Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam

Też kupiłem ten węgiel. Na razie 1 tona.

Węgiel suchy, błyszczący i bez miału z drobną frakcją.

Testów na razie nie zrobię bo będę palił gdzieś za około tydzień.

Oby się palił tak dobrze jak wygląda.

Poniżej zamieszczam zdjęcia węgla i etykiety z palety

[ATTACH=CONFIG]332304[/ATTACH]

 

Witam

Właśnie odpaliłem kociołek, na razie w trybie letnim z grzaniem CWU i podłogówki w łazienkach.

Kocioł można zobaczyć na:

https://esterownik.pl/device/3032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

- Na razie nie ruszam nic na retorcie - zobaczymy co będzie działo- nadmuchu nie mam zbyt silnego, jak znowu ustawie zbyt mały przy tak zawalonej retorcie to będzie świeczka, a nie płomień

 

- MARTINOS brałeś po pół tony Wesołej i Chwałowic? mnie ciekawi na ISKRA SELEDYNOWA (podobno z KWK Ziemowit) że też nikt tego nigdy nie wziął nawet na próbę i nie podzielił się jakimś testem - bo podobno nic nie spieka i ma min. 24MJ... hmmm

 

 

ja paliłem iskrą seledynową z ziemowita - jestem zadowolony ładnie się pali nie spieka , żar nie schodzi nisko,

mam też czerwoną iskre z piasta ale nie paliłem,

z ubiegłego sezonu polecam ekogroszek pomarańczowy b&e energy - długo utrzymuje żar i nie spieka,

polecam tez jareta który jest mało kaloryczny ale za to nie spieka , używałem go do mieszania ze spiekającym pieklorzem i wesołą, mniej syfi komin i piec niż czech

pale w rbr w automacie czas podawania 4s

 

pozdrawiam

Edytowane przez optymista111
dodanie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja paliłem iskrą seledynową z ziemowita - jestem zadowolony ładnie się pali nie spieka , żar nie schodzi nisko,

mam też czerwoną iskre z piasta ale nie paliłem,

z ubiegłego sezonu polecam ekogroszek pomarańczowy b&e energy - długo utrzymuje żar i nie spieka,

polecam tez jareta który jest mało kaloryczny ale za to nie spieka , używałem go do mieszania ze spiekającym pieklorzem i wesołą, mniej syfi komin i piec niż czech

pale w rbr w automacie czas podawania 4s

 

pozdrawiam

 

- Jak oceniasz kaloryczność i ilość popiołu z ziemowita? jesteś w stanie wrzucić jakieś foty lub filmik z retorty i z popielnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zarzuciłem zasobnik Wesołą. Pierwsze odczucie takie sobie. Przed Wesołą paliłem Ekosortem z Zakładu Przeróbczego JULIUSZ w Sosnowcu i jakimś tam ruskiem. Rusek dawał tyle popiołu, że z palenia dla potrzeb CWU, po tygodniu wynosiłem 15L wiadro popiołu. Ekosort zdecydowanie najlepiej się sprawdził. Temperatura zadana na 55st. leciała na ponad 60st. Wesoła niby bardziej kaloryczna a temperatura gorsza. Może trzeba coś pokombinować z ustawieniami a do tego jak na razie nie mam wprawy. Dopiero co zaczyna się moja przygoda z groszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zarzuciłem zasobnik Wesołą. Pierwsze odczucie takie sobie. Przed Wesołą paliłem Ekosortem z Zakładu Przeróbczego JULIUSZ w Sosnowcu i jakimś tam ruskiem. Rusek dawał tyle popiołu, że z palenia dla potrzeb CWU, po tygodniu wynosiłem 15L wiadro popiołu. Ekosort zdecydowanie najlepiej się sprawdził. Temperatura zadana na 55st. leciała na ponad 60st. Wesoła niby bardziej kaloryczna a temperatura gorsza. Może trzeba coś pokombinować z ustawieniami a do tego jak na razie nie mam wprawy. Dopiero co zaczyna się moja przygoda z groszkiem.

 

to nie jest opał na taką pogodę , strata kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest opał na taką pogodę , strata kasy

 

Co nie znaczy, że nie można wyciągnąć oceny o jakości poszczególnych groszków. A kiedy mam testować? Jak zacznie pizgać i będzie już pora deszczowa. Groszek powinno się chyba jak najbardziej suchy kupować.

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że nie można wyciągnąć oceny o jakości poszczególnych groszków. A kiedy mam testować? Jak zacznie pizgać i będzie już pora deszczowa. Groszek powinno się chyba jak najbardziej suchy kupować.

 

Wolno koledze, ale jak chcesz go sprawdzic to glowice na maxa,okna pootwierane i w kociolku ogien i wtedy dopiero cos bedziesz wiedzial o wunglu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zarzuciłem zasobnik Wesołą. Pierwsze odczucie takie sobie. Przed Wesołą paliłem Ekosortem z Zakładu Przeróbczego JULIUSZ w Sosnowcu i jakimś tam ruskiem. Rusek dawał tyle popiołu, że z palenia dla potrzeb CWU, po tygodniu wynosiłem 15L wiadro popiołu. Ekosort zdecydowanie najlepiej się sprawdził. Temperatura zadana na 55st. leciała na ponad 60st. Wesoła niby bardziej kaloryczna a temperatura gorsza. Może trzeba coś pokombinować z ustawieniami a do tego jak na razie nie mam wprawy. Dopiero co zaczyna się moja przygoda z groszkiem.

 

- Skąd brałeś Wesoła?

- możesz zarzucić jakiś filmik lub foty z retorty i popielnika? mocna spieka/koksuje?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli palę Energo 26MJ.

 

Co tu pisać. Opał suchutki , opał wygląda bardzo dobrze , nie widziałem miału.

Pali się bardzo dobrze. W popielniku popiół jak z papierosa ...

 

Na tych samych ustawieniach jedzie co niby co poprzednio Chwalowice i widzę że czyściej w kotle ...

Mniej brudzi kocioł ....

 

Na palniku ładnie , choć jakiś tam lekki popcorn się robi , ale jak trafia do popielnika to wygląda jak pyłek z papierosa.

Na razie jestem pod olbrzymim wrażeniem i przypomina mi opał jakim paliłem w 2011r ...

 

Co do zużycia , to ważyłem aby ustawić wagę , ale dałem ciała , bo okazało się że nie do końca wsunąłem tacę popielnika i wynik może być niedokładny , bo jednak trochę opału spadło poza popilenik :(

Ustawione mam 4gr za sekundę , ale boję się że może być pewna niedokładność.

 

Na razie jednak dobre wrażenia , jak tak samo ładnie bedzie przy większym obciążeniu to wygląda ze wiem gdzie będę kupował opał ...

 

Witam.Jakie masz ustawienia na tym energo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWÓŹDŹ - TRANSPORT - HANDEL

Ruda Śląska

850PLN workowany z transportem]

 

Dzieki...

- to jest popiół z kilku dni palenia? tylko dla potrzeb CWU?

- Ta cena to jest z transportem na całą Polskę kurierem? bo nie widzę żeby mieli sklep internetowy.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz, zamawiasz, odbierasz i płacisz :) Sprzedają też na All ale nie zawsze maja całą ofertę. Popiół od 2.10.2015 godz 10:00 Zdjęcie wykonane 4.10 godz 10:30 (aparat nie przestawiony z jakiegoś tam kraju ;) ) Palenie przez cały piątek w trybie Pompy równoległe temp na pokojówce 23st poleciała do 25. W Sobotę od 12 do 20 Tylko w trybie letnim CWU a dzis do chwili fotki ponownie pompy równoległe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz, zamawiasz, odbierasz i płacisz :) Sprzedają też na All ale nie zawsze maja całą ofertę. Popiół od 2.10.2015 godz 10:00 Zdjęcie wykonane 4.10 godz 10:30 (aparat nie przestawiony z jakiegoś tam kraju ;) ) Palenie przez cały piątek w trybie Pompy równoległe temp na pokojówce 23st poleciała do 25. W Sobotę od 12 do 20 Tylko w trybie letnim CWU a dzis do chwili fotki ponownie pompy równoległe.

 

W tamtym roku paliłem wesołą i z całego zasobnika węgla (150 kg) miałem pojemnik popiołu. To co jesy u Ciebie wygląda jakbyś spalił około 70-80 kg wesołej. Chyba tyle nie spaliłeś. To nie jest na pewno Wesoła - za dużo popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jesy u Ciebie wygląda jakbyś spalił około 70-80 kg wesołej. Chyba tyle nie spaliłeś. To nie jest na pewno Wesoła - za dużo popiołu.

 

Też mi to trochę nie pasuje. Wskaźnik poziomu paliwa jak robiłem zdjęcie pokazywał 20% zużycia. Wsypałem 175KG, czyli gdzieś ok. 35kg powinno pójść. Oczywiście wskazanie nie jest na pewno aż tak precyzyjne ale porównując do Ekosortu chyba mam więcej popiołu. Z 75KG przy Ekosorcie miałem niepełne wiaderko. Dziś chyba najpewniejszym węglem jest pakowany w Juliuszy Ekoret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Perły zakończony - poniżej film jak wygląda popiół :

 

- ilość popiołu około 8% - ponad pół dużego wiaderka, jest trochę popcornu i spieczonego popiołu, ale drobnego pyłu tez jest sporo - jeśli zimą będziemy spalać okołó 25/30kg na dobę to co 2 lub 3 dni będzie pełny popielnik

- starczyło za 7,5 doby - czyli ciut ponad 6kg na dobę (tylko CWU) - kocioł 25kW, bojler 120L

 

ps. też macie problemy z logowaniem na forum??

 

https://youtu.be/uXOE5GRnWP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... czyli ciut ponad 6kg na dobę (tylko CWU) - kocioł 25kW, bojler 120L

 

 

Podobny wynik miałem dla Ekosortu. 75Kg spalałem przez 15 dni osiągając temp. ok. 60st (zadana 55) w bojlerze 80l. Z tego wszystkiego, niecałe wiaderko popiołu.

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Perły zakończony - poniżej film jak wygląda popiół :

 

- ilość popiołu około 8% - ponad pół dużego wiaderka, jest trochę popcornu i spieczonego popiołu, ale drobnego pyłu tez jest sporo - jeśli zimą będziemy spalać okołó 25/30kg na dobę to co 2 lub 3 dni będzie pełny popielnik

- starczyło za 7,5 doby - czyli ciut ponad 6kg na dobę (tylko CWU) - kocioł 25kW, bojler 120L

 

ps. też macie problemy z logowaniem na forum??

 

https://youtu.be/uXOE5GRnWP8

 

 

Jakie masz ustawienia sterownika.

Ja też palę perłę od piątku wieczorem.

W ciągu dnia tylko CWU na noc załączam jeszcze podłogówkę w łazienkach i kuchni. Do teraz spalił wg statystyk bruli około 15.5 kg.

Popiołu jeszcze jest mało aby coś wiedzieć o jego ilości.

Moim zdaniem jakość popiołu jest dobra węgiel dobrze się spala, nie ma spieków koksowych. Na palniku tworzy się taka koronka ale jak spadnie do popielnika to się rozpada. Popkornu bardzo mało. Ładnie trzyma żar pod tym popiołem. Ja palę na ustawieniach 5s/130s, dmuchawa 37%.

Ogólnie mówiąc węgiel jest OK, tylko trudno określić jego moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...