Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisałem wcześniej, że niedaleko mojej miejscowości jest terminal KTK. Posiadają workowaną Perłę, ale nie sprzedają indywidualnym nabywcom. Przed chwilą koleś podał kto ze składnic od nich bierze. Zadzwoniłem i mają po 740PLN. Podjadę kiedyś po 4 woreczki i spróbuję ją mieszać z wesołą. Jak zda egzamin, to będzie można się pokusić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małe zapotrzebowanie i sobie tylko pyka, to jakoś to będzie...

ale jak musisz dmuchnąć i mocniej grzać, to szału może nie być

 

Wklej foty jak trochę popalisz, jestem ciekaw, czy uda Ci się to spalić, czy nie wyprodukujesz nieco koksu a wymiennik nie zostanie zawalony czarną sadzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małe zapotrzebowanie i sobie tylko pyka, to jakoś to będzie...

ale jak musisz dmuchnąć i mocniej grzać, to szału może nie być

 

Wklej foty jak trochę popalisz, jestem ciekaw, czy uda Ci się to spalić, czy nie wyprodukujesz nieco koksu a wymiennik nie zostanie zawalony czarną sadzą....

 

ok zrobię jak wypalę zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ piętra nie możesz dogrzać to znaczy ze pompa CO nie podaje na tę wysokość dostatecznej ilości ciepłej wody i powinieneś włączyć ją na drugi, a może na trzeci bieg, zaś pompę CWU wystarczy włączyć na bieg pierwszy, bo na pewno bojler CWU jest w pobliżu kotła.

 

Bojler mam jakieś 6 m od pieca, w piwnicy oczywiście - przestawiłem więc pompę CWU na 1 bieg a CO na 2 bieg

 

Daj podawanie 5sek, przerwa 30sek, a nadmuch podbij na 35% potem odczekaj kilka, a nawet kilkanaście godzin aby układ się ustabilizował.

 

Jaka jest różnica w spalaniu, mocy itp dla ustawień 5sek/30sek a 8sek/48sek? Stosunek podawania do przerwy i tu i tu jest 1/6. Ciekawi mnie efekt dla obydwu ustawień...

 

Ciekawe jaką masz temp. spalin, bo jeśli zbyt wysoka to znaczna ciepła ucieka do komina i tu moze być powód nadmiernego zużycia.

Jak mogę najprościej sprawdzić temp spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać,poszukaj na złomie tarczę hamulcową wentylowaną o śr 26-28cm i zawieś 15-17cm nad palnikiem.

 

Dzięki za podpowiedź ten deflektor ceramiczny to w piecach skan dzwoniłem do nich nie sprzedają tylko montują do swych piecy a do tego opatentowali to poszukałem trochę i złamię ich patent http://allegro.pl/ruszt-zeliwny-do-kominka-pieca-dowolny-wymiar-i5802751691.html ten mi pasuje idealnie.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i aż taka duża różnica pomiędzy zwykłym dzwonem a tarczą ?

 

Różnica jest zwłaszcza jak się ma ruszt wodny.

Ja mam taką tarczę hamulcową nałożoną na standardowy deflektor:

 

Wrzucam zdjęcie palnika.

Dzisiaj dokupiłem 2 t perły - powinno wystarczyć na cała zimę

[ATTACH=CONFIG]333077[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]333079[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Blondynką nie jestem, ale ten temat chyba mnie przerasta. Wiele osób kupiło czarną perłę, piszecie, że spala się super, popiół jak z papierosa itp itd - u mnie spiek na spieku (chyba, bo tak je identyfikuję) spiekiem pogania. Czy zamknę na 100% przysłonę wentylatora (pozostaje jeszcze szpara w przysłonie, w której siedzi śruba z nakrętką motylkową, więc przepływ powietrza jest) i zrobię nadmuch na 1% (w zakresie 1-100%) czy mam przysłonę "otwartą" na 1,5-2cm i nadmuch na 20% i tak wychodzi jedna wielka masakra...

 

Podpowiedzcie, jak najlepiej się ustawić z czarną perłą, żeby rzeczywiście spalać na papierosowy popiół. To, co mogę ustawić - czas podawania, przerwa w podawaniu, siła nadmuchu, otwarcie przysłony. Czy u Was długo leży na spalaniu, jakim płomieniem się pali - jak by ktoś mógł wrzucić filmik - czy to jest palnikowy ogień czy spokojny, ogniskowy ?

 

Przy ustawieniu nadmuchu 30% przy przysłonie otwartej na 1,5cm to, z czym "walczyłam" - środek żaru był sypki natomiast po obwodzie robił się galaretowaty spiek, taki półpłynny, w efekcie po wypchnięciu na zewnątrz po brzegu retorty robiły się takie duże grudy, które blokowały zejście z retorty popiołu i dopiekały to, co powinno spadać...

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy trafić z wszystkimi ustawieniami trzeba w punkt ? 5% siły nadmuchu w jedna bądź druga stronę może już powodować spiekanie ? Ile czekać żeby zobaczyć działanie owych ustawień ? Jak bym mogła siedzieć cały czas w domu, nie byłoby problemu, ale trzeba pracować i dom ogarniać a nie tylko przy kotle siedzieć...:/

 

Na koniec dodam tylko, że przy 100% zamknięcia przysłony + sile nadmuchu 1% po obwodzie też mi się robiła półpłynna masa - może ja coś z palnikiem mam kopnięte ?

 

Pomóżcie proszę - jak trzeba to na priv mogę zdjęcia/filmy podesłać, pisać szczegółowo, po odpowiadać na pytania pomocnicze...

 

Pozdrawiam,

Karolina

Edytowane przez ekokarolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Blondynką nie jestem, ale ten temat chyba mnie przerasta. Wiele osób kupiło czarną perłę, piszecie, że spala się super, popiół jak z papierosa itp itd - u mnie spiek na spieku (chyba, bo tak je identyfikuję) spiekiem pogania. Czy zamknę na 100% przysłonę wentylatora (pozostaje jeszcze szpara w przysłonie, w której siedzi śruba z nakrętką motylkową, więc przepływ powietrza jest) i zrobię nadmuch na 1% (w zakresie 1-100%) czy mam przysłonę "otwartą" na 1,5-2cm i nadmuch na 20% i tak wychodzi jedna wielka masakra...

 

Podpowiedzcie, jak najlepiej się ustawić z czarną perłą, żeby rzeczywiście spalać na papierosowy popiół. To, co mogę ustawić - czas podawania, przerwa w podawaniu, siła nadmuchu, otwarcie przysłony. Czy u Was długo leży na spalaniu, jakim płomieniem się pali - jak by ktoś mógł wrzucić filmik - czy to jest palnikowy ogień czy spokojny, ogniskowy ?

 

Przy ustawieniu nadmuchu 30% przy przysłonie otwartej na 1,5cm to, z czym "walczyłam" - środek żaru był sypki natomiast po obwodzie robił się galaretowaty spiek, taki półpłynny, w efekcie po wypchnięciu na zewnątrz po brzegu retorty robiły się takie duże grudy, które blokowały zejście z retorty popiołu i dopiekały to, co powinno spadać...

 

Mam jeszcze jedno pytanie - czy trafić z wszystkimi ustawieniami trzeba w punkt ? 5% siły nadmuchu w jedna bądź druga stronę może już powodować spiekanie ? Ile czekać żeby zobaczyć działanie owych ustawień ? Jak bym mogła siedzieć cały czas w domu, nie byłoby problemu, ale trzeba pracować i dom ogarniać a nie tylko przy kotle siedzieć...:/

 

Na koniec dodam tylko, że przy 100% zamknięcia przysłony + sile nadmuchu 1% po obwodzie też mi się robiła półpłynna masa - może ja coś z palnikiem mam kopnięte ?

 

Pomóżcie proszę - jak trzeba to na priv mogę zdjęcia/filmy podesłać, pisać szczegółowo, po odpowiadać na pytania pomocnicze...

 

Pozdrawiam,

Karolina

 

Ogień na moim palniku masz 2 posty wyżej

jakie masz teraz ustawienia.

Coś mi się wydaje że za dużo dmuchasz. Przesłonę wentylatora ustaw na 1 do 2 cm i wtedy dobieraj nadmuch.

Moje ustawienia to:

podawanie 5 s

przerwa 70 s

dmuchawa 44 % - ale mam słaba dmuchawę (WPA06).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że im krótsza długość tulei tym droższy - jaki jest najlepszy wybór?

i co ważne, jaka powinna być temp spalin?

Myślę że najlepszy byłby czujnik elektroniczny mierzący temp. spalin. Pytasz o różnice jaka jest w podawaniu jaką proponowałem. Otóż jestem zdania że mniejsze podanie i krótszy czas przerwy moze powodować lepsze dopalenie żaru, a tym samym mniejsze zużycie. Mozesz też powoli dodawać, lub ujmować drobnymi kroczkami dmuchania. Swój wywód opieram na doświadczeniu z autopsji. U mnie temp. spalin waha się w granicach od 90 - 155*C. Zbyt niska temp. spalin niszczy komin, następuje skraplanie kondensatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...