Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaszpir gdzie Ty mieszkasz w Suwałkach? że jeszcze kocioł odpaliłeś....

 

Pod Toruniem , ale czasami mam zimniej niż w Suwałkach , bo mam niedaleko Wisłę i 2 jeziora , a dodatkowo jestem w tzw "pradolinie Wisły" ...

 

W ubiegłym roku też gasiłem kocioł pod koniec kwietnia i co najwyżej lekko przepalałem kominkiem (sporadycznie) i było ciepło , ale w tym roku wahania temperatur są naprawdę duże i widzę że bez wspomagania nie ma szansy na odpowiednią temperaturę w domu.

Czekałem , czekałem i sie nie doczekałem ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masochiści;),kończą sezon grzewczy pod koniec kwietnia,zaczynają od 1 listopada i chwalą się pózniej jak mało węgla spalili na sezon.

Za to w maju,wrześniu i pazdzierniku mieszkają w chłodzie brrr.

Ja kotła nie wygaszam,jak jest potrzeba odkręcam zawór na chałupę na 2-3h i ma być przyjemnie 22*C,oprócz sypialni(lubię do spania 19*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wygaszam, bo grzeję CWU ale pompkę od CO już dawno wyłączyłem, w domu w zależności od temp. w danym dniu i nasłonecznienia : 21-24C : centralna PL ale może dlatego dobrze się nagrzewa bo brak izolacji dachowej i styro na ścianach tylko 8cm :) - w tym momencie mam 23C w chałupie Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masochiści;),kończą sezon grzewczy pod koniec kwietnia,zaczynają od 1 listopada i chwalą się pózniej jak mało węgla spalili na sezon.

Za to w maju,wrześniu i pazdzierniku mieszkają w chłodzie brrr.

Ja kotła nie wygaszam,jak jest potrzeba odkręcam zawór na chałupę na 2-3h i ma być przyjemnie 22*C,oprócz sypialni(lubię do spania 19*C)

 

Czy ja wiem czy masochiści ...

 

Ja kończę sezon pod koniec kwietnia i rozpoczynam we wrześniu.

Zawsze podaje kiedy rozpoczynam i kończę sezon.

 

Przez kilka sezonów tragedii nie było w temperaturą , ale w tym roku pogoda jest w kratkę i jest średnio chłodniej niż rok temu ...

Co najwyżej kilka dni lekko dogrzewam kominkiem , bo to jedyna szansa aby odpalić kominek , bo w sezonie nie odpalam komina , bo nie ma sensu , choć u mnie kominek ne dogrzeje całego domu a jedynie salon , wiec jako główne źródło ciepła nie ma sensu.

 

Na poddaszu bez żadnego grzania mam dużo cieplej niż na parterze , ale to zapewne zasługa że jest dużo lepsze ocieplenie niż na parterze i dużo lepsze "nasłonecznienie" niż na parterze ...

 

CWU grzeję bojerem wiosna/lato a kocioł odpoczywa , ale chyba zrezygnuję z grzania CWU poza sezonem bojlerem i kocioł będzie działał cały rok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu85

Witam.Może mi ktoś powiedzieć co wchodzi w skład kotłowni ?mam kilka wycen ale już się gubię.

-kocioł wiadomo

-zasobnik na cwu wiadomo

-komin też

a co z resztą te pompki mieszacze itp??

dodam ,że ogrzewanie podłogowe w całym domu będzie.Fajnie jak byście podali koszty kotłowni z instalacją.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u mnie :)

Zresztą nie patrzę na to bo pogodówka robi swoje.

 

Ja odpaliłem ponownie kocioł 2 dni temu , bo ... zimno i w domu i na zewnątrz.

 

Grzeje CWU + CO. Grzeje CO jedynie na parterze (100% podłogówki). Na piętrze ogrzewanie wyłączono bo cieplej niż na parterze.

 

Pierwszy dzień ogrzewania zużycie 3,1kg opału , drugi dzień - 1,8 kg opału , choć wyniki mogą mieć lekko błąd bo może być źle wpisana waga ale sądzę że +/- max 10%.

 

Podłogówkę pilnuje sterownik pogodowy , który też steruje pompą podłogówki. Jak jest powyżej 16 stopni to wyłącza grzanie , jak poniżej 10 stopni to włącza. Powoduje to że dom sie nie przegrzewa , bo powyżej 16 stopni na zewnątrz wyliczona minimalna temperatura wody jest za niska i nie mam możliwości tak chłodnej wody puścić w obieg bez przegrzania domu ...

 

Więc spokojnie mógłbym nie wyłączać wogóle CO i kotła nawet w lato , bo automatyka całkowicie się tym zajmie i w ciepłe lato ogrzewanie i tak nie będzie działało , no chyba że spadnie temp poniżej 10 stopni , a raczej w lato noce są cieplejsze ...

 

W następnym tygodniu być może zrobię zakupy opału.

Sądzę że wezmę z 1 tonę opału Energo. Jak będzie suchy i przy obecnym zapotrzebowaniu będzie się ładnie spalał to wezmę jeszcze jedną tonę trochę później ,,,

Bo dwóch ton od razu się trochę boje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał już zamówiony. Wziąłem 2 tony ekogroszku Energo Extra. Obiecano mi że na czwartek będzie dostarczony.

Sprzedawca mówił że jest suchy i magazynowany pod zadaszeniem ..

Zobaczymy ...

 

Czytałem jakąś opinię kogoś kto nie tak dawno zamówił i podobno był suchy (choć dla każdego "suchy" to co innego) i niby dobrze się spala ...

Zobaczmy ....

Cena z transportem w promocji 705zł , więc nieźle ...

 

Mam nadzieję że nie będzie wtopy :(

 

Kocioł u mnie 19 maja działa. Obecnie grzeje tylko wodę. Spalanie 1.7kg , ale nie wiem czy dobrze wbiłem wagę opału (ustawione 4,5 g) , więc może byś jakaś niedokładność. Pali się ekogroszek Chwałowice (podobno), dostawa z 2013r.

 

Czyli w moim przypadku wielki powrót do ruskiego opału.

 

Dam znać jak przyjdzie co to za cudo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opał już zamówiony. Wziąłem 2 tony ekogroszku Energo Extra. Obiecano mi że na czwartek będzie dostarczony.

Sprzedawca mówił że jest suchy i magazynowany pod zadaszeniem ..

Zobaczymy ...

 

Czytałem jakąś opinię kogoś kto nie tak dawno zamówił i podobno był suchy (choć dla każdego "suchy" to co innego) i niby dobrze się spala ...

Zobaczmy ....

Cena z transportem w promocji 705zł , więc nieźle ...

 

Mam nadzieję że nie będzie wtopy :(

 

Kocioł u mnie 19 maja działa. Obecnie grzeje tylko wodę. Spalanie 1.7kg , ale nie wiem czy dobrze wbiłem wagę opału (ustawione 4,5 g) , więc może byś jakaś niedokładność. Pali się ekogroszek Chwałowice (podobno), dostawa z 2013r.

 

Czyli w moim przypadku wielki powrót do ruskiego opału.

 

Dam znać jak przyjdzie co to za cudo ;)

 

W Truscie brałeś? czy bezpośrednio w Energo? daj znać jak już dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...