Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Kończąc ten upolityczniony temat,nadzieją może być też Ruch Narodowy skupiający wokół siebie środowiska patriotyczne(Polska racja stanu),bez względu na wyznanie.

Odwołują się do polityki Jagielońskiej z tego słynącej na całą Europę i byliśmy wtedy potęgą.

Są już zarejestrowani jako partia,więc sondażownie nie mogą pomijać ich jak wtedy,kiedy byli ruchem społecznym.

Myślę,że z Kukizem z pewnością się dogadają,a wynika to z wypowiedzi Mariana Kowalskiego(łebski facet) z wyraznym programem.

Startuje w wyborach prezydenckich(nie ma szans)ale główny cel jaki stawia to obecność w parlamencie(zdobycie przyczółka)

 

Masz rację - Kolonko jakiś czas temu ciekawie o nich mówił tylko coś słabo się rozwijają i brak im lidera - może gdyby Kukiz został jednym z liderów RN wtedy by to ruszyło czego nam wszystkim życzę bo przez obecny syf szybko doprowadza kraj do ściany [wyprzedaż wszystkiego co się da, pozwolenie na traktowanie nas jak kolonię Niemiec i USA itd.].

 

Ważne, żeby wykonywany plan był jeden, lecz liderów kilku, bo jednego zbyt łatwo może odwiedzić "seryjny samobójca" lub może mieć "wypadek" jak w końcówce filmu "Drogówka" główny bohater ...

 

Proponuję przenieść temat tej dyskusji do wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170106-Codzienne-obiektywne-komentarze-polityczne-%29/page257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

RN? Ta banda kryptopedałów demolująca wszystko przy każdej nadarzającej się okazji? Suspenser, jeden z liderów Twojej ukochanej formacji, niejaki Winnicki, litery RN wybagrał ostatnio na jednym z niedżwiedzi na Sobótce. Do tego Kukiz, alkoholik. No zaiste ciekawa propozycja :)

Przecież to bydło to polityczny plankton.

Do tego Marian Kowalski - jebnąć można na sam widok typa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a te kormorany vs jaret, tylko to mnie interesuje. Jaret pakowany 15,5 za 25kg a ten z obi 15 zł. I tak będę mieszał z wesołą za 19,5. Więc tona wychodzi 700 zł lub 690.

 

P.S też podpisałem listę poparcia Kukiza :)

 

Wolałbym Jaret, ale najlepiej weź po worku i sprawdź która mieszanka lepiej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN? Ta banda kryptopedałów demolująca wszystko przy każdej nadarzającej się okazji? Suspenser, jeden z liderów Twojej ukochanej formacji, niejaki Winnicki, litery RN wybagrał ostatnio na jednym z niedżwiedzi na Sobótce. Do tego Kukiz, alkoholik. No zaiste ciekawa propozycja :)

Przecież to bydło to polityczny plankton.

Do tego Marian Kowalski - jebnąć można na sam widok typa.

 

Żadna to moja ukochana formacja, ale nie widzę lepszej póki co.

 

Proponuję dalszą dyskusję w wątku pod linkiem:

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...ne-%29/page257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, znalazłem 2 składy w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Ekogroszek Jaret w cenie na I składzie 680 zł, w II 720 zł (w obydwu transport gratis). Składy znalazłem na stronie Taurona. Czy cena jest ok ? Czy na okres letni ten węgiel będzie lepszy od ruska ? Czy w zimie też nie ma z nim problemów ? (może kupię większą ilość). Jak z jego spieklanością bo nigdzie nie mogę znaleźć (wskaźnik RI) ?

Na ruskim w tamtym roku podtrzymanie miałem 150 minut, ciekaw jestem jak z jaretem będzie.

Jeszcze nie byłem na składzie, ale pani powiedziała, że groch jest suchy, pakowany w poprzednie lato.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. jako że skończył mi sie opał sprzed dwóch zim, teraz musze coś dokupić, paliłem wesoła i tego się trzymałem, tylko teraz już jej nie moge znaleźć w ofercie tego sprzedawcy sprzed dwóch lat.

Koledzy co w tym sezonie jest na topie??

przeglądałem internet i wasze wpisy.

Co możecie polecić do palnika obrotowego?

Czy miał ktoś coś wspólnego z tym węglem:

http://allegro.pl/ekogroszek-eko-groszek-wesola-30mj-certyfikat-24h-i5082137681.html

 

http://allegro.pl/ekogroszek-eko-groszek-ekoret-28mj-certyfikat-24h-i5082111190.html

 

http://allegro.pl/wesola-ekogroszek-gold-eko-groszek-tani-opal-i5152972519.html

 

http://dobry-wegiel.com.pl/product/ekogroszek-premium/

 

ewentualnie jakaś Karena ale drogo mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plac. I nie zostaje żadnych miodów - pomimo że jest masakrycznie drogo. W Wąbrzeźnie jest skład SUEK -u. Oni handlują płukany CZUK. Miał 21 mają obecnie w ofercie hurtowej po 250 zeta a ekogroszek po 420 zeta ( na terminalach wschodniej ściany promocyjnie po 350 - 380 ). Znajdź kogoś kto od nich bierze - i po sprawie.

 

 

Niestety SUEK mnie olał , bo nie prowadzę działalności ....

 

Ale odpowiedziało Largo Toruń i miał pakowany 25MJ jest za 570zł z transportem do mnie.

 

Więc jak widać jakiejś rewelacji nie ma bo w tamtym roku na lokalnym składzie płaciłem tyle samo za niby Piasta 24MJ ale w nim były też duże kawałki węgla a ten za 570 jest 0-10mm więc taki pył ...

 

Więc jak trafi się wilgotny to może być masakra :(

 

Ceny jak widać szału nie robią , mimo że niedaleko mnie mam terminal przeładunkowy :(

 

Jak dla mnie jest zmowa cenowa , bo ceny wszyscy maja niemalże identyczne ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, znalazłem 2 składy w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Ekogroszek Jaret w cenie na I składzie 680 zł, w II 720 zł (w obydwu transport gratis). Składy znalazłem na stronie Taurona. Czy cena jest ok ? Czy na okres letni ten węgiel będzie lepszy od ruska ? Czy w zimie też nie ma z nim problemów ? (może kupię większą ilość). Jak z jego spiekalnością bo nigdzie nie mogę znaleźć (wskaźnik RI) ?

Na ruskim w tamtym roku podtrzymanie miałem 150 minut, ciekaw jestem jak z jaretem będzie.

Jeszcze nie byłem na składzie, ale pani powiedziała, że groch jest suchy, pakowany w poprzednie lato.

 

Pawko

u mnie w cenie 690zł/t luzem jest retopal, więc deczko mocniejszy.

Uważam,że za sam Jaret w detalu granice przyzwoitości w zależności od miejsca zamieszkania są 620-670zł. Od biedy 690zł bym akceptował.

W roku 2012 w/g badań także mocniejszy miks o nazwie Jaret-Plus miał niby RI.0

 

Jaret ma mniejszą spiekalność od Retopalu, tam chyba oficjalnie podają widełki 0-1RI, ale Jaret ma 21,5MJ, popiół w granicy 6-10%

 

Jak masz ocieplony dom, to cały sezon tym objedziesz.

Po "mojemu" nie brałbym, jakby spalanie dobowe zimą przekraczało 25kg na mocniejszym węglu, nie dlatego,że się go nie spali, tylko z powodu częstszego zasypywania i częstszego opróżniania popielnika. Dla mnie jest to węgiel na lato, ciepłą jesień, wiosnę a zimą to tak do 0 pod -5st.C.

 

Ja aktualnie palę groszko-miałem i zabawiłem się w dodanie nieco "chemii" za niecałe 14zł, tak to u mnie wygląda.

W ostatnich dniach spalanie miałem na poziomie 26-28kg, wczoraj ciut mniej, bo zrobiło się cieplej (stary dom typu "durszlak", łącznie 280m, gdzie 70m2 stanowi większy magazyn do którego rury idą w izolacji po zewnątrz, stara instalacja z dużą ilością wody, większość starych tzw fawirów, tylko dach ocieplony i częściowo zmienione okna). Popiół jest z weekendu z groszko-miału.

 

Ogólnie fajnie się to pali, popiół drobny, wypalony, pod deflektorem-separującym mam wszystko super, bez chemii jednak na wymienniku było już dużo ciemniej, tyle,że jakoś mi to specjalnie nie przeszkadzało. Z Ilości i popiołu byłem i jestem zadowolony, tyle,że muszę częściej czyścić. Zabawiłem się w małego chemika, bo chciałem.

wymiennik z chemia.jpg

palnik w postoju z chemia.jpg

popiol groszkomial z chemia.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje przed zapasem na zime mam kilka ofert cos trzeba wybrac

ekogroszek carter kruk 26MJ -780zl luzem fajnie sie pali spiekow brak

rosyjski podobno 25MJ-620zl luzem tez ok

kolumbijski 26MJ -680zl (dostalem po 650zl) jeszcze brak opinii

w kolejce retopal 630zl luzem

 

Robosek, Ty masz skama z bruli, tak?

Nigdy nie mam pewności co do tego nicka tutaj, bo jest ktoś z podobnym....

 

Co to jest ten carter kruk?, spieków brak a jak wygląda wymiennik?, tj. ten węgiel daje szary, jasny nalot, czy cosik sadzi?

Rosyjski jest cenowo na poziomie zwykłego Jareta (w naszym regionie) a kaloryczność podają deczko większa jak dla retopalu, często jest tak,że te tzw rosyjskie (to przecież duży kraj i kopalni też mają więcej) są właśnie na poziomie naszego retopalu lub ciut od niego lepsze cenowo i jakościowo. Jestem ciekaw, czy wiesz z jakiej to kopalni jest.

 

z kolumbijskim nigdy się nie spotkałem, ale pewien producent podwoził do labo w Łodzi na badania z kotłem podobno boliwijski, to powiem ,że wyniki powalały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robosek, Ty masz skama z bruli, tak?

Nigdy nie mam pewności co do tego nicka tutaj, bo jest ktoś z podobnym....

 

Co to jest ten carter kruk?, spieków brak a jak wygląda wymiennik?, tj. ten węgiel daje szary, jasny nalot, czy cosik sadzi?

Rosyjski jest cenowo na poziomie zwykłego Jareta (w naszym regionie) a kaloryczność podają deczko większa jak dla retopalu, często jest tak,że te tzw rosyjskie (to przecież duży kraj i kopalni też mają więcej) są właśnie na poziomie naszego retopalu lub ciut od niego lepsze cenowo i jakościowo. Jestem ciekaw, czy wiesz z jakiej to kopalni jest.

 

z kolumbijskim nigdy się nie spotkałem, ale pewien producent podwoził do labo w Łodzi na badania z kotłem podobno boliwijski, to powiem ,że wyniki powalały.

 

Tak to ja :) ten co o nowosci sie dopytuje i czeka na nowy sterownik a teraz co do ekogroszkow

carter kruk tak nazywa go sprzedawca podobno jakas prywatna kopalnia jak wpisalem w googla to jest cos takiego http://www.carter-trans.pl/

wymiennik czysciutki wlasnie taki szary zero sadzy popiol moze nie do konca idealny ale mialem tylko 60kg moze udalo by sie dopiescic no i spalanie na nim sporo spadlo

rosyjski to wg sprzedawcy Kazanski czy jakos tak

kolumbijski a moze tak jak piszesz boliwijski ale raczej na 90% kolumbijski dzis zasypalem popiol podobny do tego ruska nie spieka ale takie bialy nalot jest na popiele no i moc ma wieksza

Edytowane przez Robosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem golda z bartexu i powiem że nie mogłem sobie poradzić na początku bo się strasznie koksował. jak wymieszałem z jaretem to powiem że całkiem nieżle, a nawet bardzo dobrze bo jak się skonczył to dopiero teraz moge docenić jego kaloryczność. ogólnie duża moc na plus no ale ten koks psuje całą zabawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjski jest cenowo na poziomie zwykłego Jareta (w naszym regionie) a kaloryczność podają deczko większa jak dla retopalu, często jest tak,że te tzw rosyjskie (to przecież duży kraj i kopalni też mają więcej) są właśnie na poziomie naszego retopalu lub ciut od niego lepsze cenowo i jakościowo.

To prawda miałem takiego ruska ze dwa lata temu dałem nawet chyba Grześkowi worek jak wracaliśmy ze spotkania z Kutna.

Czasem te ruski są dużo lepsze od naszych i mniej problematyczne w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...