Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jacy palacze takie oceny ;)

 

A tak na poważnie - na "oko" to on się ładnie pali, tylko jest niskokaloryczny i brudzi wnętrze kotła, ale jak ktoś nie ma porównania z porządnym Pieklorzem to mu się wydaje, że jest ok, bo "się ładnie pali".

 

Zawsze możesz kupić worek i sam sprawdzić [ja tak zrobiłem].

 

Ślimaka już wymieniłem i jutro test Jaret Plus-a [dzisiaj miałem nierówny odbiór CWU przez co nie przetestowałem resztki "taniego"].

 

Witam,

Jestem ciekaw Twojej opinii o Jaret+, bo mam niedaleko siebie przedstawiciela i sprzedaje ten opał..... napisz jak spalisz jak się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem ciekaw Twojej opinii o Jaret+, bo mam niedaleko siebie przedstawiciela i sprzedaje ten opał..... napisz jak spalisz jak się sprawuje :)

 

Jaret Plus bardzo dobrze się wypala. Mało popiołu z tego węgla jak jest uczciwie sprzedany.

 

Możemy jednak poczekać co tam Suspenser wykombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o węglu z Syberii. Porównałem jego spalanie z węglem krajowym z kopalni Zgoda(workowany): wartość opałowa podobna,tj 26MJ, ta sama ilość popiołu po spaleniu ok. 10% (wagowo).Węgiel syberyjski ma krótki płomień, żar potrafi się rozgrzać do 1350stC. W popiele trafiają się pojedyńcze kamienie,jest dużo "prażynek" koloru brązowego.Łatwo się rozpala,nie ma tendencji do sklejania się. Cena w mieście portowym: groszek 600zł/tona, ekogroszek(ten sam tylko przesiany)-650zł/t, oczywiście luzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika ze strony kompanii węglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/ to KWK Chwałowice nadal jeszcze nie posiadają w swojej ofercie paliwa kwalifikowanego jako ekogroszek - czyli nadal sprzedają tzw. groszek o granulacji ekogroszku. Czy ktoś brał ten "groszek" prosto z tej kopalni i pali nim z jakimś pozytywnym skutkiem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika ze strony kompanii węglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/ to KWK Chwałowice nadal jeszcze nie posiadają w swojej ofercie paliwa kwalifikowanego jako ekogroszek - czyli nadal sprzedają tzw. groszek o granulacji ekogroszku. Czy ktoś brał ten "groszek" prosto z tej kopalni i pali nim z jakimś pozytywnym skutkiem ???

 

W zeszłym roku miałem kilka worków na próbę, bo sąsiad tak ten groszek zachwalał.

Niestety bardzo się koksował tak jak mój obecny Bobrek. Jak jest w tym roku? Nie wiem, nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika ze strony kompanii węglowej http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/ to KWK Chwałowice nadal jeszcze nie posiadają w swojej ofercie paliwa kwalifikowanego jako ekogroszek - czyli nadal sprzedają tzw. groszek o granulacji ekogroszku. Czy ktoś brał ten "groszek" prosto z tej kopalni i pali nim z jakimś pozytywnym skutkiem ???

Pisałem o tym kilka razy. W tamtym roku kopalnia wycofała go ze sprzedaży z powodu spiekania.

Węgiel się poprawił i zaczęto sprzedawać groszek ale we frakcji do 25mm a nie do 31,5.

Miałem 3 wirki od kuzyna który dostał prosto z kopalni i powiem że palił się dobrze bez spieków.

Niby jest do 25 ale jakiś grubszy i złoże jest mocno napowietrzone co skutkuje tym że płomień przesuwa się na jeden bok retorty i nie chce się palić centralnie na środku. Kuzyn u siebie zauważył to samo.

Ale palił się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego bobrka którego wysyłałem na wiosnę nikt nie narzeka ale widziałem ostatnio na forum już dwie opinie naszych kolegów ze zdjęciami i to pakowanego oryginalnie na kopalni i narzekają na spieki i dużą ilość popiołu.

Może znowu dokopali się do jakiegoś gówna jak na początku zeszłego roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje na przyszły rok - jakby się palił dobrze to go wezmę ale muszę najpierw przetestować. Z poprzedniego sezonu zostało mi ok. 800 kg ekogroszku z kwk Julian tego jeszcze dobrego - z tego sezonu zostanie mi zapewne trochę bobrka no to resztę uzupełnię może tym groszkiem z Chwałowic i będzie.

 

No ale najpierw testy z paru worków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu 10 worków kupiłem 2 tony ekogroszku z portu w Gliwicach na Portowej. Jest tam też Urząd Celny. http://www.scl.com.pl/ekogroszek,d158.html

Ponoć pochodzi z kopalni Ziemowit w Mysłowicach. Cena przystępna 700 zł za tonę, pakowany w workach po 25 kg, dowóz na terenie gminy gratis.

Co najważniejsze pali się bardzo dobrze, zero spieków i niedopalonego węgla, ślimak chodzi bardzo cicho, popiół to idealny proszek prawie jak z papierosa.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wczoraj załadowałem pierwsze worki tegorocznego węglaod Karkoa. Mimo, że z miesiąc leżał już w kotłowni, jeszcze nie jest w pełni suchy. Jednak kilka miesięcy pod chmurką sprawiło swoje, że podczas przekładania trochę wody się nawet wylewało.

Mówiłem Trociu, nakrył dobrze bo na dworze przez dziurki się naleje.

Kiedyś wysłaliśmy w piątek eko, kurierzy postawili na oddziale przeładunkowym do poniedziałku pod chmurą a pech chciał że lało całą sobotę i połowę niedzieli.

Tak dowaliło do węgla że lało się z worków.

Worki muszą mieć otworki bo niemożliwe byłoby ich zgrzanie, musi którędyś wyjść powietrze.

Obecnie jeszcze oprócz skreczowania zewnętrznego stosuje się foliowe kaptury na górę żeby zabezpieczyć przed deszczem na drogę ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...