Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Widzę że trochę ten skład w Gdańsku i ja sprowokowaliśmy dyskusji. Powiem więc jak ja to widzę. Otwieranie takiego składu przez KW SA to moim zdaniem błąd. Szczególnie jeżeli ten skład nie ma w zamiarze prowadzenia sprzedaży detalicznej - a przy braku możliwości transportu do klienta trudno liczyć na jakąś znaczącą sprzedaż detaliczną. Kasa którą zapłacą za przewiezienie tych ton do Gdańska byłaby lepiej wydana gdyby zdecydowali się na manewr o jakim pisałem - rozliczenie z jakimiś wybranymi dilerami transportu na zasadzie - płacimy za każdy kilometr powyżej np. 100. Wtedy towar trafiłby do punktu który może go sprzedać klientowi detalicznemu - jest do tego przygotowany, ma infrastrukturę. Tak to jest dublowanie kosztów. Wahadełka trzeba rozładować na plac. Następnie hurtownikowi załadować na jego transport. Trzeba ten plac i jakichś ludzi i maszyny na nim utrzymać. Te wszystkie koszty by nie wystąpiły, gdyby sprzedać ze Śląska gdańskiemu dilerowi partycypując w kosztach transportu kolejowego do niego na bocznicę. Koszty operacyjne byłyby tylko raz - i poniósłby je diler.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę że trochę ten skład w Gdańsku i ja sprowokowaliśmy dyskusji. Powiem więc jak ja to widzę. Otwieranie takiego składu przez KW SA to moim zdaniem błąd. Szczególnie jeżeli ten skład nie ma w zamiarze prowadzenia sprzedaży detalicznej - a przy braku możliwości transportu do klienta trudno liczyć na jakąś znaczącą sprzedaż detaliczną. Kasa którą zapłacą za przewiezienie tych ton do Gdańska byłaby lepiej wydana gdyby zdecydowali się na manewr o jakim pisałem - rozliczenie z jakimiś wybranymi dilerami transportu na zasadzie - płacimy za każdy kilometr powyżej np. 100. Wtedy towar trafiłby do punktu który może go sprzedać klientowi detalicznemu - jest do tego przygotowany, ma infrastrukturę. Tak to jest dublowanie kosztów. Wahadełka trzeba rozładować na plac. Następnie hurtownikowi załadować na jego transport. Trzeba ten plac i jakichś ludzi i maszyny na nim utrzymać. Te wszystkie koszty by nie wystąpiły, gdyby sprzedać ze Śląska gdańskiemu dilerowi partycypując w kosztach transportu kolejowego do niego na bocznicę. Koszty operacyjne byłyby tylko raz - i poniósłby je diler.

 

Kobra - na pewno nie znamy wszystkich szczegółów. Być może jest też jak piszesz z wybranymi dystrybutorami. Poza tym nie każdy sprzedawca dysponuje dostępem do bocznicy kolejowej i pozostaje tylko transport samochodowy. Dla mnie bezsensem jest natomiast wchodzenie przez producenta w rolę sprzedawcy w segmencie detalicznym. Ja nie znam się akurat na tym ale napisz proszę na jakim obszarze Ty działasz. Do ilu kilometrów dowozisz w cenie. Powyżej jakiej odległości doliczasz za transport i jakie to są kwoty.

Odnośnie KWSA - uważam, że gdyby w Gdańsku nastawili się na klienta indywidualnego to zrobiliby duży błąd. Nie to jest celem tego terminalu.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na różne dystansy wożę. Tak do 20 km przy zakupach min. 1 tony gratis, powyżej 20 km jakieś groszówki rzędu dycha - dwie do tony, zależy ile tych ton i ile kilometrów. No i komu - inaczej się liczy jednorazowym strzelcom, inaczej klientom którzy zaopatrują się od lat i wie się, że w sezonie wezmą 4 czy 5 ton. Taka specyfika lokalnego składu działającego na danym terenie od wielu lat. A co do tego terminalu - ofertę towarową mają wybitnie pod klienta indywidualnego. Orzech i ekogroszki - to zdecydowanie towar do detalu. Nie organizowałbym takiego handlu w ten sposób, mając do dyspozycji sieć dystrybucji w postaci dilerów. To są dodatkowe koszty, ktoś musi je ponieść. W dodatku spora część tych kosztów to koszty stałe - plac i ludzie. Niezależnie od obrotu trzeba płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekogrochu Jaret z lokalnego składu za 670zł workowany, w cenie transport. Jestem pozytywnie zaskoczony. Ładny popiół, gorzej z jego ilością. W zimę musiałbym co 2-3 dni opróżniać szufladę. Jakoś znacząco więcej nie idzie go w porównaniu do Wesołej za którą płaciłem chyba 870 zł z dowozem. Wg mnie będzie to idealny węgiel na wiosnę, lato, jesień i słabą zimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł cieplej trochę się zrobiło to i pali podobnie jak dobrego węgla bo mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.

U Ciebie w nowym domku, dobrze ocieplonym i już wygrzanym to byle czym nagrzejesz nawet w najcięższe mrozy, nawet tym jaretem :) także nie szukałbym niczego innego bo i po co skoro jesteś usatysfakcjonowany tym co masz.

Tyle żeby teraz kupić to samo jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo kupujesz tego jareta Ja kupuje workowany po 620 zł za tone a biorąc ponad tone to zapłace 600. Mi też dobrze się spala, popiół dla mnie to nie problem :)

 

Tanio kupujecie ...

 

U mnie (Toruń) najtańszy pakowany ekogroszek było po 800zł (podobno Chwałowice) , może i dało by się jakiś ruski za trochę mniej ale mnie niż 750zł to wątpie aby się coś udało ...

 

U mnie za miał (niby Piast 24MJ) pakowany płaciłem 570zł i dodatkowo wygląda że mnie jeszcze na wadze oszukali , więc ten miał wcale tak tanio mnie nie kosztował :(

 

Za 600zł za Jareta , to chyba nawet bym nie pomyślał nad paleniem miałem , no chyba że miałbym miał po 300-400zł MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo kupujesz tego jareta Ja kupuje workowany po 620 zł za tone a biorąc ponad tone to zapłace 600. Mi też dobrze się spala, popiół dla mnie to nie problem :)

 

Sądząc po lokalizacji to kopalnie TAURON WYDOBYCIE masz niemal pod nosem i stąd taka cena. Do Kielc mimo wszystko dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio kupujecie ...

 

U mnie (Toruń) najtańszy pakowany ekogroszek było po 800zł (podobno Chwałowice) , może i dało by się jakiś ruski za trochę mniej ale mnie niż 750zł to wątpie aby się coś udało ...

 

U mnie za miał (niby Piast 24MJ) pakowany płaciłem 570zł i dodatkowo wygląda że mnie jeszcze na wadze oszukali , więc ten miał wcale tak tanio mnie nie kosztował :(

 

Za 600zł za Jareta , to chyba nawet bym nie pomyślał nad paleniem miałem , no chyba że miałbym miał po 300-400zł MAX.

 

Kaszpir a nie możesz kupić w Truście ten groszek Energo. Cały czas mają promocję po 695PLN z dostawą do domu. Workowany po 25kg. Sam o nim myślę. Tańszy 23MJ po 670PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir a nie możesz kupić w Truście ten groszek Energo. Cały czas mają promocję po 695PLN z dostawą do domu. Workowany po 25kg. Sam o nim myślę. Tańszy 23MJ po 670PLN.

 

Myślę o tym opale , bo taniej niż u mnie lokalnie ...

 

Tyle że na tą chwilę opał mi nie potrzebny . Będzie potrzebny na następny sezon , czyli będę zamawiał dopiero w lato ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jakiś czas temu,że kupiłem ok. 40kg tego ekogroszku na próbę 26MJ/kg w Kole ale luzem.

Palił się ładnie,nie spieka,popiołu z 10%(b. jasny)

Pod koniec kwietnia wysonduję czy będzie jeszcze ciut taniej na maj i czerwiec,a jeśli nie to kupię 3t luzem po 610zł/t z przywozem.

Taka cena przy tych parametrach węgla jest dla mnie dobra i nic lepszego nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jakiś czas temu,że kupiłem ok. 40kg tego ekogroszku na próbę 26MJ/kg w Kole ale luzem.

Palił się ładnie,nie spieka,popiołu z 10%(b. jasny)

Pod koniec kwietnia wysonduję czy będzie jeszcze ciut taniej na maj i czerwiec,a jeśli nie to kupię 3t luzem po 610zł/t z przywozem.

Taka cena przy tych parametrach węgla jest dla mnie dobra i nic lepszego nie znajdę.

 

Co sądzisz o podawanej kaloryczności? Jest osiągalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o podawanej kaloryczności? Jest osiągalna?

 

 

W okresie przejściowym trudniej o dokładne spostrzeżenia,kocioł dość szybko dochodzi do zadanej.

Mam też miał z Piasta 25MJ/kg i w porównaniu wychodzi na korzyść groszku.

Power jest i spokojnie w każdą zimę można ogrzewać chałupę.

Jak dopytywałem o wiarygodność odsyłali do ciepłowni miejskiej,gdzie są dostępne wyniki pomiaru,robią tam odbiorcy hurtowi.

Ważne jest również to,że zawiera o 40% mniej siary niż nasz węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj dokupiłem 250 kg ekogroszku od mojego sprawdzonego dostawcy i nie chce innego choćby był za 600zł. Po testach jakis wynalazków mam już dosyć węgla z którego są wiadra popiołu. Jak ktoś potrzebuje sprawdzonego ekogroszku z KWK Kazimierz- Juliusz to podaje namiar do dystrybutora :

Mirosław Wójcik Usługi Transportowo-Handlowe

Ulica: Kocikowa 88, 42-436 , Pilica

Cena za tone 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że masz sprawdzonego dostawcę.

Problem w tym,że nie dostarczy każdemu zainteresowanemu klientowi w różnych zakątkach kraju ten węgiel w tej samej cenie.

Ja również mam wiarygodnych dostawców,a mimo to szukam tańszej alternatywy.

Dla mnie 1000-1200zł zaoszczędzone na opale w skali całego roku to sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał ktoś ostatnio na e-maila do Grupy Trust? ja mam tak :

Uwaga!

Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.

Wiadomość adresowana do użytkownika [email protected] nie została dostarczona z powodu błędów po stronie serwera odbiorcy.

 

Może ktoś wie czy można zamówić mixa na palecie ekogroszków z Eergo i Czuka?

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał ktoś ostatnio na e-maila do Grupy Trust? ja mam tak :

Uwaga!

Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.

Wiadomość adresowana do użytkownika [email protected] nie została dostarczona z powodu błędów po stronie serwera odbiorcy.

 

Może ktoś wie czy można zamówić mixa na palecie ekogroszków z Eergo i Czuka?

 

Wpisz poprawnie grupatrust a nie grupatust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...