Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

W tym roku będę palił pierwszy rok piecem z podajnikiem

 

Przeczytałem przez dwa tygodnie od 1 do 445 strony.

Jestem mądrzejszy o tą wiedzę i widzę że zrobiłem kupując opał i piec na odwrót tzn powinienem najpierw poczytać :-)

 

Jest po jabłkach jeśli chodzi o ekogroszek.

( nie wiedziałem co jest co - nie kupowałem po 2 worki jak kupują ludziki tylko od razu w tonach :-) tzn kupiłem chyba złe paliwo ( pewnie trochę za dużo) do swojego pieca - palnika i nie wiem czy trochę nie za mały piec . Piec mam 20 KW. Do ogrzania 180 metrów.

 

 

3 tony - Pieklorz Bobrek 28-20kj( pisali tu ludzie że robią się spieki i po odpaleniu tydzień temu pieca na próbę z najwyższą mocą faktycznie one są.) Ri > 20

1 tona - Bartex Gold ( nie paliłem ) 29-30kj nie wiem jaka spiekalność typ 32.1

1 tona - Bartex Silver (nie paliłęm )27-28 kj nie wiem jaka spiekalność, typ 32.1

1 tona - Jaret ( nie paliłem ) - 21 kj RI = 0 ?, typ 31.1

1 tona - rusek - 23 kj ( nie paliłęm ) RI > 1 typ, 31.1

 

Nie wiem jak to teraz spalić przez okres grzewczy w palniku żeliwnym pierwszej generacji aby mieć jak najmniej roboty ze spiekami. Popiół mi nie przeszkadza. Mogę wyciągać wiadro dziennie. Ważne jest dla mnie aby piec chodził poprawnie.

 

Niektórzy na spieki mieszają węgiel. Jak to zrobić? Jakie proporcje - głównie chodzi i Pieklorza z Boberka bo tego mam najwięcej, i być może ten GOLD z Bartexu.

 

Mogę do mieszania kupić coś innego. Najwyżej zostanie na następny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam , dzisiaj otrzymałem żółtą iskrę z kareny i od razu porównałem ją z bartexem goldem. może zacznę od worków. karena 20kg folia szyta, bartex 25 folia zgrzewana. oba groszki dostałem na paletach , towar w stanie idealnym. brawo firmy kurierskie. węgiel z obu firm nie był mokry , ale też nie był suchy jak pieprz. lekko wilgoć można odczuć na ręku , wszystko w granicach normy. zakładana wilgotność producenta musi być, hehe. potem zacząłem porównywać węgiel i powiem szczerze, że zgłupiałem. wyglądają tak samo . nie ma żadnej różnicy , ja przynajmniej nie widzę . czyli wiem że nic nie wiem do póki nie wrzucę grochu na retortę. jak zrobię próby to się odezwę . na tym zakończę tak nie miło bez konkluzji , pozdr

 

 

20150921_122925_resized.jpg

20150921_122910_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , dzisiaj otrzymałem żółtą iskrę z kareny i od razu porównałem ją z bartexem goldem. może zacznę od worków. karena 20kg folia szyta, bartex 25 folia zgrzewana. oba groszki dostałem na paletach , towar w stanie idealnym. brawo firmy kurierskie. węgiel z obu firm nie był mokry , ale też nie był suchy jak pieprz. lekko wilgoć można odczuć na ręku , wszystko w granicach normy. zakładana wilgotność producenta musi być, hehe. potem zacząłem porównywać węgiel i powiem szczerze, że zgłupiałem. wyglądają tak samo . nie ma żadnej różnicy , ja przynajmniej nie widzę . czyli wiem że nic nie wiem do póki nie wrzucę grochu na retortę. jak zrobię próby to się odezwę . na tym zakończę tak nie miło bez konkluzji , pozdr

 

 

[ATTACH=CONFIG]331396[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]331397[/ATTACH]

 

 

na zdjęciach raczej różnicy nie zobaczysz bo są te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i jaki sypiesz jako pierwszy?

 

bardzo mnie kusi żeby wrzucić na retortę , ale czy to będzie miarodajne przy tak małym odbiorze ciepła. dodam że groch wygląda bardzo dobrze w porównaniu do lokalnego jareta . widać że ma moc , czarny , twardy i się błyszczy jak psu jajca na ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na platerze masz dwa węgle na jednym jak i drugim zdjęciu. po lewej karena na żółtym tle a po prawej gold z bartexu. różnica taka że na pierwszej focie na środku położyłem nożyk do tapet.

 

 

spróbuj jeszcze je porównać na zgniatanie :p, weź młota, jedno ziarno i przy........... ,wesoła powinna być twardsza chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawiła się kolejna super oferta na rosyjski węgiel http://superopal.com/sklep/nowosc-super-promocja-ekogroszek-czarna-perla 635 zł tona z dostawą do domu miał ktoś może z tym doświadczenie? Dostawca KTK

 

Na fotach wygląda całkiem ładnie i czysty bez miału, jakby miał te 23-24MJ i popiołu do 10% to za tą cenę wydaję się OK - wysyłka za pobraniem gratis, jeszcze jakby ci sprzedawcy popracowali nad jakością worków foliowych (że by były mocniejsze) w które pakują ekogroszek to było by git ale już niektórzy pakują w worki PP :

 

http://allegro.pl/nowosc-ekogroszek-czarna-perla-dostawa-cala-polsk-i5670758232.html

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotach wygląda całkiem ładnie i czysty bez miału, jakby miał te 23-24MJ i popiołu do 10% to za tą cenę wydaję się OK - wysyłka za pobraniem gratis, jeszcze jakby ci sprzedawcy popracowali nad jakością worków foliowych (że by były mocniejsze) w które pakują ekogroszek to było by git ale już niektórzy pakują w worki PP :

 

http://allegro.pl/nowosc-ekogroszek-czarna-perla-dostawa-cala-polsk-i5670758232.html

Cena 635 przy zakupie u nich na stronie.

Testował ktoś już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...