Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Czytałem wcześniejsze opinie o tym dostawcy, ale jak widać po starszych wpisach zmieniają kopalnie, a co za tym idzie zmienia się jakość węgla. ;>

 

Albo tylko nazwa się zmienia, bo taki jest akurat ostatnio modny i zbiera pochlebne opinie...

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie mozecie polecic jakies pewnie zrodlo ekogroszku bo z roku na rok trafiam na co raz gorszy
Może ktoś ci coś poleci ale może podasz jakiś region w którym mieszkasz bo nie wiadomo co ci zaproponować. Określ się. Jest tu dużo ludzi którzy mogą coś napisać. Jednak każdy będzie miał na względzie to że co transport to może być inny, raz dobry a raz kaszana. Najlepiej jest kupić 100kg i spalić będziesz wiedział co to jest,dobre czy złe, jak złe to następne miejsce i następna porcja do testu. Tak najlepiej dojdziesz co jest dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ci coś poleci ale może podasz jakiś region w którym mieszkasz bo nie wiadomo co ci zaproponować. Określ się. Jest tu dużo ludzi którzy mogą coś napisać. Jednak każdy będzie miał na względzie to że co transport to może być inny, raz dobry a raz kaszana. Najlepiej jest kupić 100kg i spalić będziesz wiedział co to jest,dobre czy złe, jak złe to następne miejsce i następna porcja do testu. Tak najlepiej dojdziesz co jest dobre.

 

malopolskie woj. kolo olkusza to ze wezme na probe i spale to nic nie znaczy bo moge pozniej dostac cos zupelnie innego............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malopolskie woj. kolo olkusza to ze wezme na probe i spale to nic nie znaczy bo moge pozniej dostac cos zupelnie innego............

To kupuj tam gdzie jest dużo, to trafisz na ten sam, a jak kupujesz to widzisz jak ładują i z którego miejsca. Ja do ciebie mam trochę daleko tak że nic ci nie polecę:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malopolskie woj. kolo olkusza to ze wezme na probe i spale to nic nie znaczy bo moge pozniej dostac cos zupelnie innego............

 

Może Pieklorz z Bytomia pakowany na kopalni w oryginalnych workach, Jaret Plus [też oryginał] np.

http://allegro.pl/oryginalny-pieklorz-bobrek-20kg-dostawa-pod-drzwi-i2082735511.html

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-bobrek-ekomial-rokita-orygin-i2091984521.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów bardzo gorąco

Mam do Was prośbę (może ktoś znajdzie się z okolic Jędrzejowa - woj. świętokrzyskie) cz możecie polecić jakiś skład gdzie można kupić sprawdzony ekogroszek.

Niedługo będę uruchamiał swoją kotłownie i zaczynam już powoli się rozglądać w temacie ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak jak wiele osób na tym forum jestem z poza śląska i mam troche problem z zakupem ekogroszku dobrego jakosciowo w normalnej cenie.Narazie pale ruskim z Energo z.o.o i jestem smało zadowolony z tego.mam tez troche chwalowic ale nie jestem w 100% pewny czy to zeczywysicie chwałowice.Co do Enegro to wydaje mi sie on jakiś duzy do drobniejszych kawałków z Chwałowic.Druga kwestia to jego spiekalność,uważam ze jest za duza.Mam z tym poblem do tego stopnia ze nie moge zwiekszyc propocji podawania wiekszych niz 11s:60s.jesli ktoś chce mi pomóc,zapraszam do mojego postu http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11547-piec-nie-osiaga-temperatury-minimalnej-i-inne-problemy/page__fromsearch__1

 

A teraz główny temat:

Wiem ze to trudne bo niestety na forum nie wszyscy są zyczliwymi co do szczerej pomocy(wiadomo o kogo chodzi) ale chciałbym usyskać pomoc w zakupie ekogroszku dobrej jakości lokalnie.moze jest w tej ostrołęki,szczytna ktoś kto z tym jakoś se radzi albo ma jakiego zaufanego dystrybutora.przeglądając internet jak dla mnie jedyna jako taka oferta to resover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostawca pieca dostarczył mi listę rekomendowanych i sprawdzonych przez niego dostawców ekogroszku. popytałem dodatkowo znajomych i zweryfikowałem.Kilka dostawców bylo na liscie od sprzedawcy pieca. Sprawdzałem też markety ale zdecydowanie "pieklorz" Bytom i "Juliusz" Sosnowiec. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem mam dobry i sprawdzony ekogroszek z bobrka - pali się elegancko i zero problemów - to może by tak zainwestować te kilkanaście tyś zł. i kupić za jednym transportem wannę 24 ton tego eko. Hmm miałbym spokój na co najmniej 8 lat palenia. :) tylko troszkę placu na tą pryzmę trzeba przeznaczyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam z tym poblem do tego stopnia ze nie moge zwiekszyc propocji podawania wiekszych niz 11s:60s.jesli ktoś chce mi pomóc,zapraszam do mojego postu http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11547-piec-nie-osiaga-temperatury-minimalnej-i-inne-problemy/page__fromsearch__1

 

przeczytałem ten wątek i łączę się z Tobą w bólu bo sam w zeszłym roku męczyłem się ze spiekającym się eko. Na szczęście są na tym forum ludzie którzy służą pomocą :) i na tamtym co jest wątek też są - Timon starał Ci wytłumaczyć (i to z jaką cierpliwością) ale ewidentnie nie chcesz zrozumieć.

 

Po prostu - piec nie wchodzi na wyższe temperatury bo podajesz mu zbyt mało powietrza, które jest potrzebne do spalania. Jak przy większym podmuchu eko się spieka skróć maksymalnie czas podawania a przestój dobierz tak żeby utrzymać kopczyk - u mnie to zadziałało.

 

ps. są tu tacy co czas podawania skracali do, zdaje się 2 s ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do miejsca czp1 to naprawdę ci powiem że na tych autkach ładna pryzma się mieści, sam pierwszym razem byłem mocno zdziwiony.

 

Tak się tylko rozmarzyłem a moja i tak mi nie chce kawałka ogródka odstąpić na hałdę - z drugiej strony jakbym trafił na gorszą ścianę na kopalni i mieć 24 tony problemu to zawsze jednak spore ryzyko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja - podparty opiniami z forum kupiłem latem zeszłego roku 8T miału Rokita... OK, kaloryczne to, ale czekam aż to wypalę i kupię porządny groszek. Ale co to znaczy porządny? Rozmawiałem dzisiaj z jednym górnikiem. Nie chcę tutaj pisać z jakiej kopalni bo nie ma co robic antyreklamy. W każdym bądź razie nie polecał węgla ze swojej kopalni. A polecał Piekary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...