Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Co polecacie na ten sezon? Ja na razie rozważam Jaret Plus za 700 lub Wesoła za 820, oba pakowane.

Tak w ogóle to nie wiem czy czekać jeszcze, czy już brać. Jak myślicie?

Tak jak Grześ napisał będzie raczej tylko drożej.

W Wesołą bym się nie pchał a ten Jaret Plus coś za tani mi się widzi jak na pakowany bo już samo pakowanie z workami to ze 6 czy 8 dyszek a niektórzy i po stówce doliczają co już jest trochę przesadzone wg. mnie, chyba że on jest więcej Jaret jak Plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W Wesołą bym się nie pchał a ten Jaret Plus coś za tani mi się widzi jak na pakowany bo już samo pakowanie z workami to ze 6 czy 8 dyszek a niektórzy i po stówce doliczają co już jest trochę przesadzone wg. mnie, chyba że on jest więcej Jaret jak Plus :)

Luzem mają po 620, worki po 690, tylko transport jeszcze. Jest promocja Tauronu -30PLN na tonie. A po ile powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tygodniem otrzymałem dostawę na zimę. Dwie tonu groszku Wesoła luz po 700zł/t i trzy tony ekstra groszku (ziarno 8-12mm) z Piekar, w workach po 30kg w cenie 550zł/T Pierwszy i szczególnie ten drugi przedtem testowałem i stąd ta ilość. Spalał się na pyłek, bez spieków, sadzy, kocioł wewnątrz czyściutki i szary, popiołu z 25kg było ok 1,5litra. Czy można jeszcze czegoś więcej oczekiwać? Na razie jest ciepło, kocioł wyczyszczony odpoczywa przed zimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym ochotę zaopatrzyć się już w zapas ekogroszku na zimę. W tym roku chcę sobie zafundować luksus opału zapakowanego i przywiezionego kurierem - rozumiem ze takowy przyjeżdza z jakimś wózkiem widłowym zeby to jakoś logicznie ustawić.

Czy dzisiaj dobrze jest kupić np. Bartex Silver lub Gold ? Czy coś innego test na topie ? Ja ostanimi czasy paliłem Wesołą z lokalnego składu ale ostatnio mi podpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w maju tego roku prosto na KWK Chwałowice ekogroszek luzem opisany jako:

 

Typ 32.1

PKWiU: 05.10.10.0

Sortyment: Pieklorz-Ekogroszek (0325/cc)

Klasa: min 27 MJ/kg

 

Ekogroszek już w tym roku ma znowu świadectwo kwalifikacji i podobno jest lepszy od tego eko na tej kopalni z tamtego roku.

 

Dzisiaj zapakowałem ekogroszek do kotła i pierwsze wrażenia są takie, że w porównaniu do zeszłorocznego eko spala się lepiej bo generuje mniej spieków . Zobaczymy jakie będą dalsze odczucia i właściwości tego ekogroszku tylko muszę wyczyścić kocioł aby wszystko było jasne.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tygodniem otrzymałem dostawę na zimę. Dwie tonu groszku Wesoła luz po 700zł/t i trzy tony ekstra groszku (ziarno 8-12mm) z Piekar, w workach po 30kg w cenie 550zł/T Pierwszy i szczególnie ten drugi przedtem testowałem i stąd ta ilość. Spalał się na pyłek, bez spieków, sadzy, kocioł wewnątrz czyściutki i szary, popiołu z 25kg było ok 1,5litra. Czy można jeszcze czegoś więcej oczekiwać? Na razie jest ciepło, kocioł wyczyszczony odpoczywa przed zimą.

 

Witam.

Czy możesz podać gdzie zamawiałeś ten "ekstra groszku (ziarno 8-12mm) z Piekar, w workach po 30kg w cenie 550zł/T" będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co lepiej kupić groszek ze Sztaszica z lokalnego składu w cenie 870 zł za tonę. Nigdy go nie miałem nie wiem jak się spisuje, może ktoś ma doświadczenie? Czy Gold z Bartexu w cenie ok 830 zł z transportem. Gold miałem w zeszłym roku i byłem zadowolony, ale pojawiły się opinie, na forum, że w tym roku ma gorsze parametry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co lepiej kupić groszek ze Sztaszica z lokalnego składu w cenie 870 zł za tonę. Nigdy go nie miałem nie wiem jak się spisuje, może ktoś ma doświadczenie? Czy Gold z Bartexu w cenie ok 830 zł z transportem. Gold miałem w zeszłym roku i byłem zadowolony, ale pojawiły się opinie, na forum, że w tym roku ma gorsze parametry?

 

W Bartexie nigdy nie wiadomo co jest co, zwłaszcza do czasu kiedy nie dostaniesz przesyłki. Nie podają oryginalnej nazwy towaru, ale z parametrów na stronie może wynikać że jest to Wesoła a ta w dalszym ciągu się spieka (mniej lub bardziej w zależności od zaawansowanej techniki spalania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Staszica to do kotła z podajnikiem chcesz sypać? Jeżeli tak - serdecznie odradzam. No chyba że to z Bożych Darów ( Murcki - Staszic ruch Boże Dary ), ten da się spalić ale wtedy to byłoby dramatycznie drogo. Jak ze Staszica ( Murcki - Staszic ruch Staszic ) - to bardzo dobry węgiel jest. Ale w podajniku go spalić - cóż, próbować można. Nie chce mi się teraz szukać, ale w zeszłym sezonie podawali dla tego węgla Rogi bodaj koło 50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Staszica to do kotła z podajnikiem chcesz sypać? Jeżeli tak - serdecznie odradzam. No chyba że to z Bożych Darów ( Murcki - Staszic ruch Boże Dary ), ten da się spalić ale wtedy to byłoby dramatycznie drogo. Jak ze Staszica ( Murcki - Staszic ruch Staszic ) - to bardzo dobry węgiel jest. Ale w podajniku go spalić - cóż, próbować można. Nie chce mi się teraz szukać, ale w zeszłym sezonie podawali dla tego węgla Rogi bodaj koło 50.

 

Tak do kotła z podajnikiem ślimakowym. Ma niby 27 kcal, z mielenia kazimierzan i orzecha ze Staszica. Jest w tym coś prawdy? Czy brać z Bartexu? chyba że kolega kobra w świętokrzyskie też wysyła transport może?:)

Edytowane przez wolodi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do kotła z podajnikiem ślimakowym. Ma niby 27 kcal, z mielenia kazimierzan i orzecha ze Staszica. Jest w tym coś prawdy? Czy brać z Bartexu? chyba że kolega kobra w świętokrzyskie też wysyła transport może?:)
Działam wyłącznie na lokalnym rynku. Nie widzę opcji żeby ktoś mielił Staszic, mieszał go z KJ i po takiej cenie sprzedawał. Staszic daje się bardzo fajnie sprzedać według normalnie przyjętych sortymentów - orzech za orzech itede..Moim zdaniem to jest ściema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał LoOkas Zobacz post

Witam.

Czy możesz podać gdzie zamawiałeś ten "ekstra groszku (ziarno 8-12mm) z Piekar, w workach po 30kg w cenie 550zł/T" będę bardzo wdzięczny.

 

 

Witam ja również chciałbym taką informacje .Z góry dzięki

Edytowane przez Woj_tek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...