Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cieszę się że jesteście zadowoleni. Zanim coś komuś zaoferuję to najpierw sam sypię i sprawdzam żeby mnie nikt nie wyklinał. Staram się mieć towar suchy i dobrej jakości, niestety to kosztuje drożej ale jest albo tanio albo dobrze.

Dobrego towaru jest bardzo mało i trudno dostępny.

Z transportem może jakoś sprawę przeskoczę do lata.

Ale widzę że część kolegów ma dostęp bo są odzewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że jesteście zadowoleni. Zanim coś komuś zaoferuję to najpierw sam sypię i sprawdzam żeby mnie nikt nie wyklinał. Staram się mieć towar suchy i dobrej jakości, niestety to kosztuje drożej ale jest albo tanio albo dobrze.

Dobrego towaru jest bardzo mało i trudno dostępny.

Z transportem może jakoś sprawę przeskoczę do lata.

Ale widzę że część kolegów ma dostęp bo są odzewy.

 

Karoka a jaka jest Twoja opinia o pieklorzu, ale tym z Piekar? A tak poza pytaniem to zauwazylem ze na stronie resovera już komentarzy całkiem brak:)

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka a jaka jest Twoja opinia o pieklorzu, ale tym z Piekar?

Miałem w tamtym sezonie. Mimo że jest przez niektórych chwalony ja go nie chcę.

Niby przyjeżdża z jednej kopalni ale co dostawa potrafi bardzo się różnić parametrami.

Po spaleniu pozostaje trochę łupka i ogólnie chyba najbrudniejszy węgiel tzn. można w nim znaleźć dużo różnych "ciał obcych", maski przeciwpyłowe, przewody, kawałki metalu.

Mi trafił się klucz oczkowy 13 i zerwało zawleczkę wtedy, pierwszy i jak na razie oby ostatni raz.

Jak cofniesz się do początku tematu pisałem tam więcej o tym eko.

Może przez tą zawleczkę się tak zraziłem do niego ale jak pamiętam to było więcej takich opinii o tym eko, pisali koledzy którzy nim palili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - ekogroszek z Ledvic:

 

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 9,65s - 12,03/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU, dane z kilku pomiarów] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C - wiem, że to niedokładny pomiar, ale daje pogląd

 

Ekogroszek "syberyjski":

 

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 11,17s - 12,50/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU, dane z kilku pomiarów]

 

Podsumowując: wychodzi na to, że między tymi dwoma różnica jest głównie w cenie.

 

Kupiłem dzisiaj "Tani Opał" oraz Jaret Plus, za kilka dni wyniki testów ;-)

 

Teraz bardziej się postaram i zmierzę czas pracy podajnika potrzebny do podania danej masy ekogroszku.

 

Może ktoś z Was ma licznik czasu pracy podajnika i porówna jeszcze inne ekogroszki [przy podgrzewaniu CWU].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę cennik to wstawię. Zależy od ilości palet. Przy jednej wychodzi coś około 160 a przy 5-ciu około 140 jak dobrze pamiętam tak na szybko.

Co miesiąc trzeba przeliczać bo cennik jest netto, do tego co miesiąc inna stawka dopłaty paliwowej (12% w ubiegłym miesiącu) i 3,1% dopłaty drogowej i dopiero do tego VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy palił ktoś węglem z firmy Tani Opał ze zgorzelca.

mozna go kupic za 740 zł z dostawa na jednym z portali aukcyjnych- ale czy warto?

 

Witam wszystkich, od teraz nie tylko jako czytający.

 

Do założenia konta skłoniło mnie pytanie o firmę Tani Opał, a jak tylko tę nazwę widzę, to skacze mi ciśnienie.

Kupiłem od nich parę ton eko i natychmiast wpłaciłem pieniądze przez "płacę z Allegro".

Na opał czekałem sporo i cały czas byłem zwodzony, że już niedługo będzie, ale oczywiście nie było.

Po paru interwencjach w Allegro odzyskałem kasę i zawiesili im konto.

Teraz konto mają odwieszone i dalej naciągają jeleni.

Mają jeszcze jakieś drugie konto i jakoś tam się bujają.

 

Żeby nie było, że tylko narzekam, to jestem szczęśliwym posiadaczem kotła o mocy 30 kW do domu o powierzchni 118 m^2.

Wiem, wiem, że zaraz będzie, że to "trochę" za dużo, ale mi odpowiada i przy wykorzystaniu 50% obciążenia kotła w chacie mam plażę.

Z ciekawostek, to kocioł ma dwa paleniska, ale to nie jest "duo" tylko dwa osobne paleniska, tak jakby dwa piece obok siebie.

Ma też zasobnik wodny, tak że nie muszę mieć dodatkowego zbiornika na ciepłą wodę, a jak tylko temperatura spada poniżej minimalnej, to 30 kW w try miga robi swoje.

No i ten podajnik tłokowy (nie ma problemu z zerwanymi zawleczkami i niewłaściwym wymiarem eko - większe kawałki miażdży bez problemu).

Raz zerwało zawleczkę, jak zgasł i podawał przez cały dzień paliwo, tak że palenisko było załadowane na 100%.

 

No to sobie na początek się trochę rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem to "cudo" z wpisu nr 666 tego wątku ?

 

Tu masz certyfikat:

http://www.taniopal.com/allegro/ekogroszek3/photos/certyfikat.jpg

 

Sporo siarki w tym węglu - ponad 2% - to chyba rekord wśród "ekogroszków".

 

a jaki wplyw i na co ma siarka ?

 

raczej to nie ten sam wegiel co z wpisu 666 ( fajny nr sie trafił :) ) - chyba ze maja tez inne opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki wplyw i na co ma siarka ?

 

raczej to nie ten sam wegiel co z wpisu 666 ( fajny nr sie trafił :) ) - chyba ze maja tez inne opakowania

To ten sam węgiel niestety, tylko do Casto dają inne worki. Zagiąłem róg worka żeby tak bezpośrednio nie jechał po firmie ale adres i numer tel. taki sam jak na workach "tani opał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane foto, ladnie mi sie to pali nie spieka i malo popiolu, suche, no i mam pod ręka :)

http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-11/629d9e19.jpg

 

te dziury w worku to oczywiscie sam zrobilem sadzac ze bedzie kipialo od wody

jak sie okazalo nie potrzebnie

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...