Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie czy palił ktoś Ekogroszkiem Prestige Platinum (z Kwk Wieczorek)?. Parametry węgla są bardzo zachęcające no i cena 895 z transportem wg mnie jest ok. Zależy mi przede wszystkim na opinii czy nie powstają spieki podobne jakie występują przy spalaniu Wesołej. Producent niby pisze że jest to węgiel niekoksujący ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć parametru takiego jak "liczba rogi R"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy palił ktoś Ekogroszkiem Prestige Platinum (z Kwk Wieczorek)?. Parametry węgla są bardzo zachęcające no i cena 895 z transportem wg mnie jest ok. Zależy mi przede wszystkim na opinii czy nie powstają spieki podobne jakie występują przy spalaniu Wesołej. Producent niby pisze że jest to węgiel niekoksujący ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć parametru takiego jak "liczba rogi R"...

 

 

 

na Wieczorku nie robią ekogroszku więc nie ma nigdzie informacji o liczbie R więc musi to byc pewnie kruszone gdzieś na placu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy palił ktoś Ekogroszkiem Prestige Platinum (z Kwk Wieczorek)?. Parametry węgla są bardzo zachęcające no i cena 895 z transportem wg mnie jest ok. Zależy mi przede wszystkim na opinii czy nie powstają spieki podobne jakie występują przy spalaniu Wesołej. Producent niby pisze że jest to węgiel niekoksujący ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć parametru takiego jak "liczba rogi R"...

 

Paliłem cały rok tym węglem, kupiłem 2 tony prestige platinum(wieczorek) i 1 tone prestige premium (wesoła). Jestem zadowolony i w tym roku chyba tez go kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "świeżak" a więc chciałem sie przywitac i od razu zasypac pytaniami kolegów i koleżanki jesli takowe sa na forum.

Co sądzicie o nowej propozycji "weglokoksu" Skarbek , paliłem dwa lata temu Pieklorzem z Bobrka kupinym w Imexsie workowany w kopalni (mega mokry) spieki i koksowanie ogromne po zmieszani z czeskim z marketu było OK, małe spalanie Ten rok paliłem brązowe worki Wesoła iskra kupiona w Karenie (droga) dużó popiołu bardzo ale to bardzo brudny piec, raz w tygodniu szczota i skrobaczka zaden sadpal nie pomagał, połowa worków rozklejona rozsypana, duże bryłki slimak zamiast na zawleczce to pracował na drucie zbrojeniowym 6 mm. Dodam że mam piec klimosza 15Kw stalowy obrotowa retorta i instalacja bez zaworów na wymienniku.

Edytowane przez Małkociniak
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g tego co piszą, powinno być dobrze.

Nowa markę muszą wypromować, czyli logicznie myśląc przynajmniej na początku będą się starali, aby jakość była dobra i spiekalność niska.

Ten skarbek może być albo z bobrka albo z piekar... w tamtym roku nikomu bym bobrka nie polecił, teraz twierdzą,że idzie z innego pokładu i jest ponoć dobry (czyt. o niskiej spiekalności).

 

Może kobra miał juz okazje go spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g tego co piszą, powinno być dobrze.

Nowa markę muszą wypromować, czyli logicznie myśląc przynajmniej na początku będą się starali, aby jakość była dobra i spiekalność niska.

Ten skarbek może być albo z bobrka albo z piekar... w tamtym roku nikomu bym bobrka nie polecił, teraz twierdzą,że idzie z innego pokładu i jest ponoć dobry (czyt. o niskiej spiekalności).

 

Może kobra miał juz okazje go spróbować?

Sami się przyznaja że pieklorz z bobrka miał dużą spiekalność. Mam dostac worek z Imexu na próbę tylko co to za próba przy +35'C drogo troche bo 1000 pln. tona chyba że ktoś z kolegów ma alternatywę w cenie. Byle nie wesoła iskra z Kareny, Chwałowice tez przerabiałem chociaż dzisiaj dom bym postawił że to gó....no to nawet koło dobrego węgla nie leżało. Takie są niedogodności z kupowaniem wagla ze składów w mojej okolicy kazdy kłamie miesza z piachem leje wodą pomimo że sprzedaje ostatnie scierwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami się przyznaja że pieklorz z bobrka miał dużą spiekalność. Mam dostac worek z Imexu na próbę tylko co to za próba przy +35'C drogo troche bo 1000 pln. tona chyba że ktoś z kolegów ma alternatywę w cenie. Byle nie wesoła iskra z Kareny, Chwałowice tez przerabiałem chociaż dzisiaj dom bym postawił że to gó....no to nawet koło dobrego węgla nie leżało. Takie są niedogodności z kupowaniem wagla ze składów w mojej okolicy kazdy kłamie miesza z piachem leje wodą pomimo że sprzedaje ostatnie scierwo.

No to stawiaj.Zapewniam Cie,że jest na dzień dzisiejszy b.dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stawiaj.Zapewniam Cie,że jest na dzień dzisiejszy b.dobry.

Paliłem również Chwałowicami i znalazłem coś lepszego. Odsiewkę z Pekar. Zero spieków, nim. popiołu i bardzo dobra kaloryczność, na dodatek czysty kocioł. Czy to nie wystarczy? Na przyszły sezon kupiłem 3 tony odsiewki i 2 tony Wesołej i zmieściłem się w planowanym budżecie

adres:[email protected] , lub tel:607162116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem również Chwałowicami i znalazłem coś lepszego. Odsiewkę z Pekar. Zero spieków, nim. popiołu i bardzo dobra kaloryczność, na dodatek czysty kocioł. Czy to nie wystarczy? Na przyszły sezon kupiłem 3 tony odsiewki i 2 tony Wesołej i zmieściłem się w planowanym budżecie

adres:[email protected] , lub tel:607162116

 

Rozmawiałem z tym sprzedawcą i tę odsiewkę wycenił z dostawą do Koła na 770zł/t.

Przy kaloryczności 24-25MJ/kg to dla mnie za drogo.

 

W najbliższych dniach z lokalnego składu przywiozą mi 3t ekomiału Rokita 25MJ/kg z Piasta.(suchy jak pieprz)

Luzem kosztuje 600zł/t z transportem,za workowanie zapłacę w sumie symbolicznie stówkę(cena dla stałego klienta)

Wygląda naprawdę dobrze, jak ekogroszek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g tego co piszą, powinno być dobrze.

Nowa markę muszą wypromować, czyli logicznie myśląc przynajmniej na początku będą się starali, aby jakość była dobra i spiekalność niska.

Ten skarbek może być albo z bobrka albo z piekar... w tamtym roku nikomu bym bobrka nie polecił, teraz twierdzą,że idzie z innego pokładu i jest ponoć dobry (czyt. o niskiej spiekalności).

 

Może kobra miał juz okazje go spróbować?

A kolega z zaprzyjaźnionego składu przyciągnął ostatnio 4 patelnie Skarbka z Bobrka. A mówiłem mu - weź najpierw szóstkę ze zbytu drobnicowego, sprawdź co to warte. Teraz dokupił 4 patelnie Retopalu i miesza, bo sam Skarbek z Bobrka już w testach z niewielkim obciążeniem produkuje koks aż miło. Piekar jeszcze nie miałem, więc się nie wypowiadam. Wiem jedno. Jak na Piekarach ostatecznie zejdą z pokładów po starym Julianie i pójdą na to co dostali dawno temu po Rozbarku i Andaluzji - będzie kicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: Kolanin

Tylko ze to nie jest to samo. Paliłem eko groszkiem retopal z Piasta, palił się dobrze, choć popiołu było dużo, zużycie też duże, natomiast odsiewka o której pisałem jest zdecydowanie wydajniejsza energetycznie, a popiołu co kot napłakał. Tylko daleki transport do Ciebie moze być nieekonomiczny. To już jednak Twój wybór.

Edytowane przez kalfred
odpowiedź do konkretnego adresata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega z zaprzyjaźnionego składu przyciągnął ostatnio 4 patelnie Skarbka z Bobrka. A mówiłem mu - weź najpierw szóstkę ze zbytu drobnicowego, sprawdź co to warte. Teraz dokupił 4 patelnie Retopalu i miesza, bo sam Skarbek z Bobrka już w testach z niewielkim obciążeniem produkuje koks aż miło.

Czyli będzie do zbycia jakieś 200 ton ala,jareta plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...