Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na mój gust na obu zdjęciach jest ten sam worek więc i węgiel jest ten sam ;)

 

poważnie , na platerze masz dwa rodzaje węgla. po lewej kar. a po prawej bart. kopara mi opadła bo nie mogłem rozróżnić i dlatego tak przeżywam. tak naprawdę to jest bez znaczenia , bo dopiero fajka pokaże co jest co. karena i bartex to porządne firmy i na pewno wiedzą czym handlują , jakość gwarantowana , prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich po raz pierwszy na tym forum.

Poczytałem trochę i przyznam od razu że nie wszystko, za dużo tego. Od miesiąca eksploatuję kocioł na eko (DEFRO Komfort Eko 20KW). W chwili obecnej pracuje dla potrzeb CWU. Pierwszym opałem jaki wrzuciłem w ilości 75KG był prawdopodobnie EKOSORT z Juliusza pakowany u sprzedającego. ta ilość starczyła mi na ok. 15-16 dni. Popiołu z tego było ze 12L. Następnie zasypałem ruskim sprzedawanym przez Firmę LECHPOL z Szubina. Już po tygodniu zauważyłem zdecydowanie większą ilość popiołu i niższą temperaturę na kotle. Obecnie kupiłem Ekogroszek Wesoła i może ktoś mi powie jakie dla mojego pieca są najlepsze ustawienia dla pracy i podtrzymania. Później będę je minimalnie korygować. Dodam, że w chwili obecnej, oby jak najdłużej :) tylko dla CWU.

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich po raz pierwszy na tym forum.

Poczytałem trochę i przyznam od razu że nie wszystko, za dużo tego. Od miesiąca eksploatuję kocioł na eko (DEFRO Komfort Eko 20KW). W chwili obecnej pracuje dla potrzeb CWU. Pierwszym opałem jaki wrzuciłem w ilości 75KG był prawdopodobnie EKOSORT z Juliusza pakowany u sprzedającego. ta ilość starczyła mi na ok. 15-16 dni. Popiołu z tego było ze 12L. Następnie zasypałem ruskim sprzedawanym przez Firmę LECHPOL z Szubina. Już po tygodniu zauważyłem zdecydowanie większą ilość popiołu i niższą temperaturę na kotle. Obecnie kupiłem Ekogroszek Wesoła i może ktoś mi powie jakie dla mojego pieca są najlepsze ustawienia dla pracy i podtrzymania. Później będę je minimalnie korygować. Dodam, że w chwili obecnej, oby jak najdłużej :) tylko dla CWU.

 

poproś o pomoc forumowiczów posiadających ten sam sterownik co ty, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertokot25 - czekam na testy. KOniecznie zdjęcia węgla i popiołu, no i twoje odczucia czy daje ciepło:)

 

Ok wrzucę test z fotami.

 

- Jak ktoś ma doświadczenia z ostatnich zakupów (świeży obecny towar) np. Wesołej, Chwałowic, Ziemowita, Retopala i innych z Kareny, Bartexu lub innych firm to też nie wrzuca swoje spostrzeżenia i fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 635 przy zakupie u nich na stronie.

Testował ktoś już?

 

Gdy będę przejazdem w okolicy na pewno wezmę ze 2 worki, przetestuję i dam znać.

 

Co ciekawe na certyfikacie na ten węgiel jest napisane, że został wystawiony dla KTK ... o którym piszą pod linkiem

 

http://www.strefabiznesu.pomorska.pl...-opalu-histori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jak ktoś ma doświadczenia z ostatnich zakupów (świeży obecny towar) np. Wesołej, Chwałowic, Ziemowita, Retopala i innych z Kareny, Bartexu lub innych firm to też nie wrzuca swoje spostrzeżenia i fotki

 

U mnie Wesoła z ostatniej dostawy trochę się spieka przy dużej mocy palnika, więc czystej Wesołej nie sprzedaję - chyba, że się ktoś uprze i ze świadomością tego ją zamówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będę przejazdem w okolicy na pewno wezmę ze 2 worki, przetestuję i dam znać.

Co ciekawe na certyfikacie na ten węgiel jest napisane, że został wystawiony dla KTK ... o którym piszą pod linkiem

 

Może to te 40 tys ton - stąd cena - żeby ABW nie sprzątnęło nam tego węgla jako dowód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to te 40 tys ton - stąd cena - żeby ABW nie sprzątnęło nam tego węgla jako dowód :)

 

 

Kupiłem tonę. Zobaczymy co to za węgiel.

 

 

Głownie we względu na deklarowaną spiekalność do mieszania z Pielkorzem Bobrek z RI = 20. Przyjdzie pewnie za jakiś tydzień to wrzucę foty wszystkich swoich węgli co zamówiełem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tonę. Zobaczymy co to za węgiel.

 

 

Głownie we względu na deklarowaną spiekalność do mieszania z Pielkorzem Bobrek z RI = 20. Przyjdzie pewnie za jakiś tydzień to wrzucę foty wszystkich swoich węgli co zamówiełem

 

Hmm skoro go tam nie mają to może podeślesz mi worek kurierem do sprawdzenia - oszacuję kaloryczność, ilość popiołu i zobaczę czy faktycznie RI ma niskie.

 

Daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...