Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

W mojej miejscowości nie znam lokalnego składu co by nie kłamał. To opinia z przed roku i dalej, kiedy to paliłem węglem. Na pytanie co to za węgiel zawsze dostawałem odpowiedź - polski z Pisata, Ziemowita... Pytam dalej, a fakturka dok. etc. bo chcę na całą zimę jakieś 7T odp. "damy panu worek gratis, niech pan spróbuje..." MASAKRA!!! Nie dość, że rusek to cwaniaczki jeszcze z rana traktowali go wężem z wodą. Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamówiłem i ja tą czarną, ruską perełkę. Mam nadzieję, że nie będę żałował.

z drugiej strony chyba nic gorszego od gów*a którym palę teraz chyba już nie ma.

Miał być RETOPAL pakowany na lokalnym składzie. Niestety - w najlepszym wypadku było to mieszanką Retopala z miałem i innymi groszkami.

 

Dam znać jak dojedzie Perła i będę nią palił.

W pełni się z kolegą zgadzam.

To czarna perła ruska jest? Ja słyszałem też plotki że podobno z Brazylii.

Co mogę powiedzieć na dzisiaj - bardzo mocne i czyste worki. Naprawdę zapakowana elegancko.

 

Jest jeszcze jeden powód dla którego już nigdy więcej nie zamówię ekogroszku luzem w lokalnych składach.

Wiem że mam 40 worków po 25 kg. Niechby w co drugim nie było tego kilograma.

W zeszłym roku zamówiłem 2 tony (luzem oczywiście) - brakowało po sprawdzeniu ok. 150 - 170kg.

Zamawiając kurierem worki - to pomijając kwestię spalania, jestem chociaż pewny że mi się kilogramy zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w miarę uczciwy skład ale Jaret o stówę droższy od perły, Retopal ponad 800pln. W zeszłym roku trochę paliłem tymi groszkami - Retopal spiekał jak diabli. Jaret może troszkę mniej popiołu od Perły ale kociołek był brudniejszy, no i większa frakcja. Perła tak nie syfi, nie chrumcholi w podajniku a ciepła daje tyle co Jaret - zatem po co przepłacać? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając kurierem worki - to pomijając kwestię spalania, jestem chociaż pewny że mi się kilogramy zgadzają.

No chyba tak nie do końca - koledzy wcześniej pisali że na każdej palecie Perły brakowało po worku . Ale fakt - sam byłem zdziwiony jak brałem luzem węgiel i zmieniłem skład na inny gdzie była waga elektroniczna że mnie poprzednicy skubali na jakieś 0,5 t - no i to zwożenie węgla i syf . A na paletach - kurier przywiezie , wstawi na miejsce i nic mnie to dodatkowo nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dopiero wczoraj i nie mam pojęcia kiedy przywiozą.

Choć Pani bardzo mnie namawiała, żeby zamówił bezpośrednio przez ich sklep , bo jest lepiej i 10zł taniej… pomimo tego zamówiłem przez allegro, bo w razie czego można będzie negatywa wystawić.

Choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...koledzy wcześniej pisali że na każdej palecie Perły brakowało po worku . .

Jedna albo dwie osoby tak pisały, nie bardzo w to wierzę, bo później nawet nie napisały jak skończył się tok reklamacyjny. Z autopsji wiem, ze można się samemu pomylić. Ja dowożę worki z miejsca gdzie kończy się kostka ok15m i też pomyliłem się w liczeniu. Dowożąc ostatnie sztuki zawsze wychodziło mi, że jest o jeden więcej. Nie wiem jak to sobie "wykombinowałem" ale było ich 40. Kiedy rozcinałem strecz na palecie było oczywiście ładnie równo na górze. Więc to widać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna albo dwie osoby tak pisały, nie bardzo w to wierzę, bo później nawet nie napisały jak skończył się tok reklamacyjny. Z autopsji wiem, ze można się samemu pomylić. Ja dowożę worki z miejsca gdzie kończy się kostka ok15m i też pomyliłem się w liczeniu. Dowożąc ostatnie sztuki zawsze wychodziło mi, że jest o jeden więcej. Nie wiem jak to sobie "wykombinowałem" ale było ich 40. Kiedy rozcinałem strecz na palecie było oczywiście ładnie równo na górze. Więc to widać od razu.

 

Koledzy nie pisza , bo nie moga sie na reklamacje odpowiedzi doczekać

i nie sądze aby kilka osob sie pomyliło akurat o jeden worek ulożone były tak jakby bylo tych 40 po 3 i na gorze jeden a jak liczysz 39 czary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć na dzisiaj - bardzo mocne i czyste worki. Naprawdę zapakowana elegancko.

 

 

Fajnie, że sporo osób pisze o mocnych i czystych workach. Ale czy wynagradza Wam to kupę popiołu, kombinacje z ustawieniami?

Ja wziąłem Silver z Bartex'a i worki są mocne, czyste a węgiel ma bardzo małą wilgotność.

 

Czarna Perła aktualnie 660, Silver po 820. To jest 160 pln różnicy za spokój, brak kombinacji ze konfiguracją kotła i wywalanie popiołu raz na 10 dni, a nie co 3 dni...

No, ale co kto lubi...

 

Ja następną tonę zamówię Silvera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że sporo osób pisze o mocnych i czystych workach. Ale czy wynagradza Wam to kupę popiołu, kombinacje z ustawieniami?

Ja wziąłem Silver z Bartex'a i worki są mocne, czyste a węgiel ma bardzo małą wilgotność.

 

Czarna Perła aktualnie 660, Silver po 820. To jest 160 pln różnicy za spokój, brak kombinacji ze konfiguracją kotła i wywalanie popiołu raz na 10 dni, a nie co 3 dni...

No, ale co kto lubi...

 

Ja następną tonę zamówię Silvera...

 

Zabrzmiało to jak reklama... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady.

Mam piec berski 30kw na 270m2 powierzchni po podłodze, dom ocieplony, sterownik titanic połączony z regulatorem pokojowym, podajnik ślimakowy retorta. Ekogroszek jakim palę to silver bądz gold z bartexu.

Temp. pokoju ustawiona na regulatorze to: 0:00-8:00(23,6), 8:00-16:00(23,4), 16:00-24:00(24). Spalanie na dobę koło 28kg( przy temp -1 stopnia, dom z lat 80). Nie posiadam zaworu 3 ani 4 drożnego. Temp zadana 52 stopnie na komp(termometr wkręcony w piec pokazuje 60 stopni).

Piec chodzi różnie w ciągu godziny, zależy od strefy czasowej jaką mam ustawioną. Jednak w strefie 16:00-24:00(ustawione 24 stopnie) piec przy tych temp -1 na zewnątrz jest 15 minut w potrzymaniu, pracuje 24 minuty i znowu 15 minut w potrzymaniu.

Temp na kotle gdy włącza się pompka i jest grzanie na grzejniki spada do 41 stopni(w termometrze wkreconym 49) i stopniowo rośnie do zadanych 52 stopni(termometr wkręcony 60 stopni). Gdy temperatura w pomieszczeniu zostaje osiągnięta i pompa co się wyłącza a piec jest w potrzymaniu to rośnie nawet do 75 stopni. Rosła by dalej ale przy takich temperaturach pomieszczenie się wychładza i znowu włącza się pompka. Gdy jest cieplej na dworze to mam w regulatorze ustawione że pompa co włącza się na 25 sekund co 30 minut co powoduje to że piec mi się nie zagotuje.

 

Ustawienia pieca:

Temp zadana: 52(termometr wkręcony 60 stopni)

Czas podawania: 16 sekund

Czas między podawaniem: 57 sekund

Dmuchawa 6 bieg w 12 stopniowej skali(czyli na 50%)

Pokrywa we dmuchawie otwarta na 50%

Czas w potrzymaniu: 20minut

Czas przedmuchu w potrzymaniu:10s

 

Spalony popiół wygląda dość dziwnie. Mam część spaloną na papierosa, część niedopalonego groszku i część spalenogo prawie na popiół(drobne resztki)

 

Ogień na retorcie gdy otworzę piec jest żółty.

 

Czy podane parametry są dobre, czy da się jakoś ulepszyć proces spalania?

Wydaje mi się że piec za długo pracuje, a za mało jest w potrzymaniu, oraz że jest za dużo tego złego popiołu.

Co radzicie mi zrobić?

Dziękuje

 

Dodam że na retorcie jest mały kopczyk po środku, a po bokach taki trochę niedopalony groszek(może spiek)

 

wydajność dmuchawy mam na 5 biegu przy ustawieniach serwisowych od 1-ego do 11-ego biegu 10-40% (10% przy 1, 40% przy 11, 12 bieg 100% wydajności);

Edytowane przez Kamil908
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od jakiegoś czasu czytałem forum. W domu (w którym jest piec miałowy) do tej pory paliłem drzewem (nie wiem, kto w ogóle wpadł na pomysł pieca miałowego :confused: ) Jednak palenie drzewem to straszna udręka, jeżeli temperatury spadną poniżej zera. Jestem palaczem amatorem. Paląc drzewem wywaliłem z pieca dmuchawę, bo z dmuchawą strasznie dużo opału szło, a co powiedział kominiarz i potwierdził facet, który zmieniał mi grzejniki podobno przy opalaniu drzewem i włączonej dmuchawie dostaje popalić komin. Ile w tym prawdy to nie mam pojęcia. Po prostu się na tym nie znam. Wiem jedno,że odkąd dmuchawy nie mam, to dużo mniej opału spaliłem.

 

Zainspirowany, ostatnimi 50 stronami tego, oraz innego, tematu postanowiłem w tym roku, a dokładnie dzisiaj rano zakupić Czarną Perłę. Teraz cena wynosi 660 zł. Nie wiem jak będzie się sprawdzać w takim piecu. Niemniej jednak jeżeli ten piec skończy swój żywot to kupię piec na ekogroszek z podajnikiem. Kupiłem tylko tonę, bo chce sprawdzić, jak to w ogóle będzie się sprawdzać.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Dam znać, jak dojedzie jak się sprawdza. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...