Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie z garażem jest ponad 220m2

i w garażu mam grzejnik "bez termostatu"

i mi 100kg perły starcza na ponad tydzień, na automacie.

w domu 22 stopnie w garązu nawet cieplej :)

 

na grzejniki podaję prosto z pieca, na podłogówkę przez 3D

 

powrót dogrzewam CWU (jak podłogówka się załączy)

 

jak temostat wpuści, to kaloryfer parzy.

 

Rano zajrzałem do pieca, bo mnie ostatnio te spieki martwiły, ale spieków nie było. suchy, sypki popiół. dość duża ilość.

P.S. te worki z perłą są jakieś większe, bo normalnie w RBRa 4 mi wchodziło i miałem jeden zapsau na podajniku, a teraz to czwarty ni jak nie wchodzi.

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ja tak mam i na grzejniki leci nawet 55*C, mam około 24*C w pokojach i jest odczuwalnie ciepło.

 

Co znaczy-"odczuwalnie ciepło"? Taki parametr?

Ok,powiedz,jaki opał masz na stanie,jak można go kupić i za jaką kwotę za tonę.

Zakładam,że Wesoła jest nie do spalenia (przynajmniej urobek z ubiegłego roku) -to jak teraz ją sprzedajesz ,i jak i z czym pomieszaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wesoła

 

Wesoła z ubiegłego sezonu,jest mocno kaloryczna i "praktycznie" nie do spalenia na retorcie.W tym roku,temat się powiela.Może ciut mniej problemów,ale i tal "po drodze" -dostajesz towar wymieszany.Chłopaki ze składów lubią dodać coś ,od siebie+Kazach -na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj przyszły trzy palety perły.... ech na własnych barkach zniosłem do piwnicy... nie wiem czy jutro będę chodził....

 

Co do Perełki... zakupiliśmy już drożej po 640...

 

Je4stem w szoku... palety zapakowane super, kurier ok, żadnego problemu z wyładowaniem i podwiezieniem na podwórko... chociaż trochę trzeba było pomóc...

 

Tak czystych worków z węglem jeszcze nie widziałem... szok... i tak mocnych..,.,, nosiłem je na ramieniu , rzucałem, przekładałem i nic.... normalmie szok.!

 

DSCF8848.jpgDSCF8851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj przyszły trzy palety perły.... ech na własnych barkach zniosłem do piwnicy... nie wiem czy jutro będę chodził....

 

Co do Perełki... zakupiliśmy już drożej po 640...

 

Je4stem w szoku... palety zapakowane super, kurier ok, żadnego problemu z wyładowaniem i podwiezieniem na podwórko... chociaż trochę trzeba było pomóc...

 

Tak czystych worków z węglem jeszcze nie widziałem... szok... i tak mocnych..,.,, nosiłem je na ramieniu , rzucałem, przekładałem i nic.... normalmie szok.!

 

[ATTACH=CONFIG]335966[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]335967[/ATTACH]

 

Ja też zamówiłem Perełkę lecz mam problem od kilku dni status moje zamówienia tkwi na < oczekiwanie na wysyłkę > ale nic więcej nie wiem próby dodzwonienia się na numery podane na stronie milczą.

Ile czekałeś na zamówicie ? Było one opłacone z góry czy za pobraniem?

 

Z góry przepraszam na zaśmiecanie forum ale mam problem i nie bardzo wiem gdzie o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z Czarną Perłą - czytając Wasze opinie nt. tego ekogroszku stwierdzam, że nie jestem w stanie sparametryzować kotła tak, żeby spalał go w podobnym standardzie do Waszego, a nie zakładam, że dostałem jakiś inny rodzaj, bo przyszło +/- w tym samym czasie co do wszystkich + z tego samego miejsca.

W piwnicy stoi Defro Komfort Eko 20kW ze sterownikiem K1v2 bez PIDa, to czym mogę sterować, to siła nadmuchu (w zakresie 1-100), czas podawania (minimum 2s) i przerwa podawania.

 

Aktualne ustawienia:

- czas podawania 2s

- przerwa podawania 40s

- siła nadmuchu 30 (dmuchawa ma przysłonę ze szparą na śróbę + można tą przysłonę odsłonić - aktualnie mam dodatkowo odsłonięte na tyle, że jest szpara około centymetra - w instrukcji piszą, żeby otworzyć tą przysłonę w całości, ale wtedy to mi dmucha jak z palnika acetylenowego...)

 

Pierwszy sezon z kotłem na ekogroszek przede mną, więc jeszcze nie jestem na tyle ogarnięty, żeby stwierdzić czy to co mam to jest niedopalony groszek czy spieki czy co to za ustrojstwo.

Poprzedni groszek, jaki miałem spalał się całkiem ok na ustawieniach 2/40/nadmuch 5, po zasypaniu Perła porobiły się takie prawie że szyszki, założyłem, że to spieki, więc zszedłem z nadmuchem nawet do 1 - i tak było to samo, więc stwierdziłem, że może jednak mi go nie dopala - przy nadmuchu 30 nawet nie wiem, czy nie jest jeszcze gorzej. Nie chcę skracać czasu podawania, bo jak z tym zejdę to po przejściu w podtrzymanie temperatura często mi leci do 80 stopni i włączają się piszczałki. Podczas palenia jak pogrzebaczem trącę żar, to to wszystko jest w całości, tworzy się taka skorupa, że mogę w nią wbić pogrzebacz i "wyciągnąć" kulkę wielkości małego jabłka...i nie wiem, co mam dalej począć :/

 

Pomóżcie proszę - mogę podesłać fotki na priv, co moje ustawienia powodują na palniku - z dodaniem ich tutaj mam problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katujesz dmuchawe. Po co dajesz jej az 30 skoro musisz to dusic przyslona? Otworz przyslone i reguluj obrotami. Jak kopiec zapada sie w fajke, to zmniejszasz, jak przesypuje zar do popielnika, to zwiekszasz obroty. Podawanie do przerwy tez masz wg mnie w zlych proporcjach. Powinienes zaczac proby od stosunku 1 do 8. Czyli np 2 podawanie 16..18 przerwy. Ja przy Perle mam 4 na 30, dmuchawa 35, ale tym sie nie sugeruj, bo kazda dmuchawa i palnik sa inne. Sam musisz dobrac parametry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem Perełkę lecz mam problem od kilku dni status moje zamówienia tkwi na < oczekiwanie na wysyłkę > ale nic więcej nie wiem próby dodzwonienia się na numery podane na stronie milczą.

Ile czekałeś na zamówicie ? Było one opłacone z góry czy za pobraniem?

 

Z góry przepraszam na zaśmiecanie forum ale mam problem i nie bardzo wiem gdzie o tym pisać.

 

 

witaj, ja kupiłem i zapłaciłem przelewem, czekałem 8 dni na dostarczenie, znajomy czekał 9-10 dni i dopiero przyszło. Wyśle Ci nr na priva pod jakim oni się ze mną kontaktowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 19.00 wystartowałem - Perła na palniku!!! Do rana musze ogarnać parametry bo wyjeżdzam i małżonka sama zostanie.

Puki co ładnie się pali ale ne wiem co było jeszcze na samym ślimaku. Palnik Brucer zmiejszony szamotką i przytkany,Tzadana 55, obecnie 51-52 trzyma podawnanie 5s, przerwa 50s, nadmuch 5(25), rura spalninowa nie za gorąca i oby tak dalej, zobaczymy co bedzie jak się podłogówka rozbuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem Perełkę lecz mam problem od kilku dni status moje zamówienia tkwi na < oczekiwanie na wysyłkę > ale nic więcej nie wiem próby dodzwonienia się na numery podane na stronie milczą.

Ile czekałeś na zamówicie ? Było one opłacone z góry czy za pobraniem?

 

U mnie to sprawnie poszło, zamawiałem w poniedziałek, wysłałem przelew, w środę dostałem info, że zlecenie przyjęto do realizacji, w piątek, że nadano przesyłkę, a w poniedziałek drugiego po południu kurier przywiózł i prawie pod same drzwi mi wyładował :)

 

Co do nastaw i jakości spalania perły u mnie to napiszę coś za kilka dni, wczoraj wsypałem jeden worek i nie miałem kiedy obserwować co i jak, a teraz w pracy jestem, piec mam w automacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem węgiel w firmie BARTEX 5 ton marcela dla siebie ,4 tony dla kolegi,4 tony dla szwagra i 3 tony dla tęścia ,a kolega kupił 3 tony eko Gold i bardzo go chwali .Wszyscy zadowoleni z zakupów.

 

W jakiej cenie kupowałeś Ekogroszek z Marcela ? - Słyszałem wiele pozytywnych opinii o jakości tego węgla , lecz bardzo ciężko o dostępność z tej kopalni. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie kupowałeś Ekogroszek z Marcela ? - Słyszałem wiele pozytywnych opinii o jakości tego węgla , lecz bardzo ciężko o dostępność z tej kopalni. :bye:

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym Marcelem ale jest to węgiel wysoko kaloryczny i mocno spiekający się typ 33.

Eko-groszku nie mają w ofercie z oczywistych powodów,jest w ofercie groszek oraz orzech i orzech II.

Paliwo to jest dobre na duże mrozy dla wytrawnego palacza w zasypowych kotłach GS.

Na retorcie będzie przekleństwem i porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...