Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No więc.

Zdjęć nie mam:(

Piec w końcu zaczął pracować, i dziś rano musiałem go "doładować"

1' mimo standardowego ustawienia czasu doładowania, weszło mi tylko 3 worki perły - jakieś pełniejsze są czy co??

2' szybko (bo do roboty jechałem) ogarniałem szufladę popielnika:

Kocioł po perle jest czyściutki jak po czyszczeniu (sadz zero, lekki siwy nalot)

Najpierw zrobiłem smutną minę i byłem zawiedziony, bo popielnik pełen spieków, ale jak zacząłem wygarniać towar to rozsypuje się w drobny puch.

 

- prośba do suspensera o zerknięcie na moje ustawienia

- potrzebuję jakiejś instrukcji jak skonfigurować grupowe (opis jak to działa???)

 

Zobacz na moje ustawienia. Ja kiedyś paliłem w grupowym ale już drugi rok pale w dwustanie.

Spróbuj ustawić na początek 5/50. Palisz na bardzo wysokiej temperaturze. Ustaw 50-55. W dwustanie mniej Ci będzie przeciągał temperaturę.

Też palę perłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Powiem wiecej, zaopatrzyc sie w kilofek, po slasku pyrlik i samemu kopać w kilku kopalniach. Wiesz potem co masz. Sorry za sarkazm ale nie wszedzie możesz mieszać a nawet jeśli, kto to może wiedzieć jakie sa prawdziwe skladniki takiej mieszanki.

Kolego.

Jak kupujesz auto z silnikiem diesla ,to zalewasz benzyną?Są,pewne "normy" w użytkowaniu zakupionego sprzętu.Mówi o nich nawet DTR-kotła także.

Swego czasu,na stronach kilku producentów palników,podane były frakcje opału i ich max kaloryczność.Co w tym dziwnego?

Spalamy,w większości opał i tak mieszany.Więc co za problem,zadzwonić do producenta palnika i dowiedzieć się "co lubi zjadać " nasz palnik?Podadzą frakcje opału,a często z doświadczenia (pan z RBR Ekouniwersal,mimo ,że nie produkuje palnika-zasugeruje dedykowany opał.)-to takie trudne....

Fajki zjadają inny opał,retorty inny itd.

Proponuję założenie wątku,jaki palnik lubi "zjadać" jaki opał.Wielu (sprzedawcom) odbije się czkawką,a kupującym zaoszczędzi czasu na szukaniu.

BTW,nie widzę problemu w zamówieniu na pobliskim składzie mieszanki wg.własnego widzi mi się.No ,może nie teraz,w sezonie.Latem,bez kłopotu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Zobacz na moje ustawienia. Ja kiedyś paliłem w grupowym ale już drugi rok pale w dwustanie.

Spróbuj ustawić na początek 5/50. Palisz na bardzo wysokiej temperaturze. Ustaw 50-55. W dwustanie mniej Ci będzie przeciągał temperaturę.

Też palę perłą.

 

Ehhh..dwustan piękna rzecz.Tylko zabija komin i emituje w postoju masę zanieczyszczeń.Jak ktoś nie potrafi ustawić,spali więcej niż w ciągłej.

W kotle,jak pod kaflową kuchnią-ma się palić non stop.Przynajmniej,z niewielkimi przerwami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Co przez to rozumiesz. To jest spali mniej niż w ciągłej.

 

Kolego,sterowanie dwustanowe,źle ustawione-może być bardziej "opałożerne",a niżeli w praca ciągła-która w większości przypadków,na przewymiarowanych kotłach, jest najzwyczajniej niemożliwa ;)

Pomijam aspekty sprawności:

1.Tlącego się w podtrzymaniu opału.

2.Wychładzanie komina-z czego on by nie był.

3.Reakcji materiału z jakiego zbudowany jest kocioł,na godzinowe przestoje np.latem na grzanie CWU.

itd,td.

Zapytaj zawijana,czy te wszystkie badania i klasy kotłów jakie składa z klocków Lego z ogniwem,dotyczyły tez czasu pracy w podtrzymaniu/postoju-bo postój kotła w podtrzymaniu do takiej należy-i jakie wtedy były odczyty z mierników zanieczyszczeń ,oraz jaka wtedy jest sprawność kotła.Kotła,nie układu CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przekonałem się,że warto aby kocioł pracował cały czas.

Po eksperymentach jednoznacznie stwierdzam,że spala dokładnie tyle samo,a w kotle jasno.

Dla mnie krótka praca i dłuższe podtrzymanie to nieporozumienie.

Spalam obecnie ok. 18-20kg ekomiału Rokita z CWU na dobę,140 m2 niedocieplonej pow. do ogrzania.

Kocioł za duży bo 25kW i palnik krowa(duża ekoenergia),zwykły ster. Titanic.

Trochę otworów zaklejonych,szamotowa płytka położona na koronę palnika.

6s czas podawania,2 min. przerwy,dmuchawa na 3 biegu,przesłona uchylona 1,5-2cm.

Temp. zadana 55*,zawór 3-d skręcony na 4,na chałupę idzie ok. 40*.

Potrafi się jednak odstawić jeszcze 2-3 razy na dobę ale inaczej już nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły moje 2 zamówione tony perełki...wszystko tak jak u innych, porządnie zapakowane i porządne worki. Ale ja musiałem ją z palet odrazu poukładać pod ściany w garażu...na palecie stać nie mogą bo auta nie schowam do garażu...no i po poukładaniu ich pod ścianą i przeliczeniu worków okazało się, że na każdej palecie jest po 39 worków Dla mnie to jest świadome oszustwo. Czy ktoś, kto już dostał Czarną Perłę liczył może ile na palecie było worków? Bo może to tylko ja miałem takiego pecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły moje 2 zamówione tony perełki...wszystko tak jak u innych, porządnie zapakowane i porządne worki. Ale ja musiałem ją z palet odrazu poukładać pod ściany w garażu...na palecie stać nie mogą bo auta nie schowam do garażu...no i po poukładaniu ich pod ścianą i przeliczeniu worków okazało się, że na każdej palecie jest po 39 worków Dla mnie to jest świadome oszustwo. Czy ktoś, kto już dostał Czarną Perłę liczył może ile na palecie było worków? Bo może to tylko ja miałem takiego pecha

 

Czy możesz podać kiedy zamawiałeś i u jakiego sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przekonałem się,że warto aby kocioł pracował cały czas.

Po eksperymentach jednoznacznie stwierdzam,że spala dokładnie tyle samo,a w kotle jasno.

Dla mnie krótka praca i dłuższe podtrzymanie to nieporozumienie.

................

6s czas podawania,2 min. przerwy,dmuchawa na 3 biegu,przesłona uchylona 1,5-2cm.

Temp. zadana 55*,zawór 3-d skręcony na 4,na chałupę idzie ok. 40*.

Potrafi się jednak odstawić jeszcze 2-3 razy na dobę ale inaczej już nie mogę.

 

Coś mi się tu nie zgadza. 6sek podawania i 2 minuty przerwy dają w przybliżeniu 180 sek podawania na jedną godzinę. To jak możesz mniej palić ode mnie skoro pracę mam 7 min a podtrzymanie nich powiedzmy będzie tylko 13 min (dla łatwiejszego liczenia). Podawanie takie samo czyli 6sek. Łączny czas podawania w jednej godzinie wychodzi u mnie ok. 120 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tu nie zgadza. 6sek podawania i 2 minuty przerwy dają w przybliżeniu 180 sek podawania na jedną godzinę. To jak możesz mniej palić ode mnie skoro pracę mam 7 min a podtrzymanie nich powiedzmy będzie tylko 13 min (dla łatwiejszego liczenia). Podawanie takie samo czyli 6sek. Łączny czas podawania w jednej godzinie wychodzi u mnie ok. 120 sek

 

Wszystko się zgadza,w ciągu 1h podajnik pracuje 3min. i w tym czasie podaje śr. ok. 0,85 kg opału na 1h palenia x 24h=20,4kg na dobę, minus 2-3 podtrzymania po 20-30 min.,daje w taki wynik.(histereza 5*)

Ja swój palnik,jak pisałem wcześniej trochę zmodyfikowałem,częściowo przysłoniłem i przez tę japę przechodzi w 3min. tyle paliwa i to wszystko.

Ile paliwa podaje Twój palnik nie wiem.

A w podtrzymaniu podajesz paliwo?,to nie gaz,że odcinasz dopływ paliwa,nawet jak nie podajesz przez kwadrans też się coś tam pali,tli wszystko jedno,na pewno syfi i są straty.

Edytowane przez Kolanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na moje ustawienia. Ja kiedyś paliłem w grupowym ale już drugi rok pale w dwustanie.

Spróbuj ustawić na początek 5/50. Palisz na bardzo wysokiej temperaturze. Ustaw 50-55. W dwustanie mniej Ci będzie przeciągał temperaturę.

Też palę perłą.

 

jest gdzieś jakiś "podręcznik" instrukcja jak to działa (grupowe/dwustan)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w podtrzymaniu podajesz paliwo?,to nie gaz,że odcinasz dopływ paliwa,nawet jak nie podajesz przez kwadrans też się coś tam pali,tli wszystko jedno,na pewno syfi i są straty.

Może faktycznie częściej zmuszony jestem czyścic kocioł. Jedynie modyfikacja palnika mogła dać wymierne oszczędności. U mnie mimo, że mniej podaję wychodzi 25 kg na dobę. Temperaturę mam na poziomie 24,5 st choć odczuwalna jest niestety niższa. Może dlatego że na zaworze mam ustawione tylko 39st. Pompa przez cały czas pcha.

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś jakiś "podręcznik" instrukcja jak to działa (grupowe/dwustan)?

Podręcznika nie ma.

Ustaw typ Podajnik rerortowy ręczny, czas pracy podajnika 5 s czas przerwy 50 s, dmuchawa 38% i obserwuje sterownik na podkładzie i palnik czy nie opada lub nie przesypuje i tyle. Nie bój się nic nie zepsujesz. I jeszcze temp. ustaw max 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...