Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Testowałem ostatnio 2 worki Wesołej (50kg) i było prawie pół popielnika koksu przy bardzo malutkim nadmuchu.... wątpię aby Chwałowice z dnia na dzień rozwiązły problem kiepskiej jakości naszego drogiego ekogroszku.... chyba że wydobyli perpetuum mobile

 

Dlatego uważam że nie ma sensu kupować niczego bardziej kalorycznego powyżej 23MJ , no może MAX 25MJ.

 

Czym opał bardziej kaloryczny tym w większości bardziej problematyczny i ,,,, droższy ...

 

Osobiście uważam że starczy opał 21-23Mj na cały sezon grzewczy , nawet na taki w hardcorowymi temp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że nie ma sensu kupować niczego bardziej kalorycznego powyżej 23MJ , no może MAX 25MJ.

 

Czym opał bardziej kaloryczny tym w większości bardziej problematyczny i ,,,, droższy ...

 

Osobiście uważam że starczy opał 21-23Mj na cały sezon grzewczy , nawet na taki w hardcorowymi temp. ...

 

Czyli Jaret lub rusek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by w temacie,na mojej ulicy,jakieś 20 domów,oprócz typowych syfiarzy,łyka ten sam ekosyf z jednego źródła,nazwy nie podam ale koszt to 930zł i żaden nie narzeka.

 

Kto bogatemu zabroni ?

 

Ja od 4 lat nie kupiłem opału droższego (pakowanego niż 800zł) i ten za 800zł uważałem że już jest za drogi ...

A tak paliłem opałem za 600-700zł.

 

Na następny sezon będę zapewne brał ruska za 700zł z transportem (kurier) ...

 

Dodatkowo zamiast marudzić poszedłbyś do sąsiadów i nauczył ich poprawnie spalać opał. Miałbyś czyste parapety i skończyłby sie smród ..

 

A tak jęczysz i narzekasz jak stara przekupa , zamiast ruszyć tyłek i zrobić coś dla środowiska , dla siebie i twoich sąsiadów .,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni ?

 

Ja od 4 lat nie kupiłem opału droższego (pakowanego niż 800zł) i ten za 800zł uważałem że już jest za drogi ...

A tak paliłem opałem za 600-700zł.

 

Na następny sezon będę zapewne brał ruska za 700zł z transportem (kurier) ...

 

Dodatkowo zamiast marudzić poszedłbyś do sąsiadów i nauczył ich poprawnie spalać opał. Miałbyś czyste parapety i skończyłby sie smród ..

 

A tak jęczysz i narzekasz jak stara przekupa , zamiast ruszyć tyłek i zrobić coś dla środowiska , dla siebie i twoich sąsiadów .,..

 

 

\ co byś kupił na tę chwilę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\ co byś kupił na tę chwilę ?

 

Na tą chwilę to nic , bo boję się że trafi mi się mokry :(

Ja zawsze kupuje w lato ,bo wtedy chyba największa szansa na suchy.

 

Ale raczej w tym roku nie kupię z lokalnego składu (oszukali mnie na wadze , a i sam opał wątpie aby był tym czym miał być) , ale zapewne będzie to rusek.

 

Myślę że wezmę z trusta (opał Energo 26MJ) , albo z Rastara (jakiś tam opał 24MJ - chyba ten Piast)

Cena niemalże identyczna (trochę więcej niż 700zł z transportem)

 

Ale czekam do lata , bo zapasy opału jeszcze mam (z przed 2 lat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat palę Sobieskim. Nic mi się nie spieka i jest ok. 3 miesiące temu na próbę wziąłem 4 worki Piasta miał 25, i też ładnie mi się palił, byłem zadowolony. Bez żadnych spieków. Kaszpir007 nie ma miału Piast 24 !WP_20141219_003.jpgWP_20141219_001.jpgWP_20141219_002.jpg

 

Zdjęcia groszek Sobieski na spp

Edytowane przez mn268
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...