Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie masz ustawienia sterownika.

Ja też palę perłę od piątku wieczorem.

W ciągu dnia tylko CWU na noc załączam jeszcze podłogówkę w łazienkach i kuchni. Do teraz spalił wg statystyk bruli około 15.5 kg.

Popiołu jeszcze jest mało aby coś wiedzieć o jego ilości.

Moim zdaniem jakość popiołu jest dobra węgiel dobrze się spala, nie ma spieków koksowych. Na palniku tworzy się taka koronka ale jak spadnie do popielnika to się rozpada. Popkornu bardzo mało. Ładnie trzyma żar pod tym popiołem. Ja palę na ustawieniach 5s/130s, dmuchawa 37%.

Ogólnie mówiąc węgiel jest OK, tylko trudno określić jego moc.

 

Nastawy masz w poście numer #8943 w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie porównać do innych którymi paliłeś tj. np. ile spalałeś na dobę w CWU?

 

Ekoretu szło ciut mniej - około 5,5kg - także ta Perła powinna chyba mieć te 24MJ - ale to tylko moje mało precyzyjnie wyliczenia - kaloryczność bym porównał coś w okolicy Retopala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Zobacz na podgląd.

 

Też wrzuć jakieś foty/filmik z retorty i popielnika i własne odczucia jak popalisz kilka dni - też mi się wydaje że dziwne nastawy masz - jak przy super mocnym ekogroszku ale może ślimak ma szybki obrót stąd to wynika

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wrzuć jakieś foty/filmik z retorty i popielnika i własne odczucia jak popalisz kilka dni - też mi się wydaje że dziwne nastawy masz - jak przy super mocnym ekogroszku ale może ślimak ma szybki obrót stąd to wynika

 

Podajnik to mała ekoenergia, podaje na minutę 0,320 kg. Zdjęcia dam jutro. Dzisiaj wazyłem popiół i wyszło 2 kg popiołu z 20 kg groszku czyli 10 % masy, objętościowo jest to 5 dm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik to mała ekoenergia, podaje na minutę 0,320 kg. Zdjęcia dam jutro. Dzisiaj wazyłem popiół i wyszło 2 kg popiołu z 20 kg groszku czyli 10 % masy, objętościowo jest to 5 dm3.

 

Czyli miałeś trochę więcej popiołu niż ja - ale paliłeś też z większą mocą... popiół z tego ruska nie jest ciężki ale jest taki puszysty więc objętościowo jest go sporo- wiadomo że ruski groch będzie miał więcej popiołu ale jak będzie się mieścił w 10% przy tej cenie za tonę to i tak będzie OK - w moim zestawie 50kg nie było nic podejrzanego - typu jakieś śmieci, kamienie itp. kotła też nie syfił, dymu bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś trochę więcej popiołu niż ja - ale paliłeś też z większą mocą... popiół z tego ruska nie jest ciężki ale jest taki puszysty więc objętościowo jest go sporo- wiadomo że ruski groch będzie miał więcej popiołu ale jak będzie się mieścił w 10% przy tej cenie za tonę to i tak będzie OK - w moim zestawie 50kg nie było nic podejrzanego - typu jakieś śmieci, kamienie itp. kotła też nie syfił, dymu bardzo mało

 

Czemu sądzisz że paliłem z większą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sądzisz że paliłem z większą mocą.
- pomyłka :-) chodziło mi że spaliłeś więcej w krótszym czasie, bo puszczałeś nie tylko na CWU.

 

ps. ktoś palił jeszcze Perłą i się podzieli wrażeniami?

 

Nadal czekam na jakieś testy Chwałowic, Wesołej, Skarbka z Bobrka i Piekar, Ziemowita, Jareta ze świeżych dostaw.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pomyłka :-) chodziło mi że spaliłeś więcej w krótszym czasie, bo puszczałeś nie tylko na CWU.

 

ps. ktoś palił jeszcze Perłą i się podzieli wrażeniami?

 

Nadal czekam na jakieś testy Chwałowic, Wesołej, Skarbka z Bobrka i Piekar, Ziemowita, Jareta ze świeżych dostaw.

Ile kupiłes czarnej perły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nic nie kupiłem dostałem od znajomego dwa worki do przetestowania, bo on jeszcze nie zaczął palić w kotle - zastanawiam się czy nie łyknąć tony lub dwóch, a Ty jak oceniasz jak na razie? nie jest źle no nie?

Ją mam tonę, ale myślę dokupić jeszcze 1 lub 2 tony. Pali się ok tylko ta ilość popiołu.

Ale za to cena dobra. Zobaczymy co powie po testach Suspenser jaką ma ten węgiel wartość opałową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...