Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeczytałem 30 ostatnich stron tematu w poszukiwaniu ekogroszku dla siebie. Potrzebna 1 tona na ten sezon no i obrać kandydata na następny.

 

Po analizie wysuwają mi się tacy kandydaci:

Retopal Rubin Bartex 780zł

Silver Bartex 790zł

Premium - Dobry wegiel 800zł

Retopal 830zł

Jaret Plus 830zł

 

Wszystkie ceny już z transportem najbardziej zastanawiam się nad Silverem a Jaret Plus. Co byscie Panowie polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 30 ostatnich stron tematu w poszukiwaniu ekogroszku dla siebie. Potrzebna 1 tona na ten sezon no i obrać kandydata na następny.

 

Po analizie wysuwają mi się tacy kandydaci:

Retopal Rubin Bartex 780zł

Silver Bartex 790zł

Premium - Dobry wegiel 800zł

Retopal 830zł

Jaret Plus 830zł

 

Wszystkie ceny już z transportem najbardziej zastanawiam się nad Silverem a Jaret Plus. Co byscie Panowie polecili ?

 

Paliłem i retopalem i silverem z bartexu. Nie mam zastrzeżeń ani do jednego ani do drugiego. Widać różnicę pomiędzy wesołą a silverem w mocy. Jednak nie jest to mega przeskok. Jeżeli grzejesz CWU w lecie węglem, zastanów się nad retopalem. Jeżeli chcesz silver, mogę zapytać znajomego jak się pali z dostawy ok. 2 tygodnie temu (i jaki dostał). Ja kupowałem w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaster - zapytaj kolegi jak sie pali obecny silver z bartexu - rozumiem że to są chwałowice? ja jeszcze czekam na spadek cen w kwietniu/maju.. retopala nie polecam : sporo popiołu, niezbyt kaloryczny i popiół szlakuje.. żeby ta Wesoła tak nie spiekała i nie koksowała to była by najlepsza opcja w tej cenie... Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopalem paliłem całe lato. Ja wesołą kupowałem w maju. Jutro zapytam kolegi jak z tym węglem.

Co do tego czy to chwałowice - nie wiem. Możliwe że jest w węglach bartexu jakaś domieszka. Zauważcie że nadali groszkom swoje własne nazwy - rubin, silver, gold - z jakiegoś powodu to zrobili. Mnie to osobiście nie przeszkadza, cena jest okej, spala się okej. Aczkolwiek mogliby jasno napisać że to mieszanka, jeżeli tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś mieszać pelet albo pailić peletem w brucerach?

Kolega moj ma taki piec i tym pali, zastanawiam się czy nie wziąc na próbę lub na domieszkę z węglem i zobaczyć co to potrafi. Cena 650zł/t i bardzo kaloryczny. Producent okalny na kaszubach.

 

Bardzo kaloryczny pellet ma 19 MJ/kg - o mocniejszym nie słyszałem.

 

W domieszce z węglem powinien bardzo dobrze się spalać - np. Wesołej obniży spiekalność i taka mieszanka powinna mieć moc i mało popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a palił może ktoś tym ekogroszkiem SILESIA z Kareny? warto? nie spieka? ilość popiołu chyba podobna do Retopala.... ciężko znaleźć jakieś opinie... ale to chyba jest jakaś mieszanka a nie czysta silesia...

 

ciekawe czy bartex ma to dostępne w detalu :

http://www.bartexwegiel.oferteo.pl/ekogroszek-loco-kopalnia-pg-silesia/78375

 

 

na papierze parametry niby ok, ale spiekalność spora.... :

 

http://www.pgsilesia.pl/images/strona/kartyproduktow/GK-II%202014.pdf

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 30 ostatnich stron tematu w poszukiwaniu ekogroszku dla siebie. Potrzebna 1 tona na ten sezon no i obrać kandydata na następny.

 

 

Retopal 830zł

 

Możesz poddesłać mi linka kto to sprzedaje? Z góry dziekuję.

 

Ja przyznam się iż troche juz pale ekogroszkami, ale do tej pory najbardziej uniwerslanym okazał się retopal u mnie lokalnie kupuje w okresie letnim po 600zł za tone luzem. Fajnie się spala nie mam problemów z popiołem spiekami itp, a w okresie letnim super mi podtrzymuje piec dla ciepłej wody.

Dziś dostałem po palecie : Retopal Rubin Bartex i Premium - Dobry wegiel potestuje co i jak. Bo ni ukrywam iż nie mam czasu wrzucać wegla luzem teraz.

Z drugiej strony zauważam jedno i kupuje retopal luzem starcza mi go zdecydowanie na dłużej niż ten kupowany w workach. wizualnie objętościowo tez go luzem więcej. Wracam dziś z pracy i wrzucam worki na wagę, i lepiej by było blisko 1000kg.

Jeszcze was po prosze o podanie czy ktoś ma piec z Buderusa funke econo z podajnikiem ślimakowym i sterownikiem Plum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoOkas

 

Retopal z Bio-Pol link http://allegro.pl/ekogroszek-eko-groszek-retopal-24mj-promocja-i5015581580.html

 

za 600zł T też chętnie bym kupił nawet i luzem bo mam gdzie składować no ale cóż nic ciekawego nie ma u mnie w okolicy na składach no i ceny luzem zaczynają się chyba od 770zł bynajmniej w tych co ostatnio byłem ok 6 składów. Jestem z łódzkiego powiat bełchatów

 

Czekam na twoje testy rubina i premium bo również się nimi interesuje.

 

a palił może ktoś tym ekogroszkiem SILESIA z Kareny? warto? nie spieka? ilość popiołu chyba podobna do Retopala.... ciężko znaleźć jakieś opinie... ale to chyba jest jakaś mieszanka a nie czysta silesia...

[/url]

 

Tez przyglądałem się tej Silesi ale mało opinii. Na 100% jest to mieszanka polskich węgli - tak bynajmniej pisze na ich stronie

 

Dostałem informacje że jest jakaś nowa ISKRA Czerwona co to jest nie wiem czekam na odpowiedz ze strony Kareny cena atrakcyjna bo 730zł - cena promocyjna.

 

Iskra Seledynowa jest w niezłej cenie bo 810zł już z transportem no ale co do jej jakości już się nie wypowiem bo informacji też nie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra tylko że jest ona w okresie letnim tylko. Tak to waha się od 680-730zł. W lecie problemów nie ma na rozładunek luzem gorzej teraz kiedy jeszcze mam śnieg, lód i praktycznie zero wolnego czasu. Dziś obadam co w workach i jak pewno od poniedziałku pójdzie do zasobnika.

Z ciekawości dzwoniłem na skład dziś:

Retopal luz - 670zł tona z dowozem

retopal workowany - 720zł za tonę

eko z wesołej - 750zł workowany

Dostałem też info że obniżka szykuje się na paliwa drobne od przyszłego miesiąca, a paliwa grube typu orzech już ceny spadły od początku lutego.

Po cichu liczę na 610-630zł w okresie letnim za retopal.

Tak to ma się u nas w pow. żywiecki, woj. śląskie

Edytowane przez LoOkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą niedzielę zasypałem 100kg opału czeskiego (chyba Komorany) z Obi za 560zł.

Opał nie spieka się , ładny popiół , ale widzę że jutro muszę już napełnić podajnik , więc 100kg starczyło na około 6 dni ...

Czyli wyszło mi około 16,6 kg spalanie , co jest wynikiem bardzo słabym , bo w tej cenie miałem (mam) miał , który mimo że jest cięzki w spalaniu , trzeba bardzo mocno dmuchać , skleja się , ale w takich warunkach jak były i są starczał na 8 dni (12,5 kg spalanie).

Czecha zuzyłem o ponad 30% wiecej niż miału ...

 

Dodatkowo przy czechu wymiennik dużo bardziej brudny ...

 

Szkoda kasy na czeski opał , no chyba że ktoś może kupić w naprawdę dobrej cenie. Osobiście uważam że byłby to ciekawy opal ale w cenie max 300 zł luzem , bo za 250zł Tauron sprzedaje miał 19Mj i jedynie czech może być odpowiednikiem tego opału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ilośc popiołu ...

Chyba popiół wywalałem ostatnio w niedzielę. Przez te 6 dni palenia pełna szuflada popiołu. Popiół bialutki , nie brudzacy..

Nie jest źle ...

 

W przypadku miału musiałem częściej wywalać popiół , ale też z powodu że było mnóstwo w popielniku spieków koksowych :(

 

Dziś załadunek miału ...

 

Trzeba wreszcie się tego badziewnego miały się pozbyć i wtedy rozpocząć stare zapasy eko z niby Chwałowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a palił może ktoś tym ekogroszkiem SILESIA z Kareny? warto? nie spieka? ilość popiołu chyba podobna do Retopala.... ciężko znaleźć jakieś opinie... ale to chyba jest jakaś mieszanka a nie czysta silesia...

 

ciekawe czy bartex ma to dostępne w detalu :

http://www.bartexwegiel.oferteo.pl/ekogroszek-loco-kopalnia-pg-silesia/78375

 

 

na papierze parametry niby ok, ale spiekalność spora.... :

 

http://www.pgsilesia.pl/images/strona/kartyproduktow/GK-II%202014.pdf

 

Te papiery w ogóle jakieś dziwne - kaloryczność 26-29, spiekalność RI 18-28 to jakieś jaja są.

 

Jak trafisz powyżej RI 20 to powodzenia życzę, a jak 28 to do spalania w zasypowcu się nada - chyba, że chcesz zostać producentem koksu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra czerwona z Kareny po 730 zł to opał z kopalni Ziemowit.

Nie wiem jakie ma parametry i jak się to pali...

na stronie Kareny brak takiego czegoś jak Iskra czerwona.. więc pewnie tylko dla stałych klientów na telefon..reszta opału też w starych i wysokich cenach... a i kopalnia Ziemowit nie ma w ofercie ekogroszku.. jest tylko Groszek.. może Karena sam to kruszy lub przesiewa... bo ja widziałem takiego Ziemowita na składzie i sporo grubszych pecyn było... ślimak by tego nie łyknął w życiu....w spalaniu podobno łatwy i ma 24MJ więc za 730zł z dostawą może to być dobra opcja..

 

na allegro jest seledynowa i że to niby sam ziemowit i nie kosztuje 730zł tylko 830zł :

http://allegro.pl/ekogroszek-workowany-iskra-seledynowa-25-mj-i5082064366.html[/url

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia maila z Kareny:Witam,

 

w nawiązaniu do naszej rozmowy wysyłam Panu ofertę na ekogroszek o

którym rozmawialiśmy.

Iskra czerwona (kwk ziemowit) - kaloryczność 25MJ, popiół 6-8%, nie

spieka się, cena 730zł/tonę

Gdyby pojawiły się pytania proszę o kontakt, dane kontaktowe w załączniku.

Ceny podane zawierają koszty transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia maila z Kareny:Witam,

 

w nawiązaniu do naszej rozmowy wysyłam Panu ofertę na ekogroszek o

którym rozmawialiśmy.

Iskra czerwona (kwk ziemowit) - kaloryczność 25MJ, popiół 6-8%, nie

spieka się, cena 730zł/tonę

Gdyby pojawiły się pytania proszę o kontakt, dane kontaktowe w załączniku.

Ceny podane zawierają koszty transportu

 

to muszą się zdecydować czy ziemowit to iskra seledynowa czy czerwona.. bo ja jak na razie widzę ziemowita za 830zł :) :

http://allegro.pl/ekogroszek-workowany-iskra-seledynowa-25-mj-i5082064366.html

mogliby tą swoją stronę zaktualizować i dodać nowe produkty i prawidłowe ceny... bo na www inaczej, na allegro inaczej...

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...