Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy jest możliwość zbadania próbki opału przynajmniej kaloryczność. Kto to robi ile kosztuje??

W mojej okolicy zdarzały się już przypadki, że sprzedawca kiepskiego węgla musiał załadować i zabrać oraz oddać pieniądze.

 

Słyszałem, że kosztuje około 200 zł, robi je pewnie ICHPW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były przetargi dla instytucji gdzie określono minimalne wymagania raz był to muł pył zamiast miału innym razem kamienie blokowały podajnik. Sprawę załatwiono polubownie. W pierwszym przypadku wysypał po dyskusji załadował i przywiózł odpowiedni.

A co my możemy zrobić kupując kilka ton?? Kupując próbkę kilkaset kg można sprawdzić czy przejdzie i czy się spieka, a i tak nie wiadomo co się trafi z nową dostawą.

Przywozi mi cysterka paliwo certyfikaty faktury zawsze wszystko powyżej normy, a czasem trafia się takie g.......... że nie mogę się doczekać kiedy się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm ciekawe czy będzie nagły zwrot i sprzedawcy zaczną zaniżać deklarowaną kaloryczność, żeby płacić niższe podatki ?

 

Jeśli natomiast kaloryczność [i podatek] będą należycie sprawdzane wtedy na podstawie wielkości akcyzy będzie można obliczyć ile tak naprawdę ma dany węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem ten "tani opał" - ale się działo :-/

 

dawno tu nie zaglądałem i to był błąd - bo bym Was ostrzegł przez "tanim opałem", którego tonę zakupiłem w zeszłym roku. Dla mnie po jej wypaleniu było jasne, tani okazał się droższy, bo pieklorza (płaconego około 900zł/tona) piec jadł na dobę 35kg a taniego wciągał 70kg!!! (płaconego około 730zł/tonę).

 

W tym roku kupiłem u lokalnego dilera eko które sam przywiózł jak twierdzi z Chwałowic - co to dokładnie jest sam nie umiał mi powiedzieć, w każdym razie "próbny" worek spisał się dobrze, tzn. palił się a nie gasł - bo i takie miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno tu nie zaglądałem i to był błąd - bo bym Was ostrzegł przez "tanim opałem", którego tonę zakupiłem w zeszłym roku. Dla mnie po jej wypaleniu było jasne, tani okazał się droższy, bo pieklorza (płaconego około 900zł/tona) piec jadł na dobę 35kg a taniego wciągał 70kg!!! (płaconego około 730zł/tonę).

 

W tym roku kupiłem u lokalnego dilera eko które sam przywiózł jak twierdzi z Chwałowic - co to dokładnie jest sam nie umiał mi powiedzieć, w każdym razie "próbny" worek spisał się dobrze, tzn. palił się a nie gasł - bo i takie miałem ;)

 

 

 

zastanawiam sie czemu na forum wszyscy narzekaja na węgiel ,,Tani Opał,, gdy w tym czasie sprzedajacy na znanym portalu aukcyjnym ma same pozytwyne oceny?

Edytowane przez kamilz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czemu na forum wszyscy nazekaja na węgiel ,,Tani Opoał,, gdy w tym czasie sprzedajacy na pewnym portalu aukcyjnym ma same pozytwyne oceny?

 

Bo pewnie te komentarze z portalu wystawiane są zaraz po odbiorze i dotyczą szybkości wysyłki, kontaktu itp, a nie jakości towaru, który trzeba trochę poobserwować aby ocenić właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czemu na forum wszyscy narzekaja na węgiel ,,Tani Opał,, gdy w tym czasie sprzedajacy na znanym portalu aukcyjnym ma same pozytwyne oceny?

 

Jacy palacze takie oceny ;)

 

A tak na poważnie - na "oko" to on się ładnie pali, tylko jest niskokaloryczny i brudzi wnętrze kotła, ale jak ktoś nie ma porównania z porządnym Pieklorzem to mu się wydaje, że jest ok, bo "się ładnie pali".

 

Zawsze możesz kupić worek i sam sprawdzić [ja tak zrobiłem].

 

Ślimaka już wymieniłem i jutro test Jaret Plus-a [dzisiaj miałem nierówny odbiór CWU przez co nie przetestowałem resztki "taniego"].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie i Panie a gdzie oprócz Resovera który tak ostatnio nawala można jeszcze kupić opał z przesyłką do domu?

Niestety jestem z Pomorza (okolice Słupska) i coś w miare dobrego musze kupić :(

 

Karoka65 już odstał ode mnie wiadomość :)

 

 

 

Napisz do użytkownika Ogniwa TomiAyomi jest z Darłowa i coś mi świta,że ostatnio pisał o jakimś dobrym opale, który udało mu się kupić chyba w BricoMarche...

 

pytnij go jak się mu to pali i czy warto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wyniki testu ekogroszku Jaret Plus:

 

- worek ważył 25,1 kg

- węgiel czarny, suchy

- granulacja jak należy 8-25 mm, bez miału

- pali się pięknie, łatwo go rozpalić,

- popiół podobny jak w Pieklorzu tzn są miękkie grudki i pył, ale brak zanieczyszczeń jak w Pieklorzu, czyli łupków i innego niepalnego badziewia,

- zużycie węgla [kaloryczność] - około 5,1 s/1 st C [czas pracy podajnika/przyrost temperatury zasobnika CWU] - dla porównania Pieklorz z Bytomia [28-29,5 MJ/kg] ma 5,06s/1 szt C- więc jak widać bardzo dobry wynik [porównajcie z innymi].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do użytkownika Ogniwa TomiAyomi jest z Darłowa i coś mi świta,że ostatnio pisał o jakimś dobrym opale, który udało mu się kupić chyba w BricoMarche...

 

pytnij go jak się mu to pali i czy warto....

 

teraz pale mialem

w brico ten kamienny sie skonczyl maja teraz brunatny w cenie 16.70 za worek 25 kg, kupilem na tescik 3 worki

tez palilo sie ok

mial troche sie spieka ale w zwiazku z tym ze mam teraz sporo czasu bo mieszkam juz w nowym domku

(zeszlu rok to palenie na budowie)

to sobie od czasu do czasu trace kalafiorka :) i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękną mamy jesień tej zimy :D w zeszłym roku o tej porze paliliśmy aż dym walił z komina:) zaraz zaczną się temp minusowe i zaczną się kłopoty z eko, i zobaczymy wtedy jakie eko jest do bani... a to będzie szlakowac,a to bedzie szło ze 30kg/doba,a to komuś zgasnie kocioł,a to zerwie zawleczkę, etc.... jak kiepskie eko się trafi to dawac fotki -zobaczymy co sprzedaja w workach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...