Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie powiem Tobie ile to procent, ale szczelina jest na ok. 1,5cm. Pod wieczór coś więcej będę mógł powiedzieć, myślę że dopalanie wróci do normy.

Jak by to był nie problem to wstaw zdjęcie swojego wentylatora z przesłoną... Oglądając wcześniejsze twoje foty, to palniki mamy podobne jak nie takie same... :)

U mnie wygląda to tak:

DSCF8874.jpg

Przesłona otwarta mniej więcej na 1/5, może za mało jednak...

Edytowane przez pokemon15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili zasypuję średnio co 7 dni (7 worków), następne siedem otwieram i tak stoją czekając na kolejny zasyp. Kiedy wsypuję groszek wydaje się być suchy ale i tak skrapla się na ścianie najdalej oddalonej od kotła.

Mam pytanie, jaki parametr mam zmienić bo ostatnio zauważyłem dość dużo niedopalonego groszku. Trochę to dziwne gdyż do tej pory lepiej się wypalał.

 

W tych warunkach puszczasz worek dziennie? co będzie jak przyjdą mrozy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pokemon15, tak jak pisałem, mam uchyloną na ok 1,5cm

 

http://bokka.pl/up/bf4778c30ea13992b1937e42a81fe26f.jpg

 

pełny rozmiar

http://bokka.pl/up/bf4778c30ea13992b1937e42a81fe26f.jpg

 

Co chodzi o moje niedopały, to oczywiście przypadkowo przymknięta przysłona zrobiła swoje. Już wszystko wróciło do normy.

 

http://bokka.pl/up/7ccd214cf6c58a24c1931ff3faf4e80d.jpg

 

http://bokka.pl/up/7ccd214cf6c58a24c1931ff3faf4e80d.jpg

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie retopal z pobliskiego składu strasznie spieka a popielnik jeden dzień i pełny. Ustawienia zmieniałem nic nie pomaga. Teraz wziąłem na próbę niby z Chwałowic pali się bardzo podobnie jak ten retopal spieków dużo mniej i popielnik czystszy. Liczyłem na perłę bo już muszę coś zakupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak odczułem ze perła jest słabsza. Mam porównanie do Retopal. Perły trochę więcej na dobę idzie. Wiec nie wiem czy warta tej ceny. Retopal mogę kupić ok 130 zł drożej. Ale napewno lepiej się wypala. Mniej spiekow minusem jest to ze bardziej brudzi wymiennik.

 

Cudów nie ma co oczekiwać. Sadzę że może mieć tyle co "typowy" rusek czyli max 23MJ ...

 

Nie mam Perły , ale sądzę że za tą cenę (630zł z transportem) to bardzo dobra cena i oferta , zbliżono cenowo do pakowanego czecha , a na pewno będzie to lepszy wybór i bardziej kaloryczny ...

 

Ja osobiście teraz wypalam podobno Chwałowice z 2013r . Szczerze mówiąc wolę palić Energo , którty zostawia czysty wymiennik i dużo ładniej się spala. Obecnie te Chwalowice udaje mi się dośc dobrze spalać , ale niestety wymiennik dużo bardziej brudny (czarny) niż przy Energo ...

Przy Energo wymiennik szary , bez sadzy a i spala się dużo łatwiej i przyjemnniej ...

 

Więc osobiście mi nie przeszkadza aby opał był nawet lekko mniej kaloryczny. Wolę aby za to nie syfił wymiennika i był prosty w spalaniu ...

I możliwie najtańszy ...

 

Wiem już że u mnie będzie wielki powrót do ruska ...

 

Przez pierwsze 2 lata paliłem ruskim , później 2 lata polskim i teraz znów powrót do ruska ...

Polskiego opału już nie chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[moderowano]

 

co do cz. perły to faktycznie może być tak jak piszecie z tą kalorycznością. sam musialem zmniejszyć nadmuch , ale większego spalania nie zauważyłem. podejrzewam ,że przy takich temperaturach za oknem to raczej nie rzutuje, a tak czystego wymiennika to dawno nie miałem.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem golda z bartexu , dużo mocy , trochę jak ktoś napisał wesołego koksu , popiół w normie. tylko zapada się na podtrzymaniu , tak jak by się ciągle wypalał.

za to żółta iskra z kareny tak jak by słabsza ale co dziwnego ,to że podczas palenia bardzo długo można ją trzymać na retorcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze energo to mieszanka węgla KTK. Z jakim mocniejszym ruskiem. Możliwe To???.

 

Energo to przecież firma ...

 

http://www.energobielsk.pl/s,home,1.html

 

Nie widzę aby nic miała wspólnego z KTK ...

 

KTK to była firma "związana" z siecią "Składy Węgla" o której było głośno w mediach. Tak naprawdę węgiel który był na "składach węgla" należał do KTK a "sieć skłądy węgla" sprzedawała detalicznie ten opał i "dodatkowo go wzbogacała ;)

 

Teraz zapewne sama zaczęła oferować w detalu opał , a jako że moce przerobowe ma olbrzymie to i może zaoferować taniej opał ..

To samo Energo ...

 

Ja kupowałem w lato , to płaciłem za ten opał (Energo 26MJ) 705zł , co dla mnie jest ceną rewelacyjną , bo w cenie był transport kurierem paletowy .

 

Co do Perły uważam że w tej cenie to bardzo ciekawy wybór. Na pewno lepszy od czecha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...