Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

kaszspir - trochę podrożał, bo był po 695zł.. tu masz mixa : mocny/słabszy :

http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-MIX-2-rodzajow-23-MJkg-oraz-26-MJkg-firmy-ENERGO/192

 

a te 26MJ hmmmm. ale jak nawet będzie miał 24MJ to i tak cena dobra... jeszcze kwestia ile ma popiołu faktycznie.. bo jak ponad 10% to lipa będzie

 

- ja chyba wezmę mixa w medexie... rozważam zakup w którymś z tych 4 sklepów : w Medex, Bartex, Karena i Gupa Trust

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kaszspir - trochę podrożał, bo był po 695zł.. tu masz mixa : mocny/słabszy :

http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-MIX-2-rodzajow-23-MJkg-oraz-26-MJkg-firmy-ENERGO/192

 

a te 26MJ hmmmm. ale jak nawet będzie miał 24MJ to i tak cena dobra... jeszcze kwestia ile ma popiołu faktycznie.. bo jak ponad 10% to lipa będzie

 

- ja chyba wezmę mixa w medexie... rozważam zakup w którymś z tych 4 sklepów : w Medex, Bartex, Karena i Gupa Trust

 

Wiem , że trochę podrożał i to mnie martwi , ale z drugiej strony wątpie aby na lato podrożał , bo raczej taniały , bo raczej mało kto kupuje w lato ...

A mi zależy na suchutkim , a nie chce mi się wierzyć że obecnie pakowany opał będzie suchy

To że pakowany i przechowywany pod zadaszeniem to spory plus , ale on przyjeżdza wagonami , później zapewne jest płukany i wątpie aby wysechł i w najlepszym wypadku jest wilgotny , a nie ukrywam że wolałbym aby był jak najbardziej suchy ...

 

Ja zapewne albo wezmę z Trusta , w ostateczności mam ofertę na ruska z firmy Largo (Suek) ale po 760zł , albo Rastar ...

 

Wezmę tylko pakowany automatycznie na linii i pakowany na paletach , bo zostałem już przez loklanych skład oszukany i daje sobie spokółj z lokalnymi składami które pakują ręcznie ..

 

Co do popiołu ...

 

To ruskiem paliłem chyba z 2 sezony i byłem zadowolony. Najgorszy syf to miał z niby Piasta , popiołu masakra.

Więc chyba już nic gorszego nie może być ...

 

Lokalne składy idą w zapomnienie ...

Drożej niż zamówienie ekogroszku przez internet a dodatkowo opał pakowany ręcznie i nigdy nie ma pewności ile faktycznie się otrzyma ., bo worki jakie otrzymywałem miałem różną wagę ...

 

Chciwość lokalnych składów sama je wykończy ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ekogroszek KWK Chwałowice prosto na kopalni na przyszły sezon 2015/2016 - cena chyba 660 zł. W tym roku kopalnia znowu odzyskała świadectwo kwalifikacji na swój ekogroszek - to porównam czy będzie lepszy od tego z ubiegłego sezonu czy taki sam. :)

 

W tym roku sprzedawany na kopalni jako " Pieklorz - Ekogroszek"

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między 10 a 20 - jest na stronie KWSA.. raczej drobny proszek to nie będzie ;)

Oczywiście,że nie.Można nawet powiedzieć,że na dzień dzisiejszy z kamiennego żaden taki nie będzie.W porównaniu do Wesołej jest o wiele lepszy.

Jeden,obecny sezon sobie odpuściłem i kupiłem mieszankę Chwałowice z piekarami.Dziś zamówiłem ponownie średni bo uważam,że praktycznie różnicy poza cena nie ma.Jakość popiołu oraz ilość prawie identyczna więc przepłacać nie ma co.Wiadomo,że do palników dla eko groszku 5-25mm sie nie nadaje groszek średni ale do palników typu BRUCER i pochodnych jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamówiłem dzisiaj 2 tony w Rastarze, parę osób tu o nich pisało raczej w pozytywnym świetle.

 

1 tonę ekomiału - http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-produkowany-i-workowany-przez-rastar-sp-z-oo.html

1 tonę groszku - http://sklep.rastar.pl/15-ekogroszek-ekoret-wegiel-do-kotlow-niskoemisyjnych.html

 

Zobaczymy kiedy przyjdzie i w jakim "stanie".

 

Mam nadzieję że to już na przyszły sezon :)

 

Większość tego sezonu paliłem groszkomiałem z Kareny ale obecna cena wg mnie jest za wysoka.

 

Podzielę, się wrażeniami przy najbliższej okazji.

 

Pozdrawiam

 

Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

 

Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".

Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.

Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).

Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

 

I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

 

Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".

Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.

Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).

Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

 

I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...

 

Uuuuu ...

 

To tragedia ...

 

Ekogroszek może jakoś trochę Ci obeschnie , ale eko-miał zapewne zostanie na zawsze błotem ...

 

Czyli wygląda że czekam na zakup do lata , mam nadzieję że wtedy większa szansa na suchy opał , tyle że jak mają duży magazyn to jak się ma pecha to nawet w upalne lato można będzie trafić na opał pakowany ... zimą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

 

Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".

Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.

Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).

Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

 

I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...

 

Ja jak pytałem w Rastar to pisali że nie jest suchy ale z worków strugami się nie leje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTRZEGAM przed VARMO !!!

 

Pale drugi sezon, nigdy nie miałem problemów - spalałem groszki różne (czeskie, polskie, ruskie), miał, nawet trociny !!!

Kupiłem dwa worki varmo - domieszałem do czeskiego - spaliło się rewelacyjnie ... ucieszony kupiłem 4 woreczki

Zmieścił się w zasobniku czyli 60kg Varmo ~100kg normalnego grochu (objętościowo)- myślę sobie fajnie ...

Przez pierwsze dwa dni super - 5-6kg/d ciepła woda + podgrzanie wieczorem podłogówki - rewelacja !!!

 

Do dzisiaj ... dziwny zapach dochodził z kotłowi, poszedłem sprawdzić - dobrze że mnie "ckneło"

 

TO "CUDOWNE" PALIWO "DOSTAŁO" SAMOZAPŁONU W KOSZU !!! Poniżej zdjęcia po opróżnieniu zasobnika :

 

WP_20150418_012.jpgWP_20150418_011.jpgWP_20150418_006.jpgWP_20150418_013.jpg

 

 

Filmik :

https://youtu.be/LBkGAAYUipY

 

 

Troszkę się zdenerwowałem ... !@#!@! Raz że to co zostało w koszu już się częściowo wypaliło , dwa ...

Dobrze że uszczelka w koszu wytrzymała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciłeś za to dziadostwo?

Podobny efekt będzie z nowym paliwem do kotłów zasypowych tzw. "błękitne paliwo",dzieło tych samych "nałkofcuf"(moim zdaniem będzie droższe od koksu)

Najprawdopodobniej dostali łunijne dotacje na projekt,większość kasy poszła do kieszeni,a oni rżnąc głupa reklamują i wciskają ludziom badziewie zrobione z mułu,czy też innego flotu.

A to Polska właśnie.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...