Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

I jak, ktoś coś wie o tym opale?

 

http://pw-d.pl/ekogroszek/44-ekogros...ny-1000kg.html

ekoGroszek ekoPROMETEUSZ

 

- cytat : " W wyniku spalania ekoGroszku ekoPROMETEUSZ nie powstają spieki ani sadza" - to zasadniczo jakieś perpetuum :)

- Już sama nazwa wskazuje że mamy do czynienia z czymś ponadczasowym i magicznym :)

- Kup na próbę 1T i zdaj relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy gdybym sobie zamówił Retopal Piast za 680zł/T?

Muszę kupić dwie tony czegoś. Do tej pory tylko Chwałowice. Faktycznie popiołu z tego ogrom ale jestem przyzwyczajony. Chyba że się pogorszyło od wrzesnia?

mam ecoal i nie ingeruję w jego metody.

Minertu, są lepsze opcje w okolicy?

 

Retopal też ma ogromne ilości popiołu... nie jest może jakiś ciężki ale za to objętościowo rośnie w oczach :) paliłem nim niedawno i co 3 lub 4 dni czubata węglarka.. teraz palę czymś innym (Ekoret lub Wesoła) i popielnik pełny dopiero po 10 dniach - ilość spalonego ekogroszku podobna...

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cytat : " W wyniku spalania ekoGroszku ekoPROMETEUSZ nie powstają spieki ani sadza" - to zasadniczo jakieś perpetuum :)

- Już sama nazwa wskazuje że mamy do czynienia z czymś ponadczasowym i magicznym :)

- Kup na próbę 1T i zdaj relacje

 

czy kolega sobie jaja robi? :) Czy naprawdę serio ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już musisz sam ocenić :)

 

naprawdę serio pytam, nie wiem czy jest sens ładować w ten opał kasę. Dlatego takie moje pytanie, bo widzę tu dużo osób znających się na eko i firmach sprzedających. Tak myślałem, że może ktoś miał styczność z tym węglem.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ze nie potrzebna jest moc wesołej, tym bardziej w moim przewymiarowanym kotle. Natomiast bezcenna jest niewielka ilośc popiołu. U mnie wesoła trochę kopci ale nie spieka. Silvera kupiles w workach foliowych? Dużo produkuje popiołu?

 

Na razie mam jeszcze wesołą. Silwera kupiłem, bo myślałem że braknie mi wesołej, dlatego nie powiem Ci jak się pali, bo jeszcze go nie sypałem. Z opinii, które były na forum, powinien być ok.

Prosiłem o worki przewiewne, dostałem w foliowych.

W maju kupiłem Rubina (retopal) i powiem Ci że dawał radę, paliłem nim całe lato, aż chyba do listopada/grudnia. Popiołu było więcej, może troszkę żużlu było, ale był wypalony bardzo dobrze (a to chyba najważniejsze).

Jeżeli zależy Ci na sprawdzeniu, jak skończy się zasyp mogę wsypać tego silvera i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam jeszcze wesołą. Silwera kupiłem, bo myślałem że braknie mi wesołej, dlatego nie powiem Ci jak się pali, bo jeszcze go nie sypałem. Z opinii, które były na forum, powinien być ok.

Prosiłem o worki przewiewne, dostałem w foliowych.

W maju kupiłem Rubina (retopal) i powiem Ci że dawał radę, paliłem nim całe lato, aż chyba do listopada/grudnia. Popiołu było więcej, może troszkę żużlu było, ale był wypalony bardzo dobrze (a to chyba najważniejsze).

Jeżeli zależy Ci na sprawdzeniu, jak skończy się zasyp mogę wsypać tego silvera i spróbować.

Spalilem 0,5 tony rubina, popiołu miałem kilka razy wiecej niż z golda. Silvera nigdy nie probowalem. Ilość spalonego eko bardzo podobna - nie prowadzę dokładnych statystyk. Dużo wygodniej mi palić wesoła ze względu na rzadsze wizyty w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...