Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Nie wiem na czym tzn. z jakiego powodu. Zasobnik jeszcze pełny a w popielniku nic podejrzanego nie było.
miałem tak w zeszłym roku, codziennie przez parę dni zrywało zawleczkę a w popielniku nic ciekawego nie mogłem znaleźć - aż tu w końcu znalazł się kamyczek łudząco podobny do spieka (może sobie tak tam siedział w kolanie retorty sabotażysta jeden i co jakiś czas blokował ślimak). Zmieniłem węgiel (tzn wypaliłem ten co miałem i kupiłem następny) i zawleczkę założoną w zeszłym roku mam do dnia dzisiejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak właśnie mam zamiar zrobić. Wypalam podejrzanego, wygaszam piec i poszukam co tam siedzi. Napiszcie proszę jaki groszek polecacie? A w zasadzie jakiego sprzedawcę ;)

 

jeśli chodzi o okolicę Pułtuska to ja NIEpolecam kupowania eko pod tytułem pieklorz u tego sprzedawcy http://www.wegiel-pultusk.pl/ - nie wiem jak w tym roku, ale w zeszłym się naciąłem, bo to właśnie w nim miałem kamienie i a eko musiałem suszyć na podłodze w garażu a groszek strasznie się spiekał aż zapychał palnik - ale może warto sprawdzić inne eko jakimi handluje - znam takich co kupują tam czecha i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś polecić dobrego dostawcę/skład opału z eko groszkiem w okolicach Żyrardowa/Skierniewic/Mszczonowa?

 

Rozpocząłem w tym roku ogrzewanie eko groszkiem i testowo zakupiłem 1,5 t od dostawcy z Bartnik ( gmina Puszcza Mariańska). Groszek pakowany z placu w worki jutowe, mokry z dużą ilością miału. A co najgorsze w moim przypadku bardzo dużo kamieni. Zawleczek wymieniłem od kilkanaście;> Wszystkie worki muszę przebierać z kamieni i kawałków drewna...

 

Jest w Żyrardowie jeden skład opału - ul. Glebowa, który ponoć jest przedstawicielstwem KWK "Kazimierz-Juliusz", który oferuje eko groszek za 910 z placu, 1120 workowany II klasa, 1150 I klasa. Ktoś korzysta z tego opału? Zamierzam teraz kupić tylko kilka worków na próbę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest w Żyrardowie jeden skład opału - ul. Glebowa, który ponoć jest przedstawicielstwem KWK "Kazimierz-Juliusz", który oferuje eko groszek za 910 z placu, 1120 workowany II klasa, 1150 I klasa. Ktoś korzysta z tego opału? Zamierzam teraz kupić tylko kilka worków na próbę.

 

Pozdrawiam

A ja myślałem że wiem już wszystko o eko groszku a bynajmniej bardzo dużo a tutaj okazuje się co innego.

Jak będziesz na tym składzie to zapytaj o co chodzi z tymi klasami bo pierwsze słyszę, może dzięki forum jeszcze czegoś się nauczę ale wydaje mi się że cwaniactwa i kombinatorstwa chyba nie warto.

Ponad 200pln/tonę za workowanie to chyba jakiś nowy rekord cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ta rozbieżność ceny groszku z placu i workowanego na tonie. Czy workowany idzie prosto z kopalni, ma jakieś oznaczenia na opakowaniu? Czy może ten z placu ma już niewiele wspólnego z Juliuszem? I kluczowe pytanie: czy ktoś z tego składu w Żyrardowie korzysta lub może polecić jakiegoś dostawcę z okolic Żyrardowa/Mszczonowa/Skierniewic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może korzysta i może ocenić dystrybutora eko groszku PRESTIGE z Sosnowca? Na stronie oczywiście wszystko ładnie, ale wolałbym jakieś opinie użytkowników tego opału;> Nie mają podanej kopalni z której korzystają...

 

tutaj cennik, który nie jest tak wygórowany jak w mojej okolicy, ale bez testu chyba się nie obejdzie...;>

http://ekogroszekpakowany.pl/Kontakt-4m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę ekogroszkiem z prestige od 10 listopada, starczy mi akurat do 15 stycznia;

kupiłem jedną tonę na próbę i musze powiedzieć, że węgiel jest dość przyzwoity.'

zamówiłem wysłali doszło po kilku dniach.

choć w pojemniku na węgiel widze ze po wrzuceniu 6 worków skrapla się na ściankach woda. to pewnie wina tego, że w swoim składzie ma 12 % wody.

jedna tona wystarczyła mi na 2 miesiące ale mam do ogrzeania 60 m2 plus ciepła woda 3 osoby ale słabo mam ocieplone ściany wewnątrz budynku i strop bo narazie mieszkam w części domu.

teraz kupię jakiś na próbę ode mnie z okolicy mają ekoreta dość dobrego po 920 pakowany w czarne worki

lub pieklorza w papierowych workach po 940 myślę ze tona może mi starczy chyba ze przyjada duze mrozy:)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH EKOGROSZKOWCÓW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może korzysta i może ocenić dystrybutora eko groszku PRESTIGE z Sosnowca? Na stronie oczywiście wszystko ładnie, ale wolałbym jakieś opinie użytkowników tego opału;> Nie mają podanej kopalni z której korzystają...

 

tutaj cennik, który nie jest tak wygórowany jak w mojej okolicy, ale bez testu chyba się nie obejdzie...;>

http://ekogroszekpakowany.pl/Kontakt-4m.html

 

Witam,

Kupiłem w październiku 2 tony do dzisiaj spaliłem 1,3 tony. Ekogorszek dostałem suchy i w mocnych workachm

kierowca powiedział że ekogroszek pochodzi z kopalni bobrek w Bytomiu (ja tego dokładnie nie sprawdzałem).

Ja nie mam kłopotów ze spalaniem (nie spieka się, nie gaśnie), ale z tym popiołem to kłamią, nie jest jak z papierosa.

Ale najlepiej kupić mniej w celu sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację o groszku z Prestige. Mam w okolicy dystrybutora, za worek liczą 24,90 więc na pewno sprawdzę jeszcze w tym miesiącu.

Dziś zakupiłem testowo w Żyrardowie na próbę 4 worki ponoć Juliusza - jedna z najdroższych opcji w mojej okolicy 29 pln(!) za worerk 25 kg - na razie muszę go osuszyć, bo dwa worki mokre po całości. Po wysypaniu wygląda nieźle, na placu wygląda też nie najgorzej ( prócz tego że mokry ) - mało jakiś "dodatków" w postaci kamyków, czy innych wapiennych kawałków i drewna.

Luzem 930 tona...

 

Dodatkowo kupiłem 4 worki eko groszku w markecie budowlanym Patio Color - Worki foliowe 25 kg z danymi:

Producent: Jackowice ( Łódzkie )

Typ węgla: 31 i 32.1

Wartość opałowa Q: min. 26 MJ/kg

Zaw. popiołu A: max 9%

Zaw. siarki S: max 0,6%

Zaw. wilgoci W: poniżej 10%

Części lotne: Vdaf: pow 38%

Ziarno: 5-25 mm

 

Cena: 21,49 za worek 25 kg

 

Worek jest jednostronnie przezroczysty, więc można na miejscu wstępnie ocenić zawartość. Po wysypaniu groszek jest suchy, ziarno zgodne z danymi prod., niska zawartość miału i żadnych zanieczyszczeń mogących zatrzymać ślimak;]

Jutro zasypię podajnik zobaczymy jak się pali i co zostaje w szufladzie;>

Pozdrawiam

Edytowane przez Greyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wcześniejsze opinie o tym dostawcy, ale jak widać po starszych wpisach zmieniają kopalnie, a co za tym idzie zmienia się jakość węgla. Stąd było ponowione pytanie o aktualne informacje - nie każdy ma możliwość kupowania bezpośrednio z kopalni, a na składach jest ciągła karuzela z jakością opału;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd było ponowione pytanie o aktualne informacje - nie każdy ma możliwość kupowania bezpośrednio z kopalni, a na składach jest ciągła karuzela z jakością opału;>

 

Oj tak... I do tego same kopalnie mogą mieć w jednym sezonie dobry towar a potem trafią na ścianę szajsu. A sprzedać trzeba co się wydobędzie.

Dlaczego ludzie narzekają na Pieklorza kupionego w drugiej połowie roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko wygląda pięknie na forum i wypowiedziach. Ktoś polecał na forum ekogroszek z firmy SCL (link poniżej), dzwoniłem tam ponieważ

ekogroszek jest tani, ale koszt transportu to cena do Łodzi wychodzi około 800PLN, a ceny transportu raczej będą rosły, fajnie mają osoby zamieszkałe na śląsku

ale ja jako mieszkaniec małej miejscowości w województwie łódzkim nie mam dużego wyboru. A jeżdżenie po śląsku po jeden lub dwa worki celem sprawdzenia

jest bezsensowne. Ale jeśli ktoś mieszka w łódzkim i chce kupić dobry ekogroszek to proszę o e-mail, w grupie transport wyjdzie taniej.

 

http://www.scl.com.pl/ekogroszek,d158.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prestige to szjas jakich mało... na poczatku wątku są o nim opinie pozdrawiam wszystkich jedno-kilkopostowców !!!

 

 

jeśli bijesz do mnie to źle trafiłeś:)

napisałem prawdę takie mam doświadczenie z tym węglem i z tą firmą prestige.

nie jestem z nia związany w żaden sposób pierwszy raz kupowałem węgiel i akurat zdecydowałem się na nich i tyle. następnym razem kupie gdzie indziej bo chce wypróbowąc lokalnych dostawców.

uważam, że węgiel nie był szajs przynajmniej ten co przywieźli do mnie co nie znaczy ze ktoś inny nie trafił na szajs.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje właśnie ekogroszek Ledvicki. Kupiłem 4 worki i szczerze mówiąc czekam aż się skończy i ... nigdy więcej ...

Na ustawieniach gdzie ekogroszek ruski radził sobie znakomicie i szybko dochodził do zadanej temperatury tutaj co chwilę włącza się podajnik i zwiększana jest dawka paliwa aby udało osiągnąć temp ... 50 stopni ...

Widzę że ubywa go dużo wiecej niż ruskiego ...

Ale najgorszy jest ... zapach ...

Śmierdzi niesamowicie na zewnątrz domu ... Smród jest taki że okien nie da się otworzyć ...

Znajomi którzy kupowali ten ekogroszek mówili że śmierdzi , ale ten zapach jest paskudny ...

Według mnie jest to zapach siarki ...

 

 

Dodatkowe info :)

 

Ekogroszek czeski 100kg wytrzymał mi około 6 dni. Choć nie wiem czy nawet te 6 dni , bo poza czeskim opałem bylo jeszcz trochę w podajniku ruskiego opału ...

Przy ruskim opale podajnik napełniałem co 10dni i przy każdym załadunku było jeszcze trochę opału i sądze że jeszcze 1-2 dni piec może by pociągnął a przy czeskim zostało mniej opału ...

 

Ciekawy jestem jaki wynik otrzymałbym na Pieklorzu ...

 

Tak czy owak nie polecam czeskiego ekogroszku z Ledvic. Jego niższa cena nie rekompensuje według mnie dużo niższej realnej kaloryczności ...

No chyba że ktoś ma go w super niskiej cenie (300-350zł max) to wtedy mozna by nim palić ...

 

Wolę swój ruski. Może bardziej brudzi , robi większe spieki ale nie śmierdzi i jest bardziej kaloryczny ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...