Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Energo to przecież firma ...

 

http://www.energobielsk.pl/s,home,1.html

 

Nie widzę aby nic miała wspólnego z KTK ...

 

KTK to była firma "związana" z siecią "Składy Węgla" o której było głośno w mediach. Tak naprawdę węgiel który był na "składach węgla" należał do KTK a "sieć skłądy węgla" sprzedawała detalicznie ten opał i "dodatkowo go wzbogacała ;)

 

Teraz zapewne sama zaczęła oferować w detalu opał , a jako że moce przerobowe ma olbrzymie to i może zaoferować taniej opał ..

To samo Energo ...

 

Ja kupowałem w lato , to płaciłem za ten opał (Energo 26MJ) 705zł , co dla mnie jest ceną rewelacyjną , bo w cenie był transport kurierem paletowy .

 

Co do Perły uważam że w tej cenie to bardzo ciekawy wybór. Na pewno lepszy od czecha ...

 

700 to bardzo dobra cena . i jak się pali . zadowolony jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam już wynik Czarnej Perły, jak na kamienny ma niską kaloryczność i sporo spieków żużlowych, ilość popiołu w normie , powpisuję dzisiaj wszystkie ostatnie wyniki na stronie to będzie je można w jednym miejscu porównać.

Wg mnie kaloryczność jest nie najgorsza zwłaszcza w odniesieniu do ceny. Spieków też nie ma dużo, ale ilość popiołu u mnie to min 10% wagowo. Suspenser podaje 6.8 %. To dużą rozbieżnosć. Może są różne czarne perły. Z pełnego zasobnika 150 kg węgla jest wagowo 15 kg popiołu którego objętościowo jest około 38 dm3. Muszę 3 razy odróżniać popiół z jednego zasobnika węgla. To bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 to bardzo dobra cena . i jak się pali . zadowolony jesteś?

 

Już kiedyś pisałem ...

 

Jestem bardzo zadowolony.

Wymiennik czysty (szary) , łatwo się spala , otrzymałem opał suchy jak pieprz.

Łatwo się spala , ładny popiół ...

Żadnego koksowania ani spieków koksowych.

 

Mam porównanie do ekogroszku z Chwałowic któy kupiłem na lokalnym składzie w 2013r i uważam że nie ma porównania.

Na Chwałowicach niezależnie od ustawień wymiennik czarny i szybko "zarasta" , trochę pomaga włączenie tła , ale cudów i tak nie ma.

Dodatkowo ten z Chwałowic lubi być "łagodnie" spalany , inaczej się spieka i koksuje ...

Ale muszę go zużyć i jak zużyję to czeka na mnie Energo ...

 

Patrząc na "realną kaloryczność" , to sądze że mój Energo ma zbliżoną kaloryczność do Chwałowic , bo podobna ilośc go schodziła ...

Ale głowy nie daje , bo nie mam jak tego zmierzyć ...

 

 

Zobaczymy jak będzie po sezonie. Na razie ten Energo ma dużą szansę aby zostać moim opałem jaki będę zamawiał , ale nie ukrywam że cena ma też duże znaczenie więc zależy jaka będzie cena i itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w cenie perły mam jareta i myslałem, że perła będzie ciut lepsza.

 

U mnie (Toruń) opał pakowany albo w hipermarketach a na lokalnych składach w większości luzem a jak już to pakowany łopatą.

Ceny u mnie takie "super" że w cenie "Czarnej Perły" mogłem kupić miał pakowany , który był największym badziewiem jaki kiedykolwiek kupiłem a miał to być miał z Piasta 24MJ ...

 

A w marketach głównie czech i sporadycznie rusek i jak patrząc na ofertę marketów i moich "loklanych" składów to bardziej opłacało mi się zciągnać opał z końca Polski niż kupić u mnie w lokalnym składzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo to przecież firma ...

 

http://www.energobielsk.pl/s,home,1.html

 

Nie widzę aby nic miała wspólnego z KTK ...

 

KTK to była firma "związana" z siecią "Składy Węgla" o której było głośno w mediach. Tak naprawdę węgiel który był na "składach węgla" należał do KTK a "sieć skłądy węgla" sprzedawała detalicznie ten opał i "dodatkowo go wzbogacała ;)

 

Teraz zapewne sama zaczęła oferować w detalu opał , a jako że moce przerobowe ma olbrzymie to i może zaoferować taniej opał ..

To samo Energo ...

 

Ja kupowałem w lato , to płaciłem za ten opał (Energo 26MJ) 705zł , co dla mnie jest ceną rewelacyjną , bo w cenie był transport kurierem paletowy .

 

Co do Perły uważam że w tej cenie to bardzo ciekawy wybór. Na pewno lepszy od czecha ...

 

Szanowny Kolego muszę Cię zmartwić ale tak się składa że na temat firmy energo z Bielska Podlaskiego wiem wszystko. Co do węgla i ekogroszku oferowanego przez firmę jest to w 100 % węgiel najniższej jakości od naszego wschodniego sąsiada i dodam że nikt tego egokroszku w mej okolicy nie kupuje. To tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego muszę Cię zmartwić ale tak się składa że na temat firmy energo z Bielska Podlaskiego wiem wszystko. Co do węgla i ekogroszku oferowanego przez firmę jest to w 100 % węgiel najniższej jakości od naszego wschodniego sąsiada i dodam że nikt tego egokroszku w mej okolicy nie kupuje. To tyle i aż tyle.

 

Spoko ...

 

Ja mam zupełnie inne zdanie , bo miałem sporo różnych ekogroszków ...

Przez kilka lat paliłem tylko "ruskim" ekogroszkiem niewiadomego pochodzenia i szczerze mówiąc nie narzekałem ...

Tragedia się zaczęła jak postanowiłem palić polskim opałem i szczerze mówiąc ani podobno miał z Piasta ani podobno ekogroszek z Chwałowic kupiony w lokalnym składzie (polecanym) delikatnie mówiąc nie przypadł mi go gustu i nie byłem delikatnie mówiąc z niego zadowolony ...

 

Co do ruska , spalałem kilka lat i byłem zadowolony ...

 

Teraz po pierwszych testach tego Energo (chyba z miesiąc) także jestem z niego bardzo zadowolony i wiem że na 99% nie wrócę już nigdy do polskiego opału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze składów KTK jest 5km od mojej miejscowości. Jutro z rana pojadę wziąć na próbę, chodź jak pisałem już kiedyś - rusek z Lechpolu nie dawał oczekiwanych rezultatów. Może ci co posiadają nowe instalacje z mała ilością wody jakoś sobie radzą paląc małokalorycznym . Ja mam w piecu 70L do tego w żeliwnych 150L pozostają piony i 3szt. panelowych, tak więc 300L do zagrzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo to przecież firma ...

 

http://www.energobielsk.pl/s,home,1.html

 

Nie widzę aby nic miała wspólnego z KTK ...

 

KTK to była firma "związana" z siecią "Składy Węgla" o której było głośno w mediach. Tak naprawdę węgiel który był na "składach węgla" należał do KTK a "sieć skłądy węgla" sprzedawała detalicznie ten opał i "dodatkowo go wzbogacała ;)

 

Teraz zapewne sama zaczęła oferować w detalu opał , a jako że moce przerobowe ma olbrzymie to i może zaoferować taniej opał ..

To samo Energo ...

 

Ja kupowałem w lato , to płaciłem za ten opał (Energo 26MJ) 705zł , co dla mnie jest ceną rewelacyjną , bo w cenie był transport kurierem paletowy .

 

Co do Perły uważam że w tej cenie to bardzo ciekawy wybór. Na pewno lepszy od czecha ...

 

Mają jeszcze na składzie 40 tys ton po składach węgla, i pewnie stąd tak niska cena bo towar leży od roku a w nim zamrożone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kaloryczność jest nie najgorsza zwłaszcza w odniesieniu do ceny. Spieków też nie ma dużo, ale ilość popiołu u mnie to min 10% wagowo. Suspenser podaje 6.8 %. To dużą rozbieżnosć. Może są różne czarne perły. Z pełnego zasobnika 150 kg węgla jest wagowo 15 kg popiołu którego objętościowo jest około 38 dm3. Muszę 3 razy odróżniać popiół z jednego zasobnika węgla. To bardzo dużo.

 

Pewnie masz więcej niedopału bo zawsze w popiele zostaje go trochę, albo parametry Perły są zmienne w jakimś tam zakresie.

 

Patrząc na stosunek kaloryczność/cena Perła wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...