wyłożyłeś, żeby to tak zostawić. Osobiście to nawet gdyby mi tego nie uznali, miałbym komu wy ch....je powiedzieć (chamskie ale prawdziwe - pieniądze na ulicy nie leżą, każdy na nie pracuje). Nie odpuszczaj tematu i napisz co Ci powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyraziłem moją opinię to co myślę i widzę-zauważyłem też kogoś tu zabolało

po prostu mam pecha -akurat taki typ szeł z dołu 28 06 2014 r lub pare dni wcześniej spieków grudek brak popiołek jak z marlborów-tylko czarny spalam go na mojej obrotówce około 50 kw-lepszej jak odchudzony burner 3 S bo po prostu jest on za mały-superowo pracuje do max 20 25 kg na dobe a ja mam zapotrzebowanie nawet i 50 kg na dobe spalam te badziewie z bardzo dużą nadwyżką tlenu -koniec tematu

pozdr

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wyraziłem moją opinię to co myślę i widzę-zauważyłem też kogoś tu zabolało

po prostu mam pecha -akurat taki typ szeł z dołu 28 06 2014 r lub pare dni wcześniej spieków grudek brak popiołek jak z marlborów-tylko czarny spalam go na mojej obrotówce około 50 kw-lepszej jak odchudzony burner 3 S bo po prostu jest on za mały-superowo pracuje do max 20 25 kg na dobe a ja mam zapotrzebowanie nawet i 50 kg na dobe spalam te badziewie z bardzo dużą nadwyżką tlenu -koniec tematu

pozdr

 

Nie wiem czy wtedy wychodził "zły" węgiel.

W ten węgiel nie można za bardzo dmuchać. Poczytaj ten wątek, bo było o tym kilkanaście razy. Mają być krótkie cykle podawania i niezbyt mocny nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, ktoś coś wie o tym opale?

 

http://pw-d.pl/ekogroszek/44-ekogros...ny-1000kg.html

ekoGroszek ekoPROMETEUSZ

 

http://pw-d.pl/ekogroszek/42-ekogros...ny-1000kg.html

ekoGroszek ekoSILESIAN

 

http://pw-d.pl/10-ekogroszek?gclid=CITy6sf5mcICFULHtAodOEwAPA

 

Warto zainwestować przy tłokowcu?

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...