Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

To mój pierwszy sezon palenia. Palę Wesołą i mimo, że przestrzegali mnie o trudnym spalaniu wysokokalorycznych groszków, jestem bardzo zadowolony. W miedzy czasie testowałem Ekoret, ruska z Lechpolu, Czarną Perłę, E-groszek i żaden z nich nie dawał tak zadowalającego efektu jak Wesoła. O tym groszku wyczytałem tu na forum a pisał o nim b. doświadczony forumowicz. Mój dostawca w ofercie ma również ekogroszek Skarbek [Pieklorz], ale ten jest o 40zł drozszy. Z ciekawości jak będę brał następną dostawę (20 styczeń) poproszę żeby na paletę dał 5 woreczków Skarbka.

 

 

dla pełnego zadowolenia proponuje palić suchym węglem , różnica znacząca , pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To mój pierwszy sezon palenia. Palę Wesołą i mimo, że przestrzegali mnie o trudnym spalaniu wysokokalorycznych groszków, jestem bardzo zadowolony. W miedzy czasie testowałem Ekoret, ruska z Lechpolu, Czarną Perłę, E-groszek i żaden z nich nie dawał tak zadowalającego efektu jak Wesoła. O tym groszku wyczytałem tu na forum a pisał o nim b. doświadczony forumowicz. Mój dostawca w ofercie ma również ekogroszek Skarbek [Pieklorz], ale ten jest o 40zł drozszy. Z ciekawości jak będę brał następną dostawę (20 styczeń) poproszę żeby na paletę dał 5 woreczków Skarbka.

A skąd bierzesz Wesołą.?

Namiary na dostawcę mógłbyś podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pełnego zadowolenia proponuje palić suchym węglem , różnica znacząca , pozdr

Palę suchym a dodatkowo zrobiłem napowietrzanie zasobnika. Efekt wyśmienity, nawet kropelki rosy :)

A skąd bierzesz Wesołą.?

Namiary na dostawcę mógłbyś podać?

http://www.gwozdz-wegiel.pl/start

Płacę 850 za pobraniem

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę suchym a dodatkowo zrobiłem napowietrzanie zasobnika. Efekt wyśmienity, nawet kropelki rosy :)

 

http://www.gwozdz-wegiel.pl/start

Płacę 850 za pobraniem

 

Też kupiłem wesołą tonę w tej firmie latem lecz luzem w Big baku sądząc , że nie oszukają i w worki nie wrzucą śmiecia , lecz okazało się że jak go biorę łopatą to jest dużo łupka to znaczy jest kawałek węgla a przy nim kamień innego koloru jak na cenę 920 zł z transportem a do tego lato było suche jak pieprz to wesoła powinna być suchutka ale nie stety, ekogroszek jest mokry i w dodatku przez połowę lata stoi na podwórku pod zadaszeniem i nie wysechł , gdyż przy mrozach na wschodzie u mnie -22 st przez 3 dni jest skuty lodem. Oszustwo w biały dzień Panie Gwóźdź. Już nigdy więcej zakupów w tej firmie nie zrobię. A do tego na 1000 % przy tak mokrym ekogroszku waga była zaniżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarttrans ma niezły ten węgiel. Palimy i nie narzekamy jak na razie. Trochę jest w niektórych workach miału ale w sierpniu utargowaliśmy Wesołą po 800 z transportem. Wesołej z Kareny mamy 1 tonę , jest jakby czyściejszy bez miału ale niestety w tym samym czasie był droższy o około 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem wesołą tonę w tej firmie latem lecz luzem w Big baku sądząc , że nie oszukają i w worki nie wrzucą śmiecia , lecz okazało się że jak go biorę łopatą to jest dużo łupka to znaczy jest kawałek węgla a przy nim kamień innego koloru jak na cenę 920 zł z transportem a do tego lato było suche jak pieprz to wesoła powinna być suchutka ale nie stety, ekogroszek jest mokry i w dodatku przez połowę lata stoi na podwórku pod zadaszeniem i nie wysechł , gdyż przy mrozach na wschodzie u mnie -22 st przez 3 dni jest skuty lodem. Oszustwo w biały dzień Panie Gwóźdź. Już nigdy więcej zakupów w tej firmie nie zrobię. A do tego na 1000 % przy tak mokrym ekogroszku waga była zaniżona.

 

Jakieś pierdoły kolega wypisuje! Biorę od września co miesiąc po tonie i zawsze ten groszek był w miarę suchy. Cena zawsze ta sama czyli 850 zł z przywózką za pobraniem (workowany po 25kg) Sprawdzałem wagę i zawsze jest jego więcej. Więc nie bardzo kumam dlaczego Twój groszek jest mokry skoro piszesz , że kupowałeś latem. Ja otwieram 6 worków i czekają na zasyp, średnio 3-6 dni. Kiedy nie miałem napowietrzania zasobnika czasem delikatnie się w nim skraplało. Wystarczyło w zasobniku zrobic 20mm dziurkę już ani śladu po wodzie. Jako, że u mnie czasem dochodziło do wydostawaniu się przez zasobnik dymu, wykonałem jego napowietrzanie. Każdy ma prawo kupować gdzie chce, ja jestem zadowolony. Nie znaczy to, że nie ma równie dobrych innych miejsc do zakupu.

 

stoi na podwórku pod zadaszeniem i nie wysechł , gdyż przy mrozach na wschodzie u mnie -22 st przez 3 dni jest skuty lodem.

 

No co Ty??? teraz groszek trzymasz na podwórku?

 

Smarttrans ma niezły ten węgiel. Palimy i nie narzekamy jak na razie. Trochę jest w niektórych workach miału

Nie zauważyłem w czterech dostawach czegoś takiego jak miał.

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak Ci się pali żółtą kareną bo u mnie masa niedopału i czarno w kotle?

Jak mocniej dmucham to spieki potężne się robią.

 

to jest węgiel który lubi poleżeć na fajce wyjątkowo długo i można go mocniej dmuchnąć. jak masz dużo niedopału to dmuchnij mocniej albo zmniejsz podawanie o np. 10% i obserwuj co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pierdoły kolega wypisuje! Biorę od września co miesiąc po tonie i zawsze ten groszek był w miarę suchy. Cena zawsze ta sama czyli 850 zł z przywózką za pobraniem (workowany po 25kg) Sprawdzałem wagę i zawsze jest jego więcej. Więc nie bardzo kumam dlaczego Twój groszek jest mokry skoro piszesz , że kupowałeś latem. Ja otwieram 6 worków i czekają na zasyp, średnio 3-6 dni. Kiedy nie miałem napowietrzania zasobnika czasem delikatnie się w nim skraplało. Wystarczyło w zasobniku zrobic 20mm dziurkę już ani śladu po wodzie. Jako, że u mnie czasem dochodziło do wydostawaniu się przez zasobnik dymu, wykonałem jego napowietrzanie. Każdy ma prawo kupować gdzie chce, ja jestem zadowolony. Nie znaczy to, że nie ma równie dobrych innych miejsc do zakupu.

 

 

 

No co Ty??? teraz groszek trzymasz na podwórku?

 

 

Nie zauważyłem w czterech dostawach czegoś takiego jak miał.

 

Pierdoły To Ty kolego wypisujesz Ty bierzesz od Września a ja zakupiłem w Czerwcu 2015. A gdzie mam go trzymać w big baku w domu. Zastanów się co Ty piszesz. Jak masz ochotę ty zajedź i ponoś jak masz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiony i suchy , to masz farta

 

Nie wiem ile ma procent wilgotności ale po otwarciu worka jego ścianki nie są skroplone. Zawsze uczciwie mi odpowiadali, że na razie jest w miarę suchy ale jak będzie zimą nie mogą zapewnić. Zróbcie sobie napowietrzane zasobnika, naprawdę czyni cuda. Pisałem wcześniej, że na jednej ścianie mimo pozornej suchości, skraplała mi się woda. Do tego stopnia, że po 3 miesiącach używania w środku zaczęła pojawiać się korozja. Niektórzy producenci stosują to już przy swoich kotłach. Stosuje to już też DEFRO. Ode mnie chcieli 300zl za kanał z króćcem 2mb węża karbowanego i 2 opaski. Ja se zrobiłem to za 30zł. Serwisant nawet mi nie podpowiedział, że mam w kanale wspawany króciec - tyle, że od dołu. Dobrze, ze podesłał PDF'a

Przechwytywanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest węgiel który lubi poleżeć na fajce wyjątkowo długo i można go mocniej dmuchnąć. jak masz dużo niedopału to dmuchnij mocniej albo zmniejsz podawanie o np. 10% i obserwuj co się dzieje.

 

Właśnie nadmuch musiałem obniżyć bo straszne spieki. Jak wydłużam przerwę to zapada mi się kopiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nadmuch musiałem obniżyć bo straszne spieki. Jak wydłużam przerwę to zapada mi się kopiec.

 

nie mam problemu z tym węglem. wiadomo ,że polski groch, ten bardziej kaloryczny, trochę bardziej brudzi wymiennik a spieki są drobne,nie przeszkadzające.

węgiel dobrze się wypala , jedyny mankament to spora ilość drobnych kamyków, łupków ,aaale da się przeżyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialiście ostatnio ekogroszek który był względnie suchy? Za dwa tygodnie wstawiają mi piec a ja nie mam groszku. Piec to Skam-p premium 12 KW + palnik batory + sterownik bruli v3.

 

Dopiero zaczynam przygodę z groszkiem. Dom w trakcie budowy więc super opał to być nie musi, nie mieszkam tam narazie. Wiem wiem - sfrajerowałem się, mogłem kupić wcześniej. Na allegro pełno tego groszku ale gdzie nie czytam komentarzy wszędzie piszą, że mokry...

Edytowane przez kamilsyga19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, zastanawiam się nad słońcem ew. niebieskim z polskiej kopalni. Micro-jr coś już możesz powiedzieć ?

 

Załadowałem na prośbę z PW pierwszy rzut we 2016-01-04 22:58.

zdjęcia załadowanego towaru:

https://goo.gl/photos/HkALQJ1dkDy4xvfL7

 

generalnie:

po tygodniu w kotłowni węgiel wciąż był wilgotny, worki od środka mokre (ale zakładałem taką możliwość i zamówiłem z wyprzedzeniem)

wydajność ma standardową. (mimo wilgoci) starczył 100kg na 3 dni (póki co, bo temperatura na zewnatrz rośnie i prognoza narasta) przy niskich temperaturach na zewnątrz) jest to dla mnie wynik akceptowalny.

 

jak zaglądałem raz w międzyczasie z ciekawości, płonie ładnie, nie zapada się, nie było spieków, nie było dużo syfu (popiołu/sadzy).

 

zdjęcia popiołu wrzucę jutro.

 

zasypuję znów poprzednim towarem bo jest suchy :) więc więcej go spalę dopiero w lutym.

 

link do mojego stera macie niżej. od załadowania z jeden dzień schodził poprzedni (suchy) z dna i ślimaka więc gdzieś od 05.01 14:00 idzie niebieski.

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ratujcie macie pomysł by Czarna Perła by nie spiekała? Ustawienia mam 4/45 dmuchawa 1 przesłona 30% jedyny odpad jaki mam to popił i żużel już nie mam pomysłu jak ustawić piec bądź co wykombinować by wyeliminować problem. Zużel tworzy się z jednej strony retorty powstaje on od strony podajnika w drugiej strony jest ładny popiół. Dlatego ten efekt mnie wprowadził w depresję z której nie mogę wyjść. Edytowane przez Adrian90
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...