Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I co możesz powiedzieć o tym specyfiku

 

Tak w skrócie żeby nie spamować innym tematem - Carbo smar faktycznie wycisza, ale mniejszego zużycia prądu nie ma póki co.

 

 

Producent u którego kupiłem go incognito tak się zaaferował moim testem, że mnie namierzył i dzisiaj dzwonił - powiedział, że mniejszy pobór prądu będzie po pewnym czasie stosowania - podobno po 2 zasypach po 150 kg - zobaczymy, miernik zostawiam i będę zapisywał zużycie prądu

 

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

 

http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak-dom z lat 80 steropian 8 cm
No to myślę że nie będziesz potrzebować nic mocniejszego. Na pierwszy sezon , dla nabrania wprawy i zapoznania się z kotłem w sam raz będzie niezbyt mocny, niedrogi ekogroszek. OEPM to jest kocioł 26 kW, mocy mu starczy. A mocny opał lubi sprawić kłopoty, szczególnie niewprawnemu palaczowi. Nie mierzyłbym na Twoim miejscu wyżej Retopalu, Jareta Plus albo właśnie jakiegoś ruska. No chyba że ,masz worek kasy na opał - wtedy szukaj Skarbka z Piekar. Ale nie z Bobrka - bo co prawda ostatnio miałem taki który nie koksował się prawie wcale, ale poprzednio już nie nadawał się do palenia bez domieszki, więc loteria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie żeby nie spamować innym tematem - Carbo smar faktycznie wycisza, ale mniejszego zużycia prądu nie ma póki co.

 

 

Producent u którego kupiłem go incognito tak się zaaferował moim testem, że mnie namierzył i dzisiaj dzwonił - powiedział, że mniejszy pobór prądu będzie po pewnym czasie stosowania - podobno po 2 zasypach po 150 kg - zobaczymy, miernik zostawiam i będę zapisywał zużycie prądu

 

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

 

http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/

 

Po opisie, to specyfik coś jak cudowne mazidło na porost włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER mam propozycję

zamiast tego cud marzenie smaru zalej worek ekogroszku woda i ocen różnicę w hałasie. tak przy okazji bo wiem że lubisz testy przeprowadzać

bo jak dla mnie to jest pic na wodę

 

Nieraz testowałem mokry węgiel więc wiem, że to nie daje żadnego efektu.

 

Kupiłem to specjalnie, żeby zdementować cudowne właściwości z opisu i póki co potwierdziło się wyciszenie - żona, która nie wiedziała, że coś zastosowałem też zauważyła różnicę, więc wykluczam efekt placebo, który nazywam "płacę bo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz testowałem mokry węgiel więc wiem, że to nie daje żadnego efektu.

 

Kupiłem to specjalnie, żeby zdementować cudowne właściwości z opisu i póki co potwierdziło się wyciszenie - żona, która nie wiedziała, że coś zastosowałem też zauważyła różnicę, więc wykluczam efekt placebo, który nazywam "płacę bo" ;)

 

Wlej tyle samo oleju rzepakowego i porównaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małe zapotrzebowanie i sobie tylko pyka, to jakoś to będzie...

ale jak musisz dmuchnąć i mocniej grzać, to szału może nie być

 

Wklej foty jak trochę popalisz, jestem ciekaw, czy uda Ci się to spalić, czy nie wyprodukujesz nieco koksu a wymiennik nie zostanie zawalony czarną sadzą....

 

Na razie idzie jak po grudzie ale cały czas do przodu, piec po 10 dniach (cały czas trwają modyfikację)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok gdy zacznie hałasować wtedy to sprawdzę tylko nie wiem ile to potrwa bo ostatnio nie wlewałem a podajnik jest nadal cichy - może sam spróbuj i daj znać czy jest efekt.

 

Ja nie słyszę podajnika w maju wywaliłem piec podłożyłem 6 warstw wyciszenia, czopuch podłączony do komina jest na sznurze, dodatkowo uszczelniony elastykiem, teraz nawet jak stoję za drzwiami to nie wiem czy piec pracuje. Wcześniej pewnie bym może i kupił bo muszę powiedzieć że byłem w desperacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po ponad miesiącu palenia Perłą.....

Na początku były problemy ze spiekami... kocioł prowadziłem w automacie....

Jakieś dwa tygodnie temu rozszyfrowałem hasła serwisowe do ustawień sterownika... prawie jak ENIGMA...

Przeszedłem z kotłem na "rękę", ustawiłem nadmuch , przesłonę wentylatora i .... EUREKA !!!

Perełka daje radę :)

Fakt, że temperatury rozpieszczają... różnie ... od -2 w nocy do 10, w dzień od 2 do 12... ale....

U mnie obecnie nie ma jakiś mega spieków, kalafiorów, itp... jak było wcześniej...

Perełka ładnie się wypala dając odpowiednią temperaturę.

Nie wiem jak to będzię przy minus 20 ( ponoć u nas teraz zimy max -5 w górach.... i Hiszpanię będziemy mięli....)

Jestem OH i AH :) za 630zł/t :)

Jedyny mankament to wilgoć...

Może mój błąd, że tak późno kupowałem ekogroszek... piec mam od września....

 

Jak na 200m nie ocieplonego poniemieckiego pałacyku z wysokością pomieszczeń 3m, z piecem w piwnicy -2m, mieszkania na 6 i 12 metrze... ( 1 i 2 piętro)...

Jestem cały ech i och :)

 

To mój pierwszy raz... z piecem na ekogroszek.... ale jestem naprawdę zadowolony z Perły :)

DSCF8920.jpgDSCF8916.jpgDSCF8921.jpg

 

Jedynie co to jest trochę wilgotna,,, chociaż zakupiłem 3 tony pod koniec września...

 

DSCF8914.jpg

Po tygodniu zebrało sie ok 160ml wody w podajniku... (założyłem taki niewielki "łapacz " wilgoci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu zebrało sie ok 160ml wody w podajniku... (założyłem taki niewielki "łapacz " wilgoci...

Napisz coś więcej o nim. Na pozór wrzucam suchy węgiel ale na prawej ścianie zasobnika się skrapla. Dlaczego? Widziałem gdzieś wpis, że takie zjawisko zawsze będzie miało miejsce a niektórzy robią dosuszanie kosza. Czy ma ktoś na to konkretny pomysł?

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o nim. Na pozór wrzucam suchy węgiel ale na prawej ścianie zasobnika się skrapla. Dlaczego? Widziałem gdzieś wpis, że takie zjawisko zawsze będzie miało miejsce a niektórzy robią dosuszanie kosza. Czy ma ktoś na to konkretny pomysł?

 

System dosusza kosza mam w kotle Zębiec "Merkury".Link do filmiku ,gdzie można zobaczyć jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...