Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie idzie teraz Energo 26MJ . Ciekawy jestem jak zachowa się przy większym zapotrzebowaniu i patrząc na prognozę pogody niedługo sprawdzę.

Perły nie miałem więc nie wiem jak się spala. Energo spala się ładnie. Na palniku może cudownie nie jest i robi się popcorn , ale jak spadnie z palnika to w większosci rozpada się w pył. Spieki są ale u mnie jest to spalony popiół , który w rękach się łatwo kruszy. Popiół bialutki , który nie brudzi (pierwszy raz widzę taki popiół). Co do ilości popiołu. Wczoraj wywalałem popiół , choć sądzę że jeszcze z 1-2 dni nie było by tragedii , bo patrząc na ilośc w worku to była ilość zbliżona do tej z polskiego z niby Chwałowic , a jeśli jest jakaś różnica , to tak na około z 20% więcej ..

 

Jedyny minus ten popcorn , ale sądzę że jakbym miał mniejszy palnik to szybciej by tenm popiół spadał , bo za dużo popiołu leży u mnie na palniku ...

 

Co do Perły to może być tak jak z innymi ruskami. Opał zawsze miał swoich przeciwników i zwolenników. Nie na każdym palniku dobrze się palił. Pamiętam jak po raz pierwszy wzięłem ruska. U mnie palił się super , a u kumpla na fajce kiepsko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano zamówiłem ze strony kupwegiel.pl groszek Silver.

Znów 2 tony, bo ojciec zobaczył jak to się pali u mnie i też sobie zażyczył.

 

Dziś około godziny 10:00 kurier dostarczył dwie palety Silvera w workach jutowych.

Jestem w szoku, bo nie minęły nawet 24 godziny a dostawa zrealizowana :)

Czasem z lokalnego składu czekałem dłużej na opał :)

 

Nadal mogę polecić firmę Bartex. Nie wiem jak inny ich asortyment, ale Silvera uważam za opał wart swej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie żeby nie spamować innym tematem - Carbo smar faktycznie wycisza, ale mniejszego zużycia prądu nie ma póki co.

 

 

Producent u którego kupiłem go incognito tak się zaaferował moim testem, że mnie namierzył i dzisiaj dzwonił - powiedział, że mniejszy pobór prądu będzie po pewnym czasie stosowania - podobno po 2 zasypach po 150 kg - zobaczymy, miernik zostawiam i będę zapisywał zużycie prądu

 

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

 

http://suspenser.eu/testy-ekogroszku/

 

Jak wypadly testy Carbo smaru. Szczegolnie chodzi mi o wyciszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z suchością?

 

Faktycznie przy tej dostawie z suchością jest słabo.

Moje wcześniej zamówione w sumie trzy tony był suche jak pieprz.

 

"Ojcowskie" dwie tony jednak mokre. Woda z worów nie lała się, ale warto przed zasypem otworzyć kilka worków do przewietrzenia.

No i polecam worki jutowe - zawsze to trochę więcej powietrza opał dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechała dostawa z Bartexu. Dlaczego wcześniej zbłądziłem i kupiłem tą Perłę? No ale sam jestem sobie winien. Wracając do Bartexu... worki jak zwykle czyściutkie, zamówiłem w foliowych, węgiel mokry, no ale taka pora i to można wybaczyć. Paleta mocna, nie rozleciała się podczas przestawiania, worki dobrze ułożone, czyli jak zwykle same plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zadowolony z Perły, palę już nią dwa miesiące. Mam jeszcze jej ponad tonę i tonę Pieklorza, to przy większych mrozach będę mieszał oba groszki...

A co sądzicie o nowej ofercie SuperOpału, Słońce 26 ?

 

http://superopal.com/sklep/ekogroszek-slonce-26-nowosc

 

Może ktoś już kupował ten ekogroszek na próbę? Ja pewnikiem gdzieś pod koniec lutego jeszcze tonę będę musiał zakupić...

 

Szczęśliwego 2016 roku, niech Wam się dobrze ekogroszki spalają, bez większych spieków, wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zadowolony z Perły, palę już nią dwa miesiące. Mam jeszcze jej ponad tonę i tonę Pieklorza, to przy większych mrozach będę mieszał oba groszki...

A co sądzicie o nowej ofercie SuperOpału, Słońce 26 ?

 

http://superopal.com/sklep/ekogroszek-slonce-26-nowosc

 

Może ktoś już kupował ten ekogroszek na próbę? Ja pewnikiem gdzieś pod koniec lutego jeszcze tonę będę musiał zakupić...

 

Szczęśliwego 2016 roku, niech Wam się dobrze ekogroszki spalają, bez większych spieków, wszystkiego dobrego :)

 

Pewnie to jakiś słoneczny rusek - terminal Małaszewicze, bo Perła na stronie sklepu wyprzedana

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być Varmo. http://www.varmo.com.pl/index.php

Ktoś ,kiedyś pisał na forum,że to paliwo dostaje samozapłonu.

 

Varmo zostało wywołane więc zapytam przy okazji, Pali ktoś tym węglem? Ja spalam czwartą paletę w wersji "Premium" i mam pewne spostrzeżenia pozytywne jak i negatywne, chciałbym by ktoś się wypowiedział mający z nim do czynienia, w sieci jest bardzo krucho z opiniami użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...