Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Najlepiej krótki cykl podawania, czyli np. 2 s podawania, przerwa zależnie od mocy np. 20 s

U mnie byłoby to niemożliwe, 5 sek, to minimalny czas podawania. Piszę tym dlatego, bo gdy było chlodniej ustawilem te 5 sek jako czas podawania i 120 sek (maksimum) jako czas przerwy. Wentylator też jak najmniej, 6%. Grzejniki dostatecznie ciepłe. No niestety, spadały z retorty niedopały.

Pytanie czy mozna te czasy, mając kod instalatora, korygować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najlepiej krótki cykl podawania, czyli np. 2 s podawania, przerwa zależnie od mocy np. 20 s

 

@SUSPENSER, rozumiem, ze mówisz o czasach pracy. A jak z podtrzymaniem i czy eksploatując teraz kocioł dla CWU też tak samo ustawiać?

Moje obecne nastawy ale dla jakiegoś tam ruska ;)

 

Czas podawania 6sek

Przerwa podawania 60sek

Siła nadmuchu 20

Histereza kotła 2st

Histereza CWU 2st

 

Praca podtrzymania 5sek

Przerwa poodtrzymania 15min

 

Wentylator podtrzymania

czas pracy 10sek

czas przerwy 5min

 

Jak tylko się skończy paliwo, zasypuję WESOŁĄ

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro go tam nie mają to może podeślesz mi worek kurierem do sprawdzenia - oszacuję kaloryczność, ilość popiołu i zobaczę czy faktycznie RI ma niskie.

 

Daj znać na priv.

 

 

Wyśle jak dojedzie.

 

a testował ktoś ten węgiel?

 

w wakacje był po 780 zł z przesyłką.

To chyba nie jest oryginalny eko ?

 

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-29mj-certyfikat-oryginalny-24h-i5670787307.html

 

 

cytat z opisu "ponadto nie spieka się" a jak przyjechał to na worku RI 20

 

Testowałem przez 8 godzin to trochę spieków było ale może jeszcze nie nauczyłem się jak mam dmuchać i podawać

Edytowane przez styks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśle jak dojedzie.

 

a testował ktoś ten węgiel?

 

w wakacje był po 780 zł z przesyłką.

To chyba nie jest oryginalny eko ?

 

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-29mj-certyfikat-oryginalny-24h-i5670787307.html

 

 

cytat z opisu "ponadto nie spieka się" a jak przyjechał to na worku RI 20

 

Testowałem przez 8 godzin to trochę spieków było ale może jeszcze nie nauczyłem się jak mam dmuchać i podawać

 

Grzałem nim CWU w okresie letnim, spieków znikome ilości, popiół bardzo ładny, kupowałem w promocji 780 zł z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

ekogroszek silesia? wart rozwagi? na lokalnym rynku jest oferta 680 pln za tonę workowany, znalazłem kartę produktu na stronie: 27-29MJ, popiół <10, siarka 0,6<0,8, Ri =20 plus minus 7 , ma ktoś jakieś doświadczenia? warto za 680 pln.

http://www.pgsilesia.pl/images/strona/kartyproduktow/GK-II%202015.pdf

 

do tej pory po pozytywnych komentarzach na forum kupiłem energo ekstra z trusta za 740 pln - potwierdzam, ładny, czarny, suchy ekogroszek, jak się będzie palił zobaczymy. chcę jeszcze kupić miał, myślę o rastarze chyba, że ktoś ma jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

ekogroszek silesia? wart rozwagi? na lokalnym rynku jest oferta 680 pln za tonę workowany, znalazłem kartę produktu na stronie: 27-29MJ, popiół <10, siarka 0,6<0,8, Ri =20 plus minus 7 , ma ktoś jakieś doświadczenia? warto za 680 pln.

http://www.pgsilesia.pl/images/strona/kartyproduktow/GK-II%202015.pdf

 

do tej pory po pozytywnych komentarzach na forum kupiłem energo ekstra z trusta za 740 pln - potwierdzam, ładny, czarny, suchy ekogroszek, jak się będzie palił zobaczymy. chcę jeszcze kupić miał, myślę o rastarze chyba, że ktoś ma jakieś inne sugestie?

 

cena niezła, bo w Sobótce wołają za toto 820PLN, ale z tym Ri ciężko będzie to spalić bez strat. a jak obecnie Chwałowice? bo zakupione przeze mnie w styczniu br, przysporzyły niemało kłopotu ale ponoć, teraz... pali ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ekogroszek silesia? wart rozwagi? na lokalnym rynku jest oferta 680 pln za tonę workowany, znalazłem kartę produktu na stronie: 27-29MJ, popiół <10, siarka 0,6<0,8, Ri =20 plus minus 7 , ma ktoś jakieś doświadczenia? warto za 680 pln.

http://www.pgsilesia.pl/images/strona/kartyproduktow/GK-II%202015.pdf?

 

Jak RI będzie powyżej 15 to powodzenia życzę, powyżej 20 możesz zacząć oddawać zawartość popielnika komuś do zasypowca, a jak się wahnie na 25 zobaczysz na palniku spiek rosnący niczym monokryształ krzemu w metodzie Czochralskiego.

 

Osobiście bym nie ryzykował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

 

zatem chyba sobie daruje eksperymenty, już w necie znalazłem ceny silesi luzem i zawsze był o około 200 pln taszy od wesołej i około 100 tańszy od retopala zatem coś musi być na rzeczy. producent mojego pieca zaleca Ri max 10, mam defro duo uni 15 kw NZ, za 640 pln to ja sobie kupię tonę miału około 25 MJ i powinno być super.

 

przy okazji zgłębiając temta silesi doszukałem się info, że wielu producentów używa ekogroszku silesia ale nie ma go jako takiego czystego w swojej ofercie, zatem rozumiem, że mieszają go z czymś i produkują swoje ekogroszki wysoko kaloryczne.

 

pytanie jeszcze jedno jak sie ma kaloryczność do zużycia ekogroszku? tzn 29MJ będę zużywał mniej niż np 24MJ czy np przy pewnych temperaturach na plusie np palenie 29MJ bedzie nie opłacalne? mam domek z początku poprzedniego wieku ale go wyremontowałem i ociepliłem, w tamtym roku spaliłem od 25.11 do połowy maja 2,7 tony ekogroszku z Sosnowca - tak mi sprzedawca powiedział jak zapytałem skąd węgiel, tak się zastanawiam lepiej kupować tańszy ale mniej kaloryczny ekogroszek czy drogi wysokokaloryczny? z forum dochodzę do wniosku, że jaka pogoda taki ekogroszek = mrozy daj dużo kalorii a jak ciepło to i czeski będzie dobry, wiecie jednak, że większość ludzi kupuje ekogroszek u jednego sprzedawcy na cały sezon od razu kilka ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda - suchy? Nie ma ciał obcych?

 

- Tak to to suchy był,

- bez miału ale sporo drobnej frakcji jest

- ciał obcych - przeglądając pobieżnie nie stwierdziłem

- niektóre bryłki mają powierzchnię taką szklistą jak zaschnięta smoła, a niektóre po skruszeniu są szare bez połysku

- jest bardzo kruchy względem ekoretu - łatwo można nawet sporą bryłkę przełamać na pół w palcach.

- wydaje się że w worku 25kg jest objętościowo więcej ekogroszku niż w worku z Ekoretem - czyli taka sama bryłka Perły jest lżejsza od bryłki z oryginalnego Ekoretu

 

wstępne foty - z lewej Perła, z prawej Ekoret.. cdn... :

IMG_0408a.jpg

IMG_0409a.jpg

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co palę tym http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/eko-groszek-23-mj-equation,p384127,l1019.html

 

W zeszłym roku paliłem tylko tym, czasami trochę za drobny lecz suchy, spieków mało- dobre ustawienie pieca. Jak ktoś umie dobrze ustawić parametry to Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też kupiłem ten węgiel. Na razie 1 tona.

Węgiel suchy, błyszczący i bez miału z drobną frakcją.

Testów na razie nie zrobię bo będę palił gdzieś za około tydzień.

Oby się palił tak dobrze jak wygląda.

Poniżej zamieszczam zdjęcia węgla i etykiety z palety

[ATTACH=CONFIG]332304[/ATTACH]

 

Wygląda nieźle :)

Dodatkowo i to bardzo ważne że suchy.

Ciekawy jestem czy to zaleta suchego lata , czy sposobu magazynowania , przeróbki ...

 

Ja niestety nie kupię , bo już mam zapasy zrobione , ale cieszy że opał można dostać to w coraz niższej cenie , choć zapewne "lokalne" składy się nie cieszą , bo zapewne coraz mniej będzie brało od nich opał po 800-900zł i kupowało w ciemno i to pakowany w workach pakowanych łopatą ze wszystkim co się da ;-)

 

Ja chyba w tym tygodniu będę musiał już rozpocząć sezon grzewczy :(

 

Dziś rano skrobałem szyby w samochodzie , bo całe były zamrożone ...

 

Masakra ...

 

Niestety przez te duże spadki temperatury domek się wychładza i niestety trzeba będzie zacząć sezon grzewczy :(

 

Choć w zeszłym roku podobnie rozpoczynałem ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Styks i KaliMi - braliście przez superopał?

- płatne przelewem czy za pobraniem? za pobranie chyba nie ma dodatkowej opłaty? - przynajmniej tak jest na allegro,

- jaki termin oczekiwania na dostawę?

- palety bez żadnych uszkodzeń? dostawa poprzez Pocztę Polska?

Kupowałem na allegro placiłem kartą w środę wieczorem. Węgiel przyjechał dzisiaj pocztą polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...