Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Mam pytanie do użytkowników, a szczególnie do Kaszpir. (niedawno kupił ) Co jest wart ruski Ekogroszek Ekstra 26MJ z Trusta

Zrobiło się zimniej to już może ktoś ma jakieś obserwacje

Nie jest płukany, w truście powiedzieli mi że jest tak dobry- czysty że nie potrzeba.

 

Wsypię ten opał za kilka dni. Teraz czekam aż kocioł mi wygaśnie i chce lekko podmalować kosz i wtedy wsypię i wtedy mogę coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, ktos palil ekomialem rokita ?
Rokita z Piasta to opał łatwy, moc zbliżona do Retopalu, takiego prawdziwego miałkiego miału zazwyczaj jest w nim tak 15-25% reszta groszek do 35 mm. Do fajek raczej się nie nada, ale do palników 2 generacji jak najbardziej można. Popiół może trochę żużlować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie do użytkowników, a szczególnie do Kaszpir. (niedawno kupił ) Co jest wart ruski Ekogroszek Ekstra 26MJ z Trusta

Zrobiło się zimniej to już może ktoś ma jakieś obserwacje

Nie jest płukany, w truście powiedzieli mi że jest tak dobry- czysty że nie potrzeba.

 

Kupiłem pod koniec kwietnia 3t w Kole,jak była promocja po 610zł/t luzem z firmy Energo.

Do lipca grzałem nim CWU,spalał się dobrze,popiół jasny ok. 10%,nie spieka się.

 

Nie płuczą ale sortują i odsiewają specjalną maszyną(widziałem jak to robią)

Kamienie oddzielają od węgla sprężonym powietrzem,dlatego zawsze jest suchy.

W połączeniu z ekomiałem Rokita będę miał fajną mieszankę na cały sezon grzewczy i przyszle lato na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokita z Piasta to opał łatwy, moc zbliżona do Retopalu, takiego prawdziwego miałkiego miału zazwyczaj jest w nim tak 15-25% reszta groszek do 35 mm. Do fajek raczej się nie nada, ale do palników 2 generacji jak najbardziej można. Popiół może trochę żużlować.

Dzieki za info,wiec kupie a cena 550zl za/t chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, w taką ( 520 PLN ) cenę za workowany to już nie bardzo jestem skłonny uwierzyć. No bo to już poniżej ceny kopalnianej wychodzi, jeżeli uwzględnić koszt transportu do sprzedawcy, worków i robocizny. Znaczy - spodziewałbym się że np. będzie pomieszany na pół z miałem 23 z Piasta albo z jakąś 19-stką czy 21 z Janki. Ewentualnie z odsiewkami z grubszych sortów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie w workach to mógłby być jeszcze ewentualnie miał 25 z Piasta albo 24 z Ziemowita, to byłaby realna cena dla tych miałów. Jednak 25 z Piasta rzadko ostatnio bywa dostępny. Poza tym zarówno 25 z Piasta jak i 24 z Ziemowita nie są przygotowywane pod podajniki ( a Rokita jest ). Mogą mieć sporo zerówki ( to rzadziej się zdarza ), ale mogą też zawierać znaczną ilość nadziarna nawet i 4 - 5 cm ( to jest częste a właściwie normalne, bywają takie dostawy miału 25 z Piasta z których ze 25% wagi jest takiego ziarna ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WĘGLOBUDU miałem na próbę miał Piasta i Pieklorza z Chwałowic. Miał był wilgotny ok 10-12% wody i stwierdziłem że dla kiltu zł oszczędności szkoda brać. Pieklorz łady, suchy i nie spiekał ( miałem to szczęście że pod koniec lipca się zrobiło zimno a w domu miałem kapitalny remont więc aby ściany lepiej schły na 2 doby otworzyłem podłogówkę). Kupiłem 3t Pieklorza i jestem zadowolony, jedyny minus to że worki są słabe i trzeba je delikatnie przenosić.

 

Witam,

Jestem a raczej niedługo będę świeżym palaczem (kocioł jeszcze nie uruchomiony), gdyż kupiłem dom i czeka mnie pierwsza zima. Mam piecyk Defro Comfort Eko i kupiłem w wspomnianym przez Ciebie składzie węgiel Pieklorz "KWK Bobrek". Czy możesz już teraz więcej napisać o węglu który kupiłeś w tym składzie w Żorach, bo zacząłem mieć czarne myśli, jak poczytałem niektóre opinie o sprzedawcy a raczej sprzedawanym przez niego węglu na Allegro (co prawda są to opinie z 2010 roku i tych negatywnych jest chyba 10 na 400 pozytywnych ale obawa pozostała)... Aż mnie kusi, aby jeden worek dać gdzieś do badania, nie wiecie ile to kosztuje ?

Potwierdzam też, worki mają bardzo liche, drą się i trudno je przenosić, za rogi nie da się złapać, po się podrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

co tam teraz polecacie do palenia? Szukam czegoś pod mieszanie z Retopalem a także do palenia bez mieszania w zimniejsze dni.

 

Kupiełm już Retpala z lokalnego składu. Pali się fajnie. Bez problemów i zdecydowanie jest mniej popiołu niż w poprzednich latach. Coś się zmieniło?

 

zastanawiam się nad ofertą Kareny lub Bartexu. Brałem już od nich wcześniej Wesołą i nie było większych poblemów. Jak Wesoła w tym sezonie? Spieka się jeszcze bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...