Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śruba, jak to jest czech to i jest brunatny. Tyle że dokąd jest choćby lekko wilgotny to wygląda na czarny. Jak to są Komorany, to ma pod 20 MJ. Tam minimum19,5 chyba dokładnie kopalnia Most - Komorany podaje, nie pamiętam teraz. Ale po 4 stówki tona workowanego to naprawdę niezła cena za MJ wychodzi. Przy chociażby 70% sprawności kWh wyjdzie po niespełna 11 groszy.

 

Cześć Kobra!

 

Sugerujesz, że na mój pierwszy sezon ten brunatny z obi będzie ok? Czytając forum wszędzie piszą kamienny, kamienny... Dlatego też nastawiłem sięna kamienny. Drugą opcją może być ta zgoda z Bricomana 21-23mj worek 25kg za 15zł lub coś z Leroya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel kamienny jest bardziej kaloryczny niż brunatny , mniej magazynuje wody od brunatnego , mniej brudzi kocioł i komin ...

 

Największą zaletą czecha jest brak spiekalności (łatwo się spala) i niższa cena.

Wady: Niska kaloryczność , duża chłonnośc wody (kilka razy większa niż kamiennego) , większe brudzenie kotła i komina , w przypadku węgla z Komoran opał bardzo mocno zasiarczony (zawartośc siarki około 1,7%)

 

Większość opału w marketach , to opał czeski ...

 

Osobiście uważam że ten z Leroya opał z Bartera jest dobry , ale za tą cenę (a nawet trochę niższą) można mieć bardziej kaloryczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawiła się kolejna super oferta na rosyjski węgiel http://superopal.com/sklep/nowosc-super-promocja-ekogroszek-czarna-perla 635 zł tona z dostawą do domu miał ktoś może z tym doświadczenie? Dostawca KTK

 

Te nazwy ekogroszków zaczynają powalać na kolana - chociaż cena mocno zachęcająca...

http://ktkpolska.pl/assets/ekogroszek-lipiec-2014.pdf

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny jestem na etapie testownia ekogroszków. a doładniej Ekkogroszek jaret plus z naciskiem na plus. Zainteresownaie rozpoczęło się na targach w Kielcach. Potem różnicy w cenach na składach i w sklepach interentowych. Doszłem do wniosków::stirthepot:

Każdy skład dorzuca coś swojego i jest to co innego dla danego składu

Po przetestowaniu niezliczonej ilości ekogroszków z różnych składów (test z 2 worków 25kg) ,wybrałem ten ze sklepu sklep.sambudrol.pl Ekogroszek JARET® Plus . Każdy ekogroszek niby lepszy od drugiego. Jednak szukałem takiego który nie ma spieków. Ten ma najlepsze parametry. Idealnego ekogroszku nie zdnajdziecie. A ten jaret plus popiołu ma najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny jestem na etapie testownia ekogroszków. a doładniej Ekkogroszek jaret plus z naciskiem na plus. Zainteresownaie rozpoczęło się na targach w Kielcach. Potem różnicy w cenach na składach i w sklepach interentowych. Doszłem do wniosków::stirthepot:

Każdy skład dorzuca coś swojego i jest to co innego dla danego składu

Po przetestowaniu niezliczonej ilości ekogroszków z różnych składów (test z 2 worków 25kg) ,wybrałem ten ze sklepu sklep.sambudrol.pl Ekogroszek JARET® Plus . Każdy ekogroszek niby lepszy od drugiego. Jednak szukałem takiego który nie ma spieków. Ten ma najlepsze parametry. Idealnego ekogroszku nie zdnajdziecie. A ten jaret plus popiołu ma najmniej.

 

 

Dobre :)

 

Wrzuć foty sprzed i po spaleniu - chyba jakoś te testy dokumentowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę o pomoc

znajomy ma dom 150 m2

porządne okna 3-szybowe właściwie zamontowane w warstwie ocieplenia

15 cm na podłodze 24 cm wełny na ścianie 30-40 cm na skosach

a przede wszystkim sam pilnuje izolacji[niewiele jest tak pilnowanych domów przy robotach]

aha dom z went grawitacyjną

ja ten dom liczę max na 8 kw przy minus 20

aha dodatkowo kominek w domu ma

 

hydraulik naciąga go na piec 24 kw z podajnikiem .

jak oceniacie czy ten piec to za duża do takiego domu krowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę o pomoc

znajomy ma dom 150 m2

porządne okna 3-szybowe właściwie zamontowane w warstwie ocieplenia

15 cm na podłodze 24 cm wełny na ścianie 30-40 cm na skosach

a przede wszystkim sam pilnuje izolacji[niewiele jest tak pilnowanych domów przy robotach]

aha dom z went grawitacyjną

ja ten dom liczę max na 8 kw przy minus 20

aha dodatkowo kominek w domu ma

 

hydraulik naciąga go na piec 24 kw z podajnikiem .

jak oceniacie czy ten piec to za duża do takiego domu krowa .

 

Na 3 takie obiekty będzie git. Może hydraulik mieszka blisko i się podłączyć chce na lewo?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę o pomoc

znajomy ma dom 150 m2

porządne okna 3-szybowe właściwie zamontowane w warstwie ocieplenia

15 cm na podłodze 24 cm wełny na ścianie 30-40 cm na skosach

a przede wszystkim sam pilnuje izolacji[niewiele jest tak pilnowanych domów przy robotach]

aha dom z went grawitacyjną

ja ten dom liczę max na 8 kw przy minus 20

aha dodatkowo kominek w domu ma

 

hydraulik naciąga go na piec 24 kw z podajnikiem .

jak oceniacie czy ten piec to za duża do takiego domu krowa .

 

Rozumiem że jakąś podpucha ???

 

Jeśli jednak nie to wybrać kocioł 7KW (np.Skamp) lub 10KW (Ogniwo Eko Plus)

 

I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w tych czarnych workach i ani jeden nie był trachnięty lub niegogrzany, a wszystkie już przeszły przez moje ręce przy układaniu w kotłowni

Interesuje mnie jaki był czas dostawy tego ekogroszku,a dokładniej ile upłyneło czasu od momentu zamówienia ,do momentu dostawy.Pytam,bo niechciałbym brać niepotrzebnie urlop z pracy czekajac na jego dostawę.I jeszcze jedno,kto był jego dostawcą (Jaka firma kurierska?)

Edytowane przez zębaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weglo smyk, ktoś brał od nich groszek albo miał?

Ja paliłem, tym śerdnim, szarych workach chyba, nie mogę nic złego powiedziec.

Oto co napisali mi odnoście tego co posiadają na wiosnę, nie wiem na ile jeszcze aktualne

Jeżeli były to worki przeźroczyste do ekogroszek był robiony z węgla z kopalni Wesoła w klasie 29-04-04, jeżeli były to worki szare to był to ekogroszek robiony na bazie kopalni Wesoła i ZG Sobieski w klasie 26-07-08 . W chwili obecnej jak już wspominałem mamy trzy ekogroszki w sprzedaży w workach najmocniejszy – EKOGROSZEK WESOŁA w białych workach w 29-04-04 aktualnie robiony na bazie groszków z kopalni Wieczorek i Staszic w cenie loco Ruda Śląska 800 zł brutto bez akcyzy za tonę (w najbliższej przyszłości otrzyma nową nazwę handlową EKOMOCNY nowy wzór i kolor worka ) , EKOSMYK 26-07-08 robiony na bazie groszków z kopalni Wieczorek, Staszic i ZG Sobieski w cenie 760 zł brutto bez akcyzy za tonę oraz EKOSMYCZEK 24/23-08-10 robiony na bazie groszków z kopalni Wieczorek, Staszic, ZG Sobieski i ZG Janina w cenie 700 zł brutto bez akcyzy za tonę.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZwoniem przed chwilą i się dowiedziałem że ten ekogroszek jest robiony z węgli rosyjskich, jest przedmuchiwany czyli że jest bez kamienia.

Mieszankę robią u siebie na miejscu, biorą te węgle od 13lat.

 

Cena zachęcająca 740zł z transportem i jeszcze Kaszpir piszę ze pali się ładnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...