Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Na ekogroszku Energo 26MJ też tworzy się koronka na palniku ...

Ale w popielniku popiół ok :)

 

Obniżyłem lekko nadmuch , ale nie widzę poprawy , a widzę że już kolor pyłu na wymienniku z białego zrobił się szary , więc jak nie będzie poprawy to podnoszę nawiew :)

Bo taki bialutki jak mąka popiół który nie brudzi , mi sie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na ekogroszku Energo 26MJ też tworzy się koronka na palniku ...

Ale w popielniku popiół ok :)

 

Obniżyłem lekko nadmuch , ale nie widzę poprawy , a widzę że już kolor pyłu na wymienniku z białego zrobił się szary , więc jak nie będzie poprawy to podnoszę nawiew :)

Bo taki bialutki jak mąka popiół który nie brudzi , mi sie podoba ;)

 

Widać że większość rusków tak ma, zobaczymy ostatecznie na ile styknie i ile będzie popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie użytkuję od ok. miesiąca Energo Czarny worek i czekam aż skończę tą partię. Narazie tylko CWU. Również są spieki i koronki. Nie mówiąc o instniejących kamieniach a ich jest dosyć dużo. Eko suchy.

Chyba że taka partia akurat mi się trafiła.

[ATTACH=CONFIG]332648[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]332649[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

 

Kamyczki jak marzenie :-).. że też nie ma jakiegoś ekogroszku - nawet niezbyt mocnego tak 23-25MJ żeby nie robiły się spieki popiołowe, koronki i inne twory.. żeby się spalał na w miarę sypki popiół.... w tamtym roku miałem niezbyt mocnego Retopala i też robiła się koronka dookoła retorty - nawet przy nadmuchu minimalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie użytkuję od ok. miesiąca Energo Czarny worek i czekam aż skończę tą partię. Narazie tylko CWU. Również są spieki i koronki. Nie mówiąc o instniejących kamieniach a ich jest dosyć dużo. Eko suchy.

Chyba że taka partia akurat mi się trafiła.

[ATTACH=CONFIG]332648[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]332649[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

 

kolego po co szukasz wynalazków masz w okolicy dość dużo składów np. na Barbary mają ponoć dość dobry groch że ceny mieli dobre to wiem bo brałem na próbę (mieszaniec) Ja za wesoła workowaną płaciłem 740zł za tonę z dowozem (moje worki używane) ale brałem z Janik a to już trochę daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich testach to najlepsze jak narazie był z Kopalni Juliusz rok temu, lecz niestety u mnie go wycofali bo cena była dosyć wysoka ok.24-25zł za 25kg. Ale dosłownie sam popiół , piec czysty - sam pyłek szary na ściankach tylko. Niestety ale ostatnio z tymi węglami strasznie krecą , a my użytkownicy potem męczymy się w kotłowni zimą..

 

Kiedyś Miałem jeszcze Ekogroszek nazywał się Unigroszek "płukany" w czarnych workach u mnie nie daleko na składzie , spalał się idealnie , uwaga : ogień wpadał w błękit :D chyba był płukany jakąś substancją , że odcień taki miał. ok. 22 - 23KJ max. użytkowałem do tylko do CWU latem , gdyż nie brudził kotła w porównaniu z czeskim. Lecz ciepła dawał słabo i jak dla moich wymagań zimą się nie nadawał.. Może ktoś korzystał?

 

Wydaję się , że czarna perła w stosunku do ceny i tych spieków jako takich będzie w miarę znośna.

 

Robertokot , jak tam postępy w spalaniu tej perły ? Zadowolony średnio jesteś ,czy jednak lipa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich testach to najlepsze jak narazie był z Kopalni Juliusz rok temu, lecz niestety u mnie go wycofali bo cena była dosyć wysoka ok.24-25zł za 25kg. Ale dosłownie sam popiół , piec czysty - sam pyłek szary na ściankach tylko. Niestety ale ostatnio z tymi węglami strasznie krecą , a my użytkownicy potem męczymy się w kotłowni zimą..

 

Kiedyś Miałem jeszcze Ekogroszek nazywał się Unigroszek "płukany" w czarnych workach u mnie nie daleko na składzie , spalał się idealnie , uwaga : ogień wpadał w błękit :D chyba był płukany jakąś substancją , że odcień taki miał. ok. 22 - 23KJ max. użytkowałem do tylko do CWU latem , gdyż nie brudził kotła w porównaniu z czeskim. Lecz ciepła dawał słabo i jak dla moich wymagań zimą się nie nadawał.. Może ktoś korzystał?

 

Wydaję się , że czarna perła w stosunku do ceny i tych spieków jako takich będzie w miarę znośna.

 

Robertokot , jak tam postępy w spalaniu tej perły ? Zadowolony średnio jesteś ,czy jednak lipa ?

 

Jak się wypali do końca to coś powiem, zobaczymy ile będzie popiołu i jakie spalanie dobowe przy CWU, gdyby nie spieki popiołowe tworzące koronkę dookoła retorty co skutkuje tym że płomień pali się tylko środkiem retorty brałbym nawet bez zastanowienia, na pewno będzie przy tym więcej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, bo paląc większą mocą (częstsze podawanie) będzie musiał zwiększyć nadmuch przez co kocioł dłużej będzie w podtrzymaniu bo zadaną temp będzie przebijana bardziej w górę, a żar z tej perły dosyć szybko wygasa w podtrzymaniu tworząc sklejoną szklakę dookoła retorty - spróbuję wam nagrać jak znajdę czas jak sam żar już skleja w palniku mimo słabego nadmuchu co siła rzeczy musi spowodować że jak wystygnie to popiół też będzie często posklejany - mój palnik to zwykła fajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że też nie ma jakiegoś ekogroszku - nawet niezbyt mocnego tak 23-25MJ żeby nie robiły się spieki popiołowe, koronki i inne twory.. żeby się spalał na w miarę sypki popiół

 

jak to nie ma? Właśnie palę bertex z obi - takie czerwone worki 20kg po niecałe 10 zł. Na tą porę idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, bo paląc większą mocą (częstsze podawanie) będzie musiał zwiększyć nadmuch przez co kocioł dłużej będzie w podtrzymaniu bo zadaną temp będzie przebijana bardziej w górę, a żar z tej perły dosyć szybko wygasa w podtrzymaniu tworząc sklejoną szklakę dookoła retorty - spróbuję wam nagrać jak znajdę czas jak sam żar już skleja w palniku mimo słabego nadmuchu co siła rzeczy musi spowodować że jak wystygnie to popiół też będzie często posklejany - mój palnik to zwykła fajka
Jeżeli opał ma taką tendencję ( " płynie " w retorcie ) to trzeba palić raczej wysokim kopcem. Ta klucha sklejonego żaru nie może zejść zbyt nisko. Jeżeli dopuścisz do tego żeby długotrwale paliło się nisko możesz uszkodzić ślimak i koronkę. Możesz też doprowadzić do zablokowania ślimaka. Ja bym po trochę skracał przerwę ( bez zmiany nadmuchu - tak po 2 - 3 sekundy na dobę ) i palił wręcz na granicy przesypywania. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię może. W skrajnych przypadkach te półpłynna masa żaru potrafi wykonać taki jakby odlew retorty - wewnątrz palnika przy jego ściankach utworzy się taki dzwon i grubość jego ścianek w miarę upływu czasu będzie rosła. Potrafi to być takie sztywne i twarde, że da się jakimś pogrzebaczem czy innym haczykiem wyjąć z palnika w całości. Potrafi zablokować dysze powietrza, zatrzymać ślimak, upalić mu końcówkę, wypalić koronkę - jednym słowem poważnie uszkodzić palnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...