Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli dobrze gdzieś wyczytałem o dosuszaniu kosza. Czy ktoś z kolegów tu piszących próbował przeróbki na własną rękę. Obawiam się, że ingerując mogę stracić gwarancję.

 

Tak ja sobie zrobiłem dosuszanie kosza - chyba z rok temu albo dawniej, jak poszukasz w moich wpisach to opisałem dokładnie jak to zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze gdzieś wyczytałem o dosuszaniu kosza. Czy ktoś z kolegów tu piszących próbował przeróbki na własną rękę. Obawiam się, że ingerując mogę stracić gwarancję.

 

Hej,

 

ja u siebie zrobiłem dosuszanie, działa rewelacyjnie. Wcześniej wydawało mi się, że kupowałem suchy opał a i tak na ściankach miałem pełno wody. W efekcie po 2 latach podajnik był do remontu.

 

Teraz mogę wsypać nawet mokry ekogroszek a i tak ścianki pozostaną suche.

Wykonałem go ze zwykłych rurek do instalacji elektrycznych. Na każdej z 3 ścianek mam po jednej rurce, w każdej z nich mam po 3 otworki. Całość podłączona do podajnika (z tyłu kotła). Działa REWELACJA.

W załączniku fotki.

2015-12-13 12.11.55.jpg2015-12-13 12.12.14.jpg2015-12-13 12.12.28.jpg2015-12-13 12.13.12.jpg2015-12-13 12.13.29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki trochę słabo obrazują to podłączenie. Oczywiście każdy piec jest inny, aczkolwiek to podłączenie chyba ma być do kanału gdzie idzie nadmuch.

 

[ATTACH=CONFIG]340491[/ATTACH]

 

Dokładnie tak jak mówisz. Podłączamy do kanału nadmuchowego, po to aby część powietrza z dmuchawy przechodziła przez zasobnik i przy okazji osuszała nam paliwo. W moich rurkach jest w sumie 9 otworków, z każdego bardzo delikatnie dmucha, i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, u mnie po uchyleniu, bądź otwarciu klapy w zbiorniku, podczas pracy dmuchawy, po chwili mam pełno dymu. Powietrze po prostu ucieka łatwiejszą drogą wzbogacone o spaliny :(

 

To prawda co napisał grzech25

W moim zasobniku na samym dole z tyłu jest króciec 1/2" do podłączenia "strażaka". Nie wiem czyja to wina, ale dużo nie brakowało żebyśmy się podusili wydobywającym dymem. Po odpaleniu kotła różnie to było, raz więcej, raz mniej. Miała na to wpływ chyba pogoda. Pewnego razu dało do wiwatu.... A wystarczyło założyć korek 1/2".

Chyba tylko nadmuch w obiegu zamkniętym może być!

 

Edit:

mam odp. od Defro... że tez nie mogli prędzej tego produkować :(

Przechwytywanie.jpg Napowietrzenie zasobnika 1.jpg Napowietrzenie zasobnika 2.jpg

Czekam za wyceną podzespołów, jak będzie kosmos zawsze można to czymś innym zastąpić.

 

Edit:

Kosmos to mało powiedziane... wycenili na 300PLN brutto.

W kanał wstawię jakiś króciec a wąż 3/4" karbowany też gdzieś znajdę. Koledzy, wszystkie pomysły mile widziane :)

Edit:

No to w 3 dyszkach się zamknę:

http://allegro.pl/waz-czarny-karbowany-oczko-pompa-lampa-uv-fi-20mm-i5638464045.html

 

Edit:

Sprawy zaczynają iść w dobrym kierunku. Podchodzę do kotła i widzę, że w kanale od dołu jest wspawany (zaślepiony) króciec 3/4". Dzięki panie serwisancie, że wsio się dowiedziałem ;)

W PDF'ce też jest pokazany, tylko ani słowa do czego służy.

Przechwytywanie2a.jpg

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Błękitny węgiel - czy ktoś z Was palił tym cudem w swoim kotle z podajnikiem , nadaje się ? - w Krakowie rozdają na próbę ponoć " za darmo" po 1,5 do 2 ton w celu sprawdzenia efektów ! Co o tym myślicie ?

 

jak darmo to bierz pod korek... dobre czasy idą darmo węgiel rozdają

to jest to? :

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9110322,blekitny-wegiel-pala-nim-juz-kolo-raciborza-nastepne-bedzie-zabrze,id,t.html

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bez emocji... moi znajomi płacą po 960 za Ekoret + przywózka (15km). Nie każdy potrafi sobie poszukać w necie!

 

Jeśli to Twoi znajomi to czemu im nie zasugerujesz że można taniej ?

 

Ja najdroższy węgiel (pakowany) jakie kiedykolwiek kupiłem kosztował 800zł za tonę , a tak to brałem po około 700zł za tonę. Kiedyż za tą cenę miałem luzem , teraz w tej cenie pakowany , pakowany na palecie i z przesyłką ...

 

Sądzę że dużo ludzi myśli że jak na lokalnym składzie to najtaniej a w większości okazuje się że ... najdrożej i najgorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...