Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta czarna perła to zdaje się ruski, kilka osób się skusiło.

Jestem ciekaw ile odpadu daje, będzie bliżej 10-12% popiołu wagowo?

Jak to z jej kalorycznością 23-24MJ?

 

Jak jednak cena nie jest zbójnicka, to koszt grzania nie wyjdzie wysoki, tyle,że się trzeba będzie popiołu częściej pozbywać.

 

Piszcie jak się to Wam pali, jak popiół, czy jest jakis kłopot ze spalaniem, czy spala się bez najmniejszego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna perła to zdaje się ruski, kilka osób się skusiło.

Jestem ciekaw ile odpadu daje, będzie bliżej 10-12% popiołu wagowo?

Jak to z jej kalorycznością 23-24MJ?

 

Jak jednak cena nie jest zbójnicka, to koszt grzania nie wyjdzie wysoki, tyle,że się trzeba będzie popiołu częściej pozbywać.

 

Piszcie jak się to Wam pali, jak popiół, czy jest jakis kłopot ze spalaniem, czy spala się bez najmniejszego problemu...

 

pisano dziesiątki razy już w tym wątku, nie było jeszcze chyba tak przetestowanego ekogroszku jak ta czarna perła... - są zdjęcia, filmy, ilość popiołu itp.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna perła to zdaje się ruski, kilka osób się skusiło.

Jestem ciekaw ile odpadu daje, będzie bliżej 10-12% popiołu wagowo?

Jak to z jej kalorycznością 23-24MJ?

 

Jak jednak cena nie jest zbójnicka, to koszt grzania nie wyjdzie wysoki, tyle,że się trzeba będzie popiołu częściej pozbywać.

 

Piszcie jak się to Wam pali, jak popiół, czy jest jakis kłopot ze spalaniem, czy spala się bez najmniejszego problemu...

 

Pod linkiem znajdziesz wynik z testu u mnie na SPP

 

http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc drzewem wywaliłem z pieca dmuchawę, bo z dmuchawą strasznie dużo opału szło, a co powiedział kominiarz i potwierdził facet, który zmieniał mi grzejniki podobno przy opalaniu drzewem i włączonej dmuchawie dostaje popalić komin. Ile w tym prawdy to nie mam pojęcia. Po prostu się na tym nie znam. Wiem jedno,że odkąd dmuchawy nie mam, to dużo mniej opału spaliłem.

 

Zainspirowany, ostatnimi 50 stronami tego, oraz innego, tematu postanowiłem w tym roku, a dokładnie dzisiaj rano zakupić Czarną Perłę. Teraz cena wynosi 660 zł. Nie wiem jak będzie się sprawdzać w takim piecu. Niemniej jednak jeżeli ten piec skończy swój żywot to kupię piec na ekogroszek z podajnikiem. Kupiłem tylko tonę, bo chce sprawdzić, jak to w ogóle będzie się sprawdzać.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Dam znać, jak dojedzie jak się sprawdza. : )

Ciekawe jak Ci się ten ekogroszek będzie palił jak wywaliłeś dmuchawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...W domu (w którym jest piec miałowy) do tej pory paliłem drzewem (nie wiem, kto w ogóle wpadł na pomysł pieca miałowego :confused: )

 

Zainspirowany, ostatnimi 50 stronami tego, oraz innego, tematu postanowiłem w tym roku, a dokładnie dzisiaj rano zakupić Czarną Perłę. Teraz cena wynosi 660 zł. Nie wiem jak będzie się sprawdzać w takim piecu. Niemniej jednak jeżeli ten piec skończy swój żywot to kupię piec na ekogroszek z podajnikiem...

 

Kol. czytajcie posty ze zrozumieniem,@bart ma kopciucha z dmuchawą i ją wywalił,a teraz będzie próbował palić wspomniany groszek bez dmuchawy.

To się nie może udać.

Drewno jak najbardziej bez dmuchawy i ze stałym dopływem pow. podawanych w 2-3 miejscach.

Do spalania groszku i miału(mieszanki)konieczna dmuchawa i sterownik zapewniający płynną jej regulację oraz siłę nadmuchu.

Niezbędny jest też termometr na czopuchu,żeby nie wyrzucać niepotrzebnie ciepła do komina ale to nie jest ten wątek i dyskusję w tym temacie przenieś tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page906

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna perła to zdaje się ruski, kilka osób się skusiło.

Jestem ciekaw ile odpadu daje, będzie bliżej 10-12% popiołu wagowo?

Jak to z jej kalorycznością 23-24MJ?

 

Jak jednak cena nie jest zbójnicka, to koszt grzania nie wyjdzie wysoki, tyle,że się trzeba będzie popiołu częściej pozbywać.

 

Piszcie jak się to Wam pali, jak popiół, czy jest jakis kłopot ze spalaniem, czy spala się bez najmniejszego problemu...

 

U nie pali się dobrze, minusem jest duża ilość popiołu. Plusem - bardzo czysty wymiennik (gdy pale polskim groszkiem to po tygodniu wymiennik mam cały oblepiony sadzą). Na okresy jesienno - wiosenne moim zdaniem jest idealna przy tej cenie.

Ja kupowałem z dostawą po 630 zł/t.

 

Kaloryczność na pewno ma mniejszą niż gwarantowana przez sprzedawcę. W/g Supensera - Czarna Perła 25 MJ/kg – wynik 15,88 MJ/kg, popiół 6,8%.

 

Niestety każdy teraz oszukuje na kaloryczności :(

Edytowane przez jacek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność na pewno ma mniejszą niż gwarantowana przez sprzedawcę. W/g Supensera - Czarna Perła 25 MJ/kg – wynik 15,88 MJ/kg, popiół 6,8%.

Niestety każdy teraz oszukuje na kaloryczności :(

 

W zeszłym roku paliłem różnymi groszkami i zawsze trzeba było doglądać a czasem warować przy kociołku. Perłę zasypuję i przez 3-4 dni mogę do kotłowni nie zaglądać :)

Gdyby podnieśli kaloryczność do 20MJ/kg, pozostawiając pozostałe parametry to śmiem twierdzić, że owy opał wyciął by co najmniej połowę krajowego biznesu węglowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to. Sam ekogroszek bez miału.

 

Napisz w jaki sposób chcesz spalać ekogroszek w swoim kotle?

Paląc od góry, czy ordynarnie od dołu np. na rozpalone drewno dorzucasz groch?

Do palenia od góry z regulowaną rozetą PW w drzwiczkach zasypowych nadaje się tylko orzech,groszek ma za dużą gęstość zasypową i nie da rady.

Drugiej metody nie będę komentował,zadyma na okolicę i zmarnowane co najmniej 40% opału,szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...