Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Mam pytanka do tych co regularnie zamawiają ekogroszek przez neta :

 

1. Rozumiem że takie firmy jak Bartex, Karena, Medex, Trust wysyłają zawsze Pocztą Polską? czy często się zdarza że palety docierają uszkodzone? worki są porozdzierane lub wręcz ginie ekogroszek?

 

2. Ekoret z Bartexu za 835zł to jest na 100% oryginalny ekoret z zakładu przeróbczego? czy raczej jakaś mieszanka sądząc po cenie? bo odliczając transport (100zł) i pakowanie(30zł) to możliwe że Ekoret może na placu po za kopalnią kosztować tylko 700zł? ile kosztuje luzem Ekoret na kopalni?

 

pzdr.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

2. Ekoret z Bartexu za 835zł to jest na 100% oryginalny ekoret z zakładu przeróbczego? czy raczej jakaś mieszanka sądząc po cenie? bo odliczając transport (100zł) i pakowanie(30zł) to możliwe że Ekoret może na placu po za kopalnią kosztować tylko 700zł? ile kosztuje luzem Ekoret na kopalni?

 

pzdr.

Nie śledzę teraz cen tego groszku ale workowany oryginalny Ekoret na zakładzie przeróbczym kosztował coś 8 stówek z haczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha żeby w Bartexie mógł kosztować 835zł, to na zakładzie przeróbczym by musiał kosztować grubo poniżej 700zł za luz, bo w tych 835zł jest już workowanie i transport gratis - pewnie co najmniej 100zł sobie liczy PP? brał może ktoś EKORETA z Bartexu i podzieli się wrażeniami? Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a gdzie masz zamiar zamawiać Skarbka? Pytam, bom z Twojej okolicy, poniekąd.

 

Właśnie pale próbką "skarbka" worek 25 kg oryginalny papierowy z Węglokoksu a sprzedaje go Imex Piechota. Pierwsze wrażenia:

Mokry producent podaje 13% tyle ma zboże (suche jak pieprz)

Pali się bardzo ładnie jasny mocny płomień piec szybko uzyskuje zadaną temperaturę.

Wymaga krótkiego czasu podtrzymania bo przy 30 min gaśnie.

Na pieklorzu (oryginalnym workowanym w Bobrku) czas podawania miałem 5/50 s skarbek 7/50 s

Popiół jasny wygląda jak popiół z papierosa

Zero spieków

Nie zaglądałem do płomieniówek.

Edytowane przez Małkociniak
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha żeby w Bartexie mógł kosztować 835zł, to na zakładzie przeróbczym by musiał kosztować grubo poniżej 700zł za luz, bo w tych 835zł jest już workowanie i transport gratis - pewnie co najmniej 100zł sobie liczy PP? brał może ktoś EKORETA z Bartexu i podzieli się wrażeniami?

 

podbijam pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszła zamówiona na próbę tona z Energo 740 zł z transportem Ekogroszek ekstra, pierwsze wrażanie ok - worki jutowe, mocne nieporozrywane, sam węgiel suchy jak pieprz, czarny, twardy połyskliwy, jak skończy się opał w podajniku za około 2 dni napiszę jak się spala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyszła zamówiona na próbę tona z Energo 740 zł z transportem Ekogroszek ekstra, pierwsze wrażanie ok - worki jutowe, mocne nieporozrywane, sam węgiel suchy jak pieprz, czarny, twardy połyskliwy, jak skończy się opał w podajniku za około 2 dni napiszę jak się spala

 

sam kupiłem tone tego cuda ale jeszcze nim nie paliłem więc czekam na Twoją relacje.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoret z bartexu czyli ten Silver?miałem tonę w zeszłym roku przy trybie letnim często wygasł piec, zima w miarę. Gold był ok nie wiem czy w tym roku jest taki sam, bo planuję właśnie kupić

 

1. Ekoret z Bartexu to jest to :

http://bartexwegiel.pl/sklep/index.php?id_product=55&controller=product

- Silver to co innego....mi mówili że Silver to mieszanka : Wesołej, Chwałowic i Piasta

- Mnie interesuje czy ten ich Ekoret to jest 100% zakład przeróbczy, może ktoś brał i da znać co i jak.

 

2. I druga sprawa : takie firmy jak Bartex, Karena, Medex, Trust wysyłają zawsze Pocztą Polską? czy często się zdarza że palety docierają uszkodzone? worki są porozdzierane lub wręcz ginie ekogroszek?

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 lata zamawiałem z Bartexu. Poczta polska to kpina. Zawsze porozwalane palety i worki. Teraz zamówiłem z innej firmy. Niestety wysyłają tylko Pocztą Polską. Jutro mija 3 dzień roboczy, więc spodziewam się dostawy, ale czy będzie, to tylko wspaniała poczta polska wie :p.

Jak dojedzie groch, to powiem jak wyglądał ładunek. Jak znowu będą porozwalane worki, to nawet nie przyjmuje i niech wiozą spowrotem do sprzedawcy. Niech sobie sam z pocztą się szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 lata zamawiałem z Bartexu. Poczta polska to kpina. Zawsze porozwalane palety i worki. Teraz zamówiłem z innej firmy. Niestety wysyłają tylko Pocztą Polską. Jutro mija 3 dzień roboczy, więc spodziewam się dostawy, ale czy będzie, to tylko wspaniała poczta polska wie :p.

Jak dojedzie groch, to powiem jak wyglądał ładunek. Jak znowu będą porozwalane worki, to nawet nie przyjmuje i niech wiozą spowrotem do sprzedawcy. Niech sobie sam z pocztą się szarpie.

 

Ok daj znać, może wyjściem by było brać za pobraniem niż płacić z gry przelewem - jak dojdzie rozczłonkowane to odesłać ich z kwitkiem... i niech się szarpią ze sprzedawcą...

ps. gdzie teraz brałeś i jaki ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok daj znać, może wyjściem by było brać za pobraniem niż płacić z gry przelewem - jak dojdzie rozczłonkowane to odesłać ich z kwitkiem... i niech się szarpią ze sprzedawcą...

ps. gdzie teraz brałeś i jaki ekogroszek?

 

Taki chyba "czar" przesyłek paletowych Poczty ...

 

Sam jak zamawiałem opał z Trusta to tak samo miałem rozwalone palety , rozwalone worki , z 2 palet dostałem 3 palety z opałem (jedną paletę robili na 2 palety) , część opału przepakowane.

Tragedia.

Dodatkowo czas dostarczenia. Normalnie po zamówieniu jednaego dnia towaru i jego wysyłce towar był następnego dnia u mnie.

Tutaj zajęło im chyba 3 dni ...

 

Za to sam kurier miły , uczynny , punktualny , pomógł towar wypakować i ustawić gdzie chce ...

 

Zapewne Poczta daje najlepsze warunki (cena) i dlatego jest wybierana , ale niestety jakość usług dość niska ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...