Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W takim razie co się stanie jak w okolicach palety tego cud paliwa postawie dwa otwarte woreczki przy zetce ?Też mam się bać ? ,,,,

 

Jest powietrze (nawet sporo), jest czas (także sporo), ale brakuje temperatury do zainicjowania żarzenia opału.

Możesz być spokojny.

 

Chociaż spore hałdy z węglem, czy też pozostałościami po procesie wzbogacania węgla, potrafią same zainicjować proces spalania bezpłomieniowego

 

 

 

,,,, Osuszanie jakiś dziwnym trafem nie spowodowało zapłonu groszku, miału, trocin , mieszanin groszku,miału i trocin w różnych proporcjach.

Tylko cud varmo samospaliło się w koszu

 

Na opakowaniu VARMO nie ma informacji : nie nadaje się do kotłów z osuszaniem paliwa w koszu ... Ja nie muszę znać składu cud paliwa ...

 

Na stronie producenta też takowego info nie było - zrobiłem sobie kopie stronki na wszelki wypadek ,,,,

 

Pomogłeś mu w tym i to zdecydowanie, dostarczając powietrze przed palnikiem.

O odpowiednią temperaturę opału zadbał sam palnik.

 

 

 

,,,,Andrzeju wiem że lubisz eksperymenty - zasyp sobie w swoim kociołku VARMO i spróbuj grzać tylko CWU ... Niech "postoi" sobie w zasobniku troszkę ...

 

Fakt lubię eksperymenty, szczególnie w tych dziedzinach na których się nie znam.

 

Gdy byłem młody, przychodziłem na popołudniowe i nocne dyżury do mej przyszłej małżonki, która pracowała wtenczas w laboratorium medycznym.

W czynie społecznym naprawiłem im komorę do posiewu bakterii.

Oczywiście wykorzystałem naprawioną komorę i przez miesiąc hodowałem, krzyżowałem i utrzymywałem przy życiu różne żywe organizmy.

 

Do czasu, aż wybuchła mała afera.

 

 

Paliwo kompozytowe Varmo także przetestowałem w moim kotle, opisałem to w lutym poprzedniego roku

tutaj: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17129-czy-w%C4%99giel-i-kot%C5%82y-w%C4%99glowe-maj%C4%85-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87/page-13#entry179024

 

i tutaj: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17129-czy-w%C4%99giel-i-kot%C5%82y-w%C4%99glowe-maj%C4%85-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87/page-13#entry179369

 

oraz tutaj: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17129-czy-w%C4%99giel-i-kot%C5%82y-w%C4%99glowe-maj%C4%85-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87/page-16#entry180386

 

Jak zarejestrujesz się na tym forum, to w bonusie zobaczysz skromną dokumentacje fotograficzna z przeprowadzonych eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Piekar i Chwałowic taka sam na kopalni.... 664zł

Dzięki. Zastanawiam się, bo mam ofertę bezpośrednią ze składu opału na Wesołą - 700zł/T loko, oraz Ekogroszek Sobieski - cena 600,00 zł

2. Ekogroszek Piast - cena 620,00 zł

3. Ekogroszek Piekary - cena 650,00 zł i to z transportem.

Nie wiem co wybrać.Tu na tym forum ganią Wesołą,a chwalą Chwałowice. Chwałowicami pale teraz i nie jest to rewelacja; dużo sadzy oraz stosunkowo dużo popiołu. Miałem na próbę Wesołą - 3 worki i było rewelacyjnie; mało popiołu i czysty kocioł. Wada - cena(worki 820zł/T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Dzięki. Zastanawiam się, bo mam ofertę bezpośrednią ze składu opału na Wesołą - 700zł/T loko, oraz Ekogroszek Sobieski - cena 600,00 zł

2. Ekogroszek Piast - cena 620,00 zł

3. Ekogroszek Piekary - cena 650,00 zł i to z transportem.

Nie wiem co wybrać.Tu na tym forum ganią Wesołą,a chwalą Chwałowice. Chwałowicami pale teraz i nie jest to rewelacja; dużo sadzy oraz stosunkowo dużo popiołu. Miałem na próbę Wesołą - 3 worki i było rewelacyjnie; mało popiołu i czysty kocioł. Wada - cena(worki 820zł/T)

 

Może Jaret Plus?Jestem na etapie testowym i choć pora na testy nieodpowiednia, chyba go wybiorę go przyszły sezon.Cena w PSB Mrówka (oryginalne worki,dystrybucja) to ok 22pln za 25kg.Tani nie jest,ale na pierwszy rzut oka,spala się fajnie.Z kalorycznością,na 100% lepiej niż Kazach w deklarowanych parametrach.Mam już dosyć eksperymentalnych mieszanek i opału ze wschodu.Najważniejsza jest stała jakość opału.Przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zastanawiam się, bo mam ofertę bezpośrednią ze składu opału na Wesołą - 700zł/T loko, oraz Ekogroszek Sobieski - cena 600,00 zł

2. Ekogroszek Piast - cena 620,00 zł

3. Ekogroszek Piekary - cena 650,00 zł i to z transportem.

Nie wiem co wybrać.Tu na tym forum ganią Wesołą,a chwalą Chwałowice. Chwałowicami pale teraz i nie jest to rewelacja; dużo sadzy oraz stosunkowo dużo popiołu. Miałem na próbę Wesołą - 3 worki i było rewelacyjnie; mało popiołu i czysty kocioł. Wada - cena(worki 820zł/T)

 

Piekary za 650zł z transportem? jak na kopalni są droższe? cena jak za darmo... bierz na potęgę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jaret Plus?Jestem na etapie testowym i choć pora na testy nieodpowiednia, chyba go wybiorę go przyszły sezon.Cena w PSB Mrówka (oryginalne worki,dystrybucja) to ok 22pln za 25kg.Tani nie jest,ale na pierwszy rzut oka,spala się fajnie.Z kalorycznością,na 100% lepiej niż Kazach w deklarowanych parametrach.Mam już dosyć eksperymentalnych mieszanek i opału ze wschodu.Najważniejsza jest stała jakość opału.Przynajmniej dla mnie.

Ja już czwarty sezon lecę na Jarecie Plus. Spala się bardzo przyzwoicie, parametry nie zmieniają się, popiół w normie. Cena na tą chwile to 740zł/t workowanego uwzględniając promocję -30zł/t Tauronu. Producenta mam 20km od domu więc koszt transportu niski, cóż chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ja już czwarty sezon lecę na Jarecie Plus. Spala się bardzo przyzwoicie, parametry nie zmieniają się, popiół w normie. Cena na tą chwile to 740zł/t workowanego uwzględniając promocję -30zł/t Tauronu. Producenta mam 20km od domu więc koszt transportu niski, cóż chcieć więcej?

 

Fajna cena.Na dolnym śląsku 820-840pln/tona,ale i tak za oryginalnie pakowany przez dystrybutora tyle zapłacę.

Nie kupuję już niczego pakowanego "na składzie u Pana Zenka"-choć nie zawsze jest on winien.Słyszałem opowieści,że jedzie patelnia z kopalni,a po drodze zrzut,załadunek-i już mamy inny towar na pace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Nie zrozum mnie źle (mam gdzieś jak kto ma w kotłowni),ale nie wyobrażam sobie kotłowni z takim zapyleniem na poziomie mieszkalnym,w bryle budynku.Choć widać niewiele,stan zapylenia na podajniku -poraża.

Dobry filmik dla "amatorów" posadowienia kotłowni na paliwo stałe w bryle budynku mieszkalnego-i wszystkiego co to ze sobą niesie.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jaret Plus?Jestem na etapie testowym i choć pora na testy nieodpowiednia, chyba go wybiorę go przyszły sezon.Cena w PSB Mrówka (oryginalne worki,dystrybucja) to ok 22pln za 25kg.Tani nie jest,ale na pierwszy rzut oka,spala się fajnie.

 

Testowałem kiedyś Jaret Plus z PSB - wynik pod linkiem:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czwarty sezon lecę na Jarecie Plus. Spala się bardzo przyzwoicie, parametry nie zmieniają się, popiół w normie. Cena na tą chwile to 740zł/t workowanego uwzględniając promocję -30zł/t Tauronu. Producenta mam 20km od domu więc koszt transportu niski, cóż chcieć więcej?
Z Jaretem Plus zawsze i wszystko zależy od dilera. A dokładniej - od tego jakiego węgla używa jako drugi składnik mieszanki i czy Jaret bierze z Sobieskiego czy z Janki. Ostatnio część dilerów zaczęła stosować Wieczorek - jako zamiennik za Wesołą. Niestety towar dość mocno ucierpiał na jakości. Znaczy - moc taki towar ma, ale ma też tendencję do spiekania się w koks. Ty kolego kalfred za takie pieniądze to bierz te Piekary - o ile to faktycznie Piekary. Albo na połowę Wesołą i Piasta - jeżeli dom potrzebuje więcej mocy. Jeżeli zapotrzebowanie domu wielkie nie jest - bierz Piasta, i może z pół tony Wesołej na wszelki wypadek - w razie naprawdę ostrych mrozów pomieszasz ją na pół z Piastem i będzie git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kolego kalfred za takie pieniądze to bierz te Piekary - o ile to faktycznie Piekary. Albo na połowę Wesołą i Piasta - jeżeli dom potrzebuje więcej mocy. Jeżeli zapotrzebowanie domu wielkie nie jest - bierz Piasta, i może z pół tony Wesołej na wszelki wypadek - w razie naprawdę ostrych mrozów pomieszasz ją na pół z Piastem i będzie git.

Dzisiaj otrzymałem trzy różne worki od tego dostawcy na próbę Otrzymałem Piasta, Wesołą i Silesję gratis. Piekar na razie nie ma, będą za tydzień. Zobaczymy. Co myślicie o Silesji z Czechowic? Nie mogę znaleźć wiarygodnych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Testowałem kiedyś Jaret Plus z PSB - wynik pod linkiem:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

 

Ja w ten ranking wiary nie daję.Palnik,palacz,rok w jakim towar spada z kopalni.

Tak czy siak.Wolę w oryginalnych workach,dystrybucja-bo tam ktoś dba o jakość-a niżeli skład-workowanie itd.

Moja wola.I tak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Co myślicie o Silesji z Czechowic? Nie mogę znaleźć wiarygodnych parametrów.

Na palnik go,okna na oścież i patrz co masz na palniku.Sauna w domu się przyda.a co kupiłeś- zobaczysz sam.

Składy z workowanym opałem "niby" z kopalni,radze omijać.Sami nie wiedzą co tam mają.

Mieszanka.To towar ma być od dystrybucji,oryginalny worek jak kopalnia na stronie pokazuje.

Luzak-walisz w ciemno.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten ranking wiary nie daję.Palnik,palacz,rok w jakim towar spada z kopalni.

Tak czy siak.Wolę w oryginalnych workach,dystrybucja-bo tam ktoś dba o jakość-a niżeli skład-workowanie itd.

Moja wola.I tak napisałem.

napisałeś też że będziesz Jaret Plus chyba kupował. To tak jakby wyklucza to co piszesz tutaj. Jaret Plus powstaje na placu u sprzedawcy, jest mieszanką Jareta z drugim, wyżej kalorycznym węglem. Stosowane są Wesoła, Bobrek, Chwałowice, Wieczorek, czasem nawet można spotkać domieszkę Jankowic. Zdarza się też mieszanka z wyżej kalorycznym ruskiem typu kazach. Sprzedawca ze statusem dilera bądź autoryzowanego sprzedawcy Taurona Wydobycie robi mieszankę, oddaje do badania, Tauron Wydobycie ją certyfikuje i nadaje prawo do posługiwania się nazwą handlową Jaret Plus. Jeden raz - kiedy ten sprzedawca rozpoczyna produkcję Jareta Plus. A co w późniejszej działalności ten diler do jareta domiesza - to już jego wola. Pańska sprawa - i chłopa nie dotyczy. Więc radziłbym - nie pisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia. A już szczególnie radziłbym powstrzymanie się od doradzania w sprawach na których się nie znasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję, że sprzedawca chce zdobyć klienta na wiele lat a nie zrobić jednorazowego wała :) Ten od którego ja kupuję akurat trzyma poziom od kilku lat, miesza chyba z Wesołą bo sprzedaje ją również luzem. W każdym razie odkąd kupuje u niego (4 lata) nie zmieniałem ustawień pieca więc chyba parametry węgla nie zmieniły się jakoś radykalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret Plus powstaje na placu u sprzedawcy, jest mieszanką Jareta z drugim, wyżej kalorycznym węglem.

 

Dzięki za uświadomienie. Miałem właśnie tu pytać, czy to możliwe, że kupowany na lokalnym składzie Jaret w istocie nim jest, gdyż skład ten ma kruszarkę i sam produkuje ekogroszek. Myślałem, że ten powstaje na kopalni i w takiej postaci jest dystrybuowany. Zatem wygląda, że w istocie palę Jaretem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...