Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Kupowałem z Bartexu przez ostatnie 2 sezony ekogroszek Gold zawsze latem. Szybko,sprawnie , miła obsługa. Węgiel suchy, dobrze zapakowany tylko kurier do bani (Poczta Polska). za każdym razem pouszkadzane palety, co z tym idzie porozwalane worki. Miesiącami ciągałem się z reklamacjami. Kupa nerwów, straconego czasu i groszowe zadośćuczynienie niewyrównujące nawet niedoboru wysypanego groszku w przeładunkach podczas transportu do miejsca docelowego.

W tym roku miałem zamiar kolejny raz kupić w Bartexe, ale........, ale nie kupię z przekory. Ludzie z Bartexu myślą chyba, że mają do czynienia z idiotami i mogą sobie z nich jaja robić. Dwa tygodnie temu promocja Gold 840zł/tona - myślę sobie dobra cena można będzie kupić. Dzisiaj wchodzę patrzę nadal promocja :yes: - 870zł/tona - 30 zł w górę w promocji w ciągu 1,5 tygodnia. Normalnie szał - miarka się przebrała za takie złodziejskie podchodzenie do klienta i robienie z ludzi głupków.

Mam zatem pytanie i prośbę o doradzenie jaka firma jest uczciwa wobec klienta i proponuje dobrej jakości groszek :

Karena - Wesoła, lub żółta Iskra

Prestige Premium - Wesoła

Bio-Pol - Wesoła lub Pieklorz

Gwóźdź - Wesoła

WęgloBud- Piekłorz

Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tez mam możliwość kupna ekogroszku z wesołej Groszek 2. niby ponad 28 KJ, popiół do 5% i siarka też niska ponoć się nie spieka.

Przysłał sprzedawca certyfikat. Cena ok 830 z wysyłką.

firma z katowic ulica zamkowa. Specjalnei nie podaje nazwy aby nie bylo ze reklama.

Czy groszek z tej kopalni się czasem nie spieka przy takiej dużej kalorycznosci?

 

Ktoś tym palił?

Lub co polecanie aby nie było ton popiołu i aby to poprostu grzało, bo co za interes kupić tanio i spalić np 6T jak mozna kupić drożej i przewalić tylko 4T.

Edytowane przez kloskak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Wieczorku nie robią ekogroszku więc nie ma nigdzie informacji o liczbie R więc musi to byc pewnie kruszone gdzieś na placu

 

Kupiłem 3 tony, cena z allegro 895/t z przesyłką, kurier przywiózł w czwartek, węgiel suchutki, waga worków lekko ponad 25kg, wszystko perfekcyjnie zapakowane, żaden worek nie rozerwany, zobaczymy na jesieni jak się będzie spalać ale jestem dobrej myśli bo parametry węgla bardzo zachęcające

Edytowane przez mclear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wesołej napiszę krótko - odpuściłem ją sobie bo była ostatnio tak spiekalna, że tylko po zmieszaniu z innym węglem się nadawała do spalania w kotle z podajnikiem, ale jak chcecie ryzykować to poczekam na Wasze recenzje z nadchodzącego sezonu, może się poprawiła.

 

Póki co za tydzień powinienem mieć nowy rodzaj ekogroszku i gdy go przetestuję napiszę czy będzie w ofercie i w jakiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wesołej napiszę krótko - odpuściłem ją sobie bo była ostatnio tak spiekalna, że tylko po zmieszaniu z innym węglem się nadawała do spalania w kotle z podajnikiem, ale jak chcecie ryzykować to poczekam na Wasze recenzje z nadchodzącego sezonu, może się poprawiła.

 

Póki co za tydzień powinienem mieć nowy rodzaj ekogroszku i gdy go przetestuję napiszę czy będzie w ofercie i w jakiej cenie.

 

 

 

Ja kupiłem z Wesołej i testowałem to na ciepłej wodzie i jak były te chłodne dni to trochę puściłem na dom. Palił się bardzo ładnie, popiołu mało i spieków tez nie było. Sprzedawca mówił, ze bierze tylko z wydobycia , bo na hałdzie leży ten stary z duża spiekalnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem podjąłem decyzję i zamówiłem Wesołą. Zima pokaże co to będzie. W tamtym roku rzeczywiście wesoła się spiekała, mimo najróżniejszych kombinacji z ustawieniami.

W końcu dałem sobie na spokój i 2 razy dziennie zaglądałem do pieca, zwalałem z retorty kalafiorki.

Mam nadzieję że z tego roku będzie lepsza.

Zacznę palić to na pewno podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tylko Piast i Ziemowit. Luzem - bo w worach to za taką kasę nie widzę możliwości. W moich stronach coraz częściej ludzie sieją miał 25 z Piasta i Rokitę w ten sposób, że ziarno do 6 mm odsiewają do miałów, ziarno powyżej 25 mm do groszków a to co zostaje ( 6 - 25 ) sprzedają jako ekogroszek. Powiem tak - jak starannie przesiane to jest to zdecydowanie fajniejsze od Retopalu. Za taką kasę to jeszcze ewentualnie jakaś mieszanka typu Chwałowice+Janka, może Wesoła + Janka. Też luzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tylko Piast i Ziemowit. Luzem - bo w worach to za taką kasę nie widzę możliwości. W moich stronach coraz częściej ludzie sieją miał 25 z Piasta i Rokitę w ten sposób, że ziarno do 6 mm odsiewają do miałów, ziarno powyżej 25 mm do groszków a to co zostaje ( 6 - 25 ) sprzedają jako ekogroszek. Powiem tak - jak starannie przesiane to jest to zdecydowanie fajniejsze od Retopalu. Za taką kasę to jeszcze ewentualnie jakaś mieszanka typu Chwałowice+Janka, może Wesoła + Janka. Też luzem.

 

A czy może to być kruszony z grubszej frakcji Jankowice? Sprzedawca nie ukrywa, ze kruszy kostkę i sprzedaje to jako eko luzem. Pamiętam kiedyś wspominał, że bierze węgiel z Jankowic, Chwałowic i chyba jeszcze z Marcela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z kopalni jankowice i marcela nie nadaje się na ekogroszek. To są inne typy węgla i mają wysoką spiekalność.

Mimo że z informacji jakie podaje kopalnia wynika że typ 33 z Marcela faktycznie się nie nadaje do kotłów z podajnikiem to też zależy z jakich pokładów idzie ten węgiel.

Mam kuzyna który pracuje na Marcelu i pali groszkiem z Marcela w kotle z podajnikiem, jest z nim trochę problemów przy grzaniu tylko CWU latem ale zimą sobie bardzo chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak różnicę pomiędzy platinum i prestige, jest sens dopłacać do do droższego?

 

 

Myślę że nie ma sensu dopłacać, premium jest wystarczający.

 

W tym roku chciałbym przetestować Ekomiał-siany ISKRA (Miał odsiewany z produkcji ekogroszku) z kareny, 660 z dostawą. Palił ktoś tym wynalazkiem? chciałbym na probę 1 tone kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "świeżak" a więc chciałem sie przywitac i od razu zasypac pytaniami kolegów i koleżanki jesli takowe sa na forum.

Co sądzicie o nowej propozycji "weglokoksu" Skarbek , paliłem dwa lata temu Pieklorzem z Bobrka kupinym w Imexsie workowany w kopalni (mega mokry) spieki i koksowanie ogromne po zmieszani z czeskim z marketu było OK, małe spalanie Ten rok paliłem brązowe worki Wesoła iskra kupiona w Karenie (droga) dużó popiołu bardzo ale to bardzo brudny piec, raz w tygodniu szczota i skrobaczka zaden sadpal nie pomagał, połowa worków rozklejona rozsypana, duże bryłki slimak zamiast na zawleczce to pracował na drucie zbrojeniowym 6 mm. Dodam że mam piec klimosza 15Kw stalowy obrotowa retorta i instalacja bez zaworów na wymienniku.

 

Hej, a gdzie masz zamiar zamawiać Skarbka? Pytam, bom z Twojej okolicy, poniekąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...