Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś ostatnio robił zakupy w Karenie?

Warto u nich kupić – jak z jakością?

Zastanawiam się nad zakupem seledynowej iskry lub czerwonej. Czy ktoś tym palił?

Przede wszystkim najważniejsze pytanie. W związku z tym że Karena sprzedaje opał w foliowych workach, chciałem zapytać czy opał jest suchy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz palę groszkiem, który jest suchy jak pieprz. Jak wsypuje do zasobnika, to jest takie zadymienie, że muszę uciekać i szybko wietrzyć.

Mimo to, w zasobniku jest wilgoć na ściankach - zwłaszcza jak jest dużo opału... nie wiem czym to jest spowodowane.

 

W każdym razie dziękuje za odpowiedź.

 

Czekam jeszcze na opinie odnośnie Seledynowej Iskry - Ziemowita. Może ktoś tym palił ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest suchszy niż w zeszłym roku , nie mieszany z miałem jak to robi taniopal.pl- ( brrrr co sobotę siałem węgiel ,a z 5 razy wywalałem z podajnika zanim się skapowałem że to przez miał ). Jak zadzwonisz do nich to można wytargować nawet parę groszy rabatu . Ogólnie jestem zadowolony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio robił zakupy w Karenie?

Warto u nich kupić – jak z jakością?

Zastanawiam się nad zakupem seledynowej iskry lub czerwonej. Czy ktoś tym palił?

Przede wszystkim najważniejsze pytanie. W związku z tym że Karena sprzedaje opał w foliowych workach, chciałem zapytać czy opał jest suchy???

 

Powiem tak paliłem żółtą, brązową,seledynową zamówiłem czerwoną żeby domieszać do Chwałka (Pieklorza) by się ustrzec spieków. Powiem tak du..y nie urywa niedowaga śmieci (guma z taśmociągu, folia, drewno) dużo popiołu i sadzy. Teraz czerwona iskra mega mokra ale z tym to nie reguła. Od przyszłego sezonu polityka jest taka że wolę kupić oryginalnego Chwałka i dołożyć trochę ponad 100 pln-ów niż kupować wegięl nie wiadomego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej miejscowości dostałeś dostawę ? Mikówiec czy warszawa według listu przewozowego?

 

O co chodzi z tym Mikówiec? U Nas nie ma skłądu wegla, ani niczego podobnego.

 

Tona Czarnej dotarła po tygodniu, niestety dzień po zasypaniu, więc zasypię dopiero około wtorku, pewnie do środy zacznie grzać.

Źródłem: 64-330 Opalenica Terminal Węglowy LDD14

Data załadunku: 12-10-2015 ( a zakupiłem 07-10-2015)

 

We wtorek się odezwę co jest w workach :)

 

No i myślę, że około końca miesiąca jak radzi sobie mój RBR z tym.

Patrząc na ilość miału w moim dotychczasowym węglu podejrzewam, ze palę czymś podobnym za 900 pln z "lokalnego" skąłdu. Więc tragedii być nie powinno. :)

 

Rok temu kupiłem na start 3 T ruskiego, ale dom był całkiem nie ocieplony - plus taki, ze mi się worki po tym zostały i mam w czym suszyć.

 

Ja teraz palę groszkiem, który jest suchy jak pieprz. Jak wsypuje do zasobnika, to jest takie zadymienie, że muszę uciekać i szybko wietrzyć.

 

- A wyłączasz dmuchawę na czas załadunku?

- Otwieraj worki i stawiaj przy piecu na kolejny załadunek, to ci wilgoć odparuje.

- kup worki materiałowe i przesyp zapas - to będziesz miał suchy opał.

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, chociaż co jakiś czas czytam poszczególne posty i jestem zaszokowany problemami jakie mają niektórzy z nabyciem opału. Węgiel na zimę kupowałem latem, wtedy kiedy było słonecznie i sucho. Zakupiłem odsiewkę miału z Piekar (granulacja 10 - 15) i EKOgroszek luz z Wesołej. Oczywiście wpierw dostałem gratis na próbę po worku. Po odpaleniu kotła samą odsiewką na początku miesiąca, okazało się że jest mało kaloryczny -zużycie ok 25kg/dobę, ale kocioł czyściutki, popiołu 8 - 10%, a co najważniejsze bez spieków. Obecnie postanowiłem zrobić mieszankę - piekary z wesołą 3:2 i jest rewelacyjnie. Kocioł pracuje z niewielkimi przerwami w grzaniu, jest czysty, zużycie zapowiada się na ponizej 20kg/dobę. Koszt z dostawą średnio wyniósł 618 zł/T. Opał latem jest tańszy i łatwiej go kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten ekomial rokita z piasta i jak na razie jestem miło zaskoczony,pali się podobnie jak retopal a kalorycznoscia na oko chyba jest podobnie.Cena 554 za tonę.Mogę jak narazie polecić do małych domków takie jak moje i sądzę,że w mrozy też będzie dawał radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich doświadczonych i nie palaczy. Czy ktoś kupował w tym roku ekogroszek Wesoła że Smarttransu z Mysłowic. Co niektórzy chwalili sobie więc kupiliśmy tego 3 tony. Palimy pierwszy raz Ogniwem Eko Plus i jesteśmy załamani. Już drugi raz od września mieliśmy zerwaną zawleczkę. W węglu jakieś kamienie i czerwone łupki. Czy ktoś też ma takie problemy z tym ekogroszkiem? Przebiegały ten opał na ile się da ale wiadomo że to jak za króla Ćwieka a nie współczesne udogodnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...