Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Fotki :)

 

Zdjęcia worka który spedytor przesypał.

 

Widać też "podwójną" paletę z węglem ;-)

 

Co do listu to masz rację. Widzę że nadawcą był Energo dla Trusta , więc wygląda że faktycznie przyjechało z Trusta.

Także akcyza i dokument sprzedaży jest z Trusta (przyszedł osobno pocztą).

 

 

[ATTACH=CONFIG]319234[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]319235[/ATTACH]

 

- Dzięki, na foto, faktycznie suchy....wygląda jakby niektóre bryłki wpadały w kolor brązowy - inne są czarne.... rozumiem że foto przekłamuje kolorystykę?

- Testy będziesz robił dopiero na jesieni?

- miałem kiedyś ruska też i było bardzo podatny na kruszenie - względem polskiego twardego ekogrochu, można go było swobodnie łamać w palcach - czy ten też taki jest?

 

pzdr.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę z innej beczki, kaszpir ty masz węgiel z 2013 i czy długie leżakowanie negatywnie wpływa na węgiel? Mam węgiel na ten sezon ale mam parę groszy luźnych i tak sobie myślę kupić węgiel na kolejne 2 lata. Czyli przy takich zimach to miał bym do 2019 roku :-D. Jest sens? Mam miejsce w blaszaku,garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem łącznie. Opał nie jest brązowy. Zapewne zdjęcie przekłamane bo robiłem ze lampą błyskową. Niektóre kawałki są czarniejsze , takie błyszczące i wyglądają jak smoła. Raczej wygląd opału jest taki że część jest czarna matowa a inna część połysk :)

Jaka jego jakość okaże się w zimę , bo na razie nie ma sensu testować.

Co do kruchości to nie sprawdzałem.

 

Co do opału starego.

Ja nie widzę różnicy. Być może stary opał lekko się zaczyna kruszyć (mam w workach przewiewnych i suchy jak pieprz) ale nie zauważyłem żadnych różnic.

Jak masz w dobre cenie to czemu nie. W razie czego nawet jakby był mokry to będzie miał dużo czasu aby wyschnąć, chociaż ten opał z Energo naprawdę mnie mocno zaskoczył , bo nie spodziewałem się że faktycznie będzie całkowicie suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechowanie węgla przez dwa lata nie jest najlepszym pomysłem, ale... w temacie wietrzenia węgla, utraty właściwości grzejnych, kalorii: Węgiel (mam tylko doświadczenia z luzem, bez worków) przechować należy w nie przewiewnym miejscu z wierzchu przykryty np: trocinami. Polecam trociny - prosto z tartaku "mokre". Gdy palimy trociny są już suche, lecz węgiel nie zwietrzały. Sposób sprawdzony. u mnie nie garaż a silos podziemny. (dawne szambo). Należy unikać bezpośredniego naświetlenia - słońca. Węgiel od "przyjaciół" czarny + domieszki transportowe.

Z moich obserwacji węgiel tanieje (i jest coraz gorszy) 2014/2015 płaciłem 560 za tone, a rok wcześniej 610. Latem następne zakupy, cena ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po zeszłorocznej wpadce z zakupionym groszkiem 2 z wesołej-dzisiaj powróciłem na stare śmieci - zrobiłem zapas na zimę w postaci -ekogroszek z ziemowita

jest po 501 zł brutto i zdam relację co jest wart :D

Skoro jak piszesz na starych śmieciach kupiłeś już na zimę i będziesz testował to faktycznie napisz co to jest warte. Jedna uwaga - jeżeli sprzedają tam wysyłkowo to taka relacja ma sens i adres mile widziany, jeżeli ne wysyłają to tylko twoi sąsiedzi mogą się załapać i to jak czytają to forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary opał przesuszony ma niedobór wody trzeba go mieszać z nowym bardziej wilgotnym opałem ,w podajniku zmieszają się a,w palniku to ten bardziej wilgotny opał wydziela więcej pary wodnej ,która jako gaz trójatomowy - świeci uczestniczy w promieniowaniu.

Składzik na węgiel powinien być wilgotny, ale kotłownia sucha. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary opał przesuszony ma niedobór wody trzeba go mieszać z nowym bardziej wilgotnym opałem ,w podajniku zmieszają się a,w palniku to ten bardziej wilgotny opał wydziela więcej pary wodnej ,która jako gaz trójatomowy - świeci uczestniczy w promieniowaniu.

Składzik na węgiel powinien być wilgotny, ale kotłownia sucha. :lol2:

 

Czyli kupię tonę bym miał spokój na do kolejnych wakacji a wtedy znów zakupię więcej :)

Mam nawyk kupować opał na około 2 lata :) Się raz ustawi i ma święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak piszesz na starych śmieciach kupiłeś już na zimę i będziesz testował to faktycznie napisz co to jest warte. Jedna uwaga - jeżeli sprzedają tam wysyłkowo to taka relacja ma sens i adres mile widziany, jeżeli ne wysyłają to tylko twoi sąsiedzi mogą się załapać i to jak czytają to forum.

 

wegiel z ziemowita jest mi znany-pół wieku

a to że opuściłem kop pare dobrych lat jest za sprawą namowy pseudopalaczy i internetu

nie jest spiekalny

nie kopci tak jak wesoła

ma w sobie wigor-i nie spala się szybko jak słoma

ale też ma wadę-piszą 10% popiołu

cenowo-konkurencyjny

a jaki będzie to sie nie bawem okaże -bo niestety okropnie czas leci

eko luzem dopiero dzisiaj ruszyło-czy będzie pakowany w worki-palety -się okaże w czasie

wesołą w tamtym sezonie groszek 2 zakupiłem suchućki z pryzmy-mam podejżenie że koniki z niego poszły z wiatrem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sprzedawca sprawdzony, zawsze kupowałem Ekoret, na próbę kupiłem Pieklorza ale ma malutko popiołu i zbyt kaloryczny do mojego Brucera, spala się z prędkością światła ;)

W tym roku zaszalałem i przywieźli mi 3 tony tego niby Retopalu a jeszcze tona Ekoretu została na większe mrozy.

 

Ja myslalem darku ze spala tak szybko jak biega strus pedziwiatr na sacharze. Bip bip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po zeszłorocznej wpadce z zakupionym groszkiem 2 z wesołej-dzisiaj powróciłem na stare śmieci - zrobiłem zapas na zimę w postaci -ekogroszek z ziemowita

jest po 501 zł brutto i zdam relację co jest wart :D

 

w Karenie ziemowita cenią jak złoto.. ale raczej rzadko spotykany jest ten opał na składach lub w necie.. ciekawe dlaczego?? mało go wydobywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...