Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki.

Byłem ciekawy czy nie leje się wodą z worków.

 

węgiel jest w miarę suchy. gościu z kareny zarzeka się, że dodatkowo uruchamiają dosuszanie na linii pakującej. nie chce mi się w to wierzyć no ale może zobaczymy na ich stronie jakiś krótki reportaż na ten temat. ciekawy bajer...prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wrzuć jakieś foty/filmik z retorty i popielnika i własne odczucia jak popalisz kilka dni - też mi się wydaje że dziwne nastawy masz - jak przy super mocnym ekogroszku ale może ślimak ma szybki obrót stąd to wynika

 

Wrzucam zdjęcie palnika.

Dzisiaj dokupiłem 2 t perły - powinno wystarczyć na cała zimę

DSC_0212.jpg

DSC_0213.jpg

Edytowane przez KaliMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu - w końcu jest sucha bo w poprzednim roku była dość mokra - niestety nadal dużo popiołu ale się nie spieka lub spieka się minimalnie - jak dla mnie gdyby nie ten popiół to OK.

 

To przy Chwałowicach aż tak kiepsko z popiołem?

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy Chwałowicach aż tak kiepski z popiołem?

UPS - jak to facet nie rozróżnia kolorów - masz rację nie popatrzyłem że żółta to Chwałowice -- kupuję od dwóch lat Wesołą - worki pomarańczowe ale też żółtawe dlatego mnie to zmyliło . Chodziło mi oczywiście o nazwę handlową Wesoła - tym nie mniej - jest suchsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS - jak to facet nie rozróżnia kolorów - masz rację nie popatrzyłem że żółta to Chwałowice -- kupuję od dwóch lat Wesołą - worki pomarańczowe ale też żółtawe dlatego mnie to zmyliło . Chodziło mi oczywiście o nazwę handlową Wesoła - tym nie mniej - jest suchsze .

 

To też dziwne, bo Wesoła ma chyba teoretycznie najmniej popiołu z ekogroszków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2.10 do 7.10 (5 dni) poszło mi Wesołej 87kg (3,5 worka). Chyba coś nie halooo! Średnio od 9 do 18 tylko CWU - tryb letni, po 18 do 9 tryb pompy równoległe. Ustawienia pieca takie jak zaproponował SUSPENSER czyli:

Czas podawania 6sek

Przerwa podawania 100sek

Siła nadmuchu 15

Histereza kotła 2st

Histereza CWU 2st

 

Praca podtrzymania 5sek

Przerwa poodtrzymania 60min

 

Wentylator podtrzymania

czas pracy 20sek

czas przerwy 60min

 

Na chwilę obecną jeszcze nie posiadam siłownika zaworu ale już jedzie ARM 343. Czy to możliwe żeby było tak duże zużycie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2.10 do 7.10 (5 dni) poszło mi Wesołej 87kg (3,5 worka). Chyba coś nie halooo! Średnio od 9 do 18 tylko CWU - tryb letni, po 18 do 9 tryb pompy równoległe. Ustawienia pieca takie jak zaproponował SUSPENSER czyli:

Czas podawania 6sek

Przerwa podawania 100sek

Siła nadmuchu 15

Histereza kotła 2st

Histereza CWU 2st

 

Praca podtrzymania 5sek

Przerwa poodtrzymania 60min

 

Wentylator podtrzymania

czas pracy 20sek

czas przerwy 60min

 

Na chwilę obecną jeszcze nie posiadam siłownika zaworu ale już jedzie ARM 343. Czy to możliwe żeby było tak duże zużycie paliwa?

 

Ja w tym samym okresie od piątku wieczór grzeję CWU i przez 12 godzin na dobę w nocy podłogówka w łazienkach, kuchni, jadalni i przedpokoju.

Spalanie do teraz czarnej perły niecałe 30 kg.

Moje ustawienia:

Czas podawania 5 sek

Przerwa podawania 130 sek

Siła nadmuchu 37 %

Histereza kotła 0,2 C

CWU grzane grawitacyjnie

Edytowane przez KaliMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym samym okresie od piątku wieczór grzeję CWU i przez 12 godzin na dobę w nocy podłogówka w łazienkach, kuchni, jadalni i przedpokoju.

Spalanie do teraz czarnej perły niecałe 30 kg.

Moje ustawienia:

Czas podawania 65 sek

Przerwa podawania 130 sek

Siła nadmuchu 37 %

Histereza kotła 0,2 C

CWU grzane grawitacyjnie

 

 

65sek. ? raczej 6sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pomyłka :-) chodziło mi że spaliłeś więcej w krótszym czasie, bo puszczałeś nie tylko na CWU.

 

ps. ktoś palił jeszcze Perłą i się podzieli wrażeniami?

 

Nadal czekam na jakieś testy Chwałowic, Wesołej, Skarbka z Bobrka i Piekar, Ziemowita, Jareta ze świeżych dostaw.

 

Wesołą testowałem, ma moc jak należy [wyraźnie wyższą niż rosyjski, czy Premium, który mam w ofercie], ale spieka się dość mocno, pozostałych nie testowałem bo ich nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...