Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Szanowni Panstwo, jakis czas temu pisalismy o jakosci opalu otrzymanego od firmy Resover. Sprawa aktualnie ma sie tak:

zglosilismy reklamacje, ktora uznano i zaproponowano wymiane towaru. Tak sie tez stalo, dzisiaj otrzymalismy nowy mial a stary zostal zabrany.

Co do jakosci dam znac jak zaczniemy nim palic.

Poki co firma zachowala sie fair, mam nadizeje ze dostalismy prawdziwy mial :)

Odezwe sie wkrotce

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowni Panstwo, jakis czas temu pisalismy o jakosci opalu otrzymanego od firmy Resover. Sprawa aktualnie ma sie tak:

zglosilismy reklamacje, ktora uznano i zaproponowano wymiane towaru. Tak sie tez stalo, dzisiaj otrzymalismy nowy mial a stary zostal zabrany.

Co do jakosci dam znac jak zaczniemy nim palic.

Poki co firma zachowala sie fair, mam nadizeje ze dostalismy prawdziwy mial :)

Odezwe sie wkrotce

Pozdrawiam serdecznie

I tak było też kiedyś. Firma zaczyna z powrotem wchodzić na właściwą ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekogroszku z firmy prestige, pali mi się tak samo jak ekoret. Tona ekoretu 1000PLN/t cena z prestige 850PLN/t, z prestige ma większą kaloryczność

i spala się go mniej. Ale nie jest to co opisują na swojej stronie, ja w to specjalnie nie wierzyłem. Ale szukam w miarę dobrego ekogroszku za normalne pieniądze. W poprzednim sezonie kupiłem ekogroszek z wesołej w firmie Resover to była porażka, drogi i do d....... Także według mnie drogi nie oznacza najlepszy. Ale trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.

mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?

 

Czy to nie jest przypadkiem to "cudo" z wpisu nr 666 tego wątku ?

 

Tu masz certyfikat:

http://www.taniopal.com/allegro/ekogroszek3/photos/certyfikat.jpg

 

Sporo siarki w tym węglu - ponad 2% - to chyba rekord wśród "ekogroszków".

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj po worku tego z Ledvic [15 zł/25 kg] oraz kamiennego syberyjskiego [20 zł/25 kg] i za kilka dni je przetestuję [gdy opróżni się zasobnik] ...

 

Na razie spaliłem ten z Ledvic i mam takie wrażenia:

- worek ważył 25,8 kg

- węgiel czarny, suchy [wygląda na kamienny - zresztą w opisie jest "młody węgiel kamienny"],

- granulacja jak należy 8-25 mm, bez miału

- pali się pięknie, łatwo go rozpalić i daje płomień dłuższy niż Pieklorz

- popiół jest dużo lepiej dopalony niż w Pieklorzu - zostaje sam jasny pył i jego delikatne, miękkie zlepki - wygląda to na brak spiekalności jak przy brunatnym [brak zanieczyszczeń jak w Pieklorzu, czyli łupków i innego niepalnego badziewia],

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 9,65s/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C - wiem, że to niedokładny pomiar, ale daje pogląd

 

To na razie tyle, teraz wsypałem syberyjski i takie są pierwsze wrażenia:

- worek ważył 24,2 kg,

- węgiel czarny, suchy [wygląda na kamienny],

- granulacja zbyt gruba - raczej orzech tzn. 25-40 niż ekogroszek - podajnik chrupie - mam nadzieję, że się nie spierniczy bo ślimak ma już swój "przebieg"

- rozpala się podobnie jak Pieklorz tzn. trudniej, ale pali się jak należy

 

reszta jutro po teście zużycia ... ma nadzieję, że węgla a nie ślimaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka oraz Zawijan

 

Pytanie do Was, na swój sposób obaj jesteście spece od węgli.

 

Pojawia się coś takiego jak ekolignit - to eko z brunatnego, pochodzenie ponoć z Bełchatowa.

Mieliście z takim czymś kontakt?

 

Ja pale takim węglem ale nie z Bełchatowa tylko z kopalni w Koninie. Udało mi się kupić go po 141zł/tona. Obecnie jest po 170zł. Kaloryczność podobna jak tego w Bełchatowie. Mieszam go 50/50 z groszkiem. Pali się b dobrze tylko trzeba go podsuszyć bo kupujemy go wilgotnego. Kocioł się zanieczyszcza bardziej jak z groszku. Podobnie jak po groszku czeskim. Ale za te pieniądze nic lepszego się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoka65 3 rok kupuję i jakoś reklamacji nie mam... a na początku sprawdziłem chyba z 10 rodzajów eko...(albo więcej)

 

Potwierdzam fachowość karoka65 - ja i sąsiad także mamy węgiel od niego w tym roku i jest nareszcie suchy i kaloryczny jak diabli [jak na Pieklorza przystało] :)

 

Teraz testując inne mam wysoki poziom odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...