Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Worki muszą mieć otworki bo niemożliwe byłoby ich zgrzanie, musi którędyś wyjść powietrze.

Obecnie jeszcze oprócz skreczowania zewnętrznego stosuje się foliowe kaptury na górę żeby zabezpieczyć przed deszczem na drogę ale ...

No właśnie cały czas mnie interesowało, dlaczego zabezpieczenia obejmują tylko boki.

 

Nie dałoby się zamiast zwykłej folii stretch pakować to tak samo jak cement czy inne workowane produkty - na bazie folii termozgrzewalnej? Niech to będzie nawet te 5 złotych więcej na palecie, to myślę że przy obecnych cenach nie robi to tak dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powitać szanowne grono.

Piszę na temat groszku pierwszy raz bo pierwszy raz w mojej historii go kupiłem. Niedługo będę właścicielem kociołka rbr uniwersal bo czekam na dostawę, już zamówiony :rolleyes:

Właśnie dzisiaj zakupiłem groszek od karoka65 i u mnie nie ciekła woda :p Załadunek był z palet stojących pod chmurką, a jak przy rozładunku w domu pękł worek to wysypało się względnie suche :p Jak się będzie palił to czas pokaże, ale po takich pochwałach jakie na tym forum ma karoka65 to myślę że wszystko będzie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakryte miałem. Ale folia z OBI więc po miesiącu zaczęła się rozrywać. Dlatego 3 tony sobie teraz leżą pod wiatą, jedna już w kotłowni.

Tak pomyślałem że nie posądzasz mnie że mokry ci sprzedałem. O ile dobrze pamiętam to dostałeś z tej samej dostawy, tego samego auta co suspenser a jak jemu bym gówno sprzedał to już bym miał od maja ciepło :)

Broń Boże przed takimi klientami a raczej przed ich zemstą słowną, musiałbym chyba forum zmienić hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem że nie posądzasz mnie że mokry ci sprzedałem. O ile dobrze pamiętam to dostałeś z tej samej dostawy, tego samego auta co suspenser a jak jemu bym gówno sprzedał to już bym miał od maja ciepło :)

Broń Boże przed takimi klientami a raczej przed ich zemstą słowną, musiałbym chyba forum zmienić hehe

 

Sąsiad też ma z tej samej dostawy i nie zgłaszał uwag ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu 10 worków kupiłem 2 tony ekogroszku z portu w Gliwicach na Portowej. Jest tam też Urząd Celny. http://www.scl.com.pl/ekogroszek,d158.html

Ponoć pochodzi z kopalni Ziemowit w Mysłowicach. Cena przystępna 700 zł za tonę, pakowany w workach po 25 kg, dowóz na terenie gminy gratis.

Co najważniejsze pali się bardzo dobrze, zero spieków i niedopalonego węgla, ślimak chodzi bardzo cicho, popiół to idealny proszek prawie jak z papierosa.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

 

Wg opisu i certyfikatu z badania w ICHPW faktycznie to bardzo ciekawa propozycja - gdybym miał bliżej kupiłbym i przetestował - gdy będę przejeżdżał przez Gliwice kopsnę się po woreczek ;)

 

Cena też atrakcyjna - szkoda, że we Wrocławiu takiego nie ma i znajomym muszę polecać Pieklorza z Nikomax, który ostatnio był po 930 zł/tonę :o

 

Jedyna nieścisłość jest w opisie na stronie, gdzie podają spiekalność <10, gdy podczas badania wyszła 0 [błąd oznaczenia 2], potwierdza to także Twój wpis - nie rozumiem dlaczego sami ją zawyżają ?

Dobrze, że nie napisali <30 bo chociaż to prawda to mogłoby niektórych odstraszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem że nie posądzasz mnie że mokry ci sprzedałem. O ile dobrze pamiętam to dostałeś z tej samej dostawy, tego samego auta co suspenser a jak jemu bym gówno sprzedał to już bym miał od maja ciepło :)

Broń Boże przed takimi klientami a raczej przed ich zemstą słowną, musiałbym chyba forum zmienić hehe

Jeszcze byś mi pikietę zrobił lub blokadę dróg i pewnej nocki bym nie przejechał przez Stary Grodków.

Wiem, że ta wilgoć i woda do "zdobyczna" podczas leżakowania nagromadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
KWK Knurów ma węgle koksujące 34.2 o wysokiej spiekalności i dużej kalorycznosci (ponad 30MJ/kg), więc nie da sie z nich produkować "ekogroszku". Retopal jest produkowany z węgla z kopalni Piast (dawny Czeczot) - typ 32.1, prawie zerowa spiekalność i 24-26MJ/kg. Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tonę Ekoreta (przynajmniej tak jest opisany na placu, 830 zyla za tonę). Spalam go teraz (OEP 16), ale jakoś widzę, że nie jest za bardzo kaloryczny. Poza tym popiołu raczej średnio, ale zauważyłem dość sporo żużla się z niego robi (czy ktoś ma podobne odczucia co do tego opału ?), poza tym trochę kamienia też jest. Spieków koksowych raczej mało...

Zdrowych i ciepłych Świąt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, a co myślicie o groszku z Kazachstanu? 660 luz, 730 workowany, podobno ma 26 MJ/kg. Ale jak ze spalaniem, palił ktoś?

 

Rosja jak i Kazachstan to duże kraje i zapewne mają mnóstwo kopali i każdy węgiel sie różni , tak samo jak różnią sie w PL węgle z różnych kopalni ...

 

Ja mam ruski ekogroszek. Nic więcej nie wiem i nawet nie wiem czy naprawdę jest z Rosji ...

Pali się dobrze , jest kaloryczny , ale ma chyba sporą wartość Rogi (RI) bo powstają duże spieki. Dodatkowo zdaje mi sie że produkuje więcej sadzy i bardziej brudzi piec i trzeba piec częściej czyścić. Ale mimo wszystko jestem zadowolony , tyle że jak nie zna się dokładnego pochodzenia i nie wie gdzie dokładnie jest wydobywany (kopalnia) to opinie nie mają sensu , bo u handlarza może być zupelnie inny węgiel o zupelnie innych właściwościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tonę Ekoreta (przynajmniej tak jest opisany na placu, 830 zyla za tonę). Spalam go teraz (OEP 16), ale jakoś widzę, że nie jest za bardzo kaloryczny. Poza tym popiołu raczej średnio, ale zauważyłem dość sporo żużla się z niego robi (czy ktoś ma podobne odczucia co do tego opału ?), poza tym trochę kamienia też jest. Spieków koksowych raczej mało...

Zdrowych i ciepłych Świąt !

Palę ekoretem od października. Mam słabe porównanie bo to mój pierwszy ekogroszek, ale popiołu raczej mało (jeden zasyp podajnika = jedno wiadro popiołu),

żużlu też raczej niewiele i drobny. Co do kaloryczności to nie mam odniesienie, ale skoro kociołki (mój EOP 25) nie wchodzą nawet w pracę ciągłą to chyba nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy za Pułtuskiem (kierunek Wyszków) w składzie ekogroszek z Juliana (tak twierdzi sprzedawca), pakowany w czerwcu - jak zachwalał sprzedawca - super!!! Dobrze że na próbę tylko 6 worków wzięliśmy, bo po załadowaniu w ciągu dwóch dni już dwie zawleczki poszły. Tyle że suchy - trzeba przyznać. Edytowane przez Malwina03
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy za Pułtuskiem (kierunek Wyszków) w składzie ekogroszek z Juliana (tak twierdzi sprzedawca), pakowany w czerwcu - jak zachwalał sprzedawca - super!!! Dobrze że na próbę tylko 6 worków wzięliśmy, bo po załadowaniu w ciągu dwóch dni już dwie zawleczki poszły. Tyle że suchy - trzeba przyznać.
A na czym te zawleczki poszły??

 

I tak off topic - cały czas mnie te zrywające się zawleczki nurtują, bo już kilka różnych rzeczy wyciągałem ze ślimaka i żadnych zawleczek nie wymieniałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...